Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdo pozná jablko?, 23.9.2008
Moc pěkná stránka.
Gabrovská pro slivovici, 23.9.2008
Ono to s těmi švestkami vhodnými na pálení je trochu složitější. V minulosti dominovaly jako surovina převážně 2 odrůdy:  Domácí velkoplodá a Durancie. Obě se vyznačují vysokým obsahem cukru a pozdní dobou dozrávání. Z těchto důvodů byla... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 23.9.2008
Jeptiška - tzv. železné jablko tmavě červené až dohněda.  Je to asi nejtrvanlivejší odrůda vůbec, nehnije, nemoučnatí. Má jen jedinou vadu. Není moc k jídlu. Občas jsou k vidění staré stromy podél silnic, hlavně v... celý příspěvek >
vyřezání výhonů, 23.9.2008
Nechal bych to asi na jaro, ale zřejmě je to jedno. Spíš bych se zamyslel, proč se na Vašich stromech vlky v takovém množství tvoří.
Zralé plody mišpule, 23.9.2008
Zkuste je zmáčknout, mají-li být k jídlu, budou měkké. Samotného mě ale nenadchly, konzistencí a příchutí trochu připomínají hnilé ovoce.
Moření cibulí mečíků, 23.9.2008
Taky jsem dřív máčel cibule do hypermanganu a Fundazolu. Jenže třásněnka je, tuším, hmyz a na ten ty fungicidy moc účinné nebudou. Přidal bych při moření hlíz nějaký insekticid.
Kroucená vrba nebo vrba obecně - kdy lze řízkovat?, 22.9.2008
Je to asi jedno. Sám to dělám tak, že pruty na jaře namočím na Velikonoce před pletením pomlázek do sudu a zapomenu je tam. Za pár týdnů je vyhazuji s mohutným kořenovým vlášením. Nebo vysadím.
Jak na neudržovanou jabloň?, 22.9.2008
Přiznám se, že jsem ovocné stromy v zimě nikdy nezaléval. Nemám čím, potrubí je vypuštěné a sudy na dešťovku taky. Maximálně k nim přihodím sníh.
Kdo pozná jablko?, 22.9.2008
Kmen Panenského červenou barvu zelenému jablku nepřidá.
Jabloň do malé zahrádky, 22.9.2008
Těžko oklamete jabloně ve špatné půdě bezpracně nějakou zázračnou podnoží. Raději zkuste vylepšit tu půdu - pohnojením kultivací, mulčem.  Každopádně bych volil i tak nějakou vzrůstnější podnož - semenáž, A2, MM 106.
Rozlomení staré jabloně - jak ošetřit, 22.9.2008
Tak jako patřím k umírněným zastáncům zatírání řezných ran, u odlomené větve praktikuji jakýsi nihilismus. Když ses ulomila, tak si poraď.     Obvykle se traumatické rány (po okusu, ulomení) hojí lépe než třeba po rakovině či řezu... celý příspěvek >
rez na hrušni Williamsova, 22.9.2008
Přikláním se k optimistům.  Ano, rez mám na listech hrušní mnohem víc než před lety (tehdy snad ani nebyla...), na úrodě, velikosti a kvalitě plodů nepozoruji rozdíly. Přitom proti houbovým chorobám - vyjma kadeřavosti a moniliové spále,... celý příspěvek >
můžu ještě zachránit staré jabloně?, 22.9.2008
I letité a ne zcela zdravé jabloně (např. s částečně dutým kmenem, či s nezahojenými starými ranami po odstraněných větvích) mohou řadu let, při adekvátní péči a dobré výživě plodit kvalitní jablka, poskytovat stín a dokreslovat ráz krajiny i... celý příspěvek >
Gabrovská pro slivovici, 22.9.2008
Vlastnosti, jako Domácí švestka - vydržet na stromě zralá měsíc,  být sladká ještě před vybarvením, aj. žádná z tolerantních švestek nemá nebo já ji alespoň neznám. Podobně se chovají některé slivoně - např rumunská Tulu Gras nebo švestka... celý příspěvek >
Jaké odrůdy jabloní pro 420m n.m, 22.9.2008
Krasokvět žlutý bych v chladnější poloze příliš nedoporučil, jeho kvalita tam bývá horší. Do mrazivých poloh byly spolehlivé odrůdy Croncelské a Wealthy.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika