Příspěvky uživatele - 180.133

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Špatné seřezané stromy - jak je zachránit?, 13.4.2008
Takže podle vás tam měly zůstat věšáky? Já mám zatím s jabloněmi jiné zkušenosti. pokud se nechává dřevo, které nikam nevede (věšák) usichá větev hlouběji. Když sejmu větev v místě rozvětvení (sesadím na větev nižšího řádu, seříznu to mírně šikmo ve... celý příspěvek >
rozdíl?, 13.4.2008
Ne vždy je kontejnerované zboží kvalitnější. Někdy se u broskvoní může jednat o předčasně dobyté prostokořené jedince, které byly a nakontejnerovány za účelem prodeje v předčasném termínu. Třeba letos na Zahradě Čech.
Jabloně ve svahu, 13.4.2008
No terasování je energeticky velmi náročná záležitost.  Já bych na takovýto svah dal spíš zákrsky. Vyšší tvary nelze ve svahu snadno ošetřovat. V jednom čísle časopisu Zahrada jsem viděl nákres tzv. svaholezu. Mohla by to pro vás být užitečná... celý příspěvek >
Skalka mezi dva jehličnany, 13.4.2008
No řekl bych, že je vše špatně. Skalku nelze zakládat na rovině. Nebo lze, ale vyžaduje to poměrně složité teréní úpravy. Ty by ale ty smrky nemusely přežít. Pokut mají být součástí skalky vzrostlé dřeviny, měla by být skalka výrazně větší. Je třeba... celý příspěvek >
Špatné seřezané stromy - jak je zachránit?, 13.4.2008
Jabloně se většinou nedožívají více než 50 let. Dlabat a desinfikovat můžete, ale jestli je dřevo dovnitř ztrouchnivělé, je uvnitř už houba. Časem se na jabloni vytviří i plodnice (choroše). Pokud se vám podaří vydlabat veškeré ložisko špatného... celý příspěvek >
Cox a Bramley, 13.4.2008
Tak jsem se podíval do syých materiálů na Bramley. Vzhledem k tomu, že nebývá často popisován ve starých ani nových pomologií usuzuji, že se u nás nikdy výrazněji nerozšířil.  V českých materiálech bývá popisován spíš mutant Crymson Bramley,... celý příspěvek >
Špatné seřezané stromy - jak je zachránit?, 13.4.2008
Nemocné dřevo uřežte na zdravé rozvětvení. Nenechávejte žádné pahýly.
Špatné seřezané stromy - jak je zachránit?, 13.4.2008
Také v hlubším seříznutí špičáku nevidím problém. Je ale dobré dodržovat pravidlo tzv. střídavého řezu.  Hlouběji seříznuté stromky vytvářejí často předčasný obrost, což je také klad. Vítek
Dvoubarevný živý plot z Cypřišků, 10.4.2008
Jde jen o to, že každý člověk chce říct svůj názor. Pokud ve svém příspěvku očividně vše nafukujete, je jasné že ho někdo setře. 6m3 dřeva ročně, to je také slušné a za čtyři měsíce vegetace. Tolik nedají ani tzv japonské topoly. Klidně se do mě taky... celý příspěvek >
ovocné stromy a nadmořská výška - jabloň Selena, 10.4.2008
Jistě, mezi Střížovickými odrůdymi je mnoho kvalitních. Mají ale některé nedostatky. Mě se třeba ta Otava také líbí. Goldstar a Topaz do vyšších poloh moc nebudou. Otava nevím. Možná by byla dobrá Rubinola, Jonalord, Blaník. Složku s degustacema tu... celý příspěvek >
tůje cypřiš, 10.4.2008
Ano dětem se líbí ledacos, hlavně když je to křiklavé, barevné ap. Vrcholem krásy jsou pro děti Disneyovské postavičky. Je ale dobré rozlišovat hezké a líbivé věci. I zahradní keramika může být vkusná, nápaditá, může se líbit dětem a nemusí být... celý příspěvek >
Poškození kmene, 9.4.2008
Souhlasím s panem Vysloužilem, že aby bylo přemostění účelné, je třeba ho udělat co nejdřív. To že se strom po okousání zazelená neznamená, že je z nejhoršího venku.  Je to jako s kroužkováním a podobnými zákroky. První rok se zazelená a... celý příspěvek >
poraďte prosím, co to mám za palmu, 9.4.2008
Mohu se zeptat jaký lak máte namysli. Jak to bonsaje snášejí?
poraďte prosím, co to mám za palmu, 9.4.2008
To myslíte vážně? Vy pokojovky natíráte lakem na dřevo?
prosim o radu, 9.4.2008
Heliconia
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika