Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 13.1.2014
Ano, akaricid Ortus 5 SC s úč. l. fenpyroximate, je u nás registrován do jádrovin proti sviluškám. Jak dalece je účinný na vlnovníka zatím nevím, odpověď budu znát asi za 2 týdny. Působí kontaktně a požerově na všechna vývojová stádia svilušek,... celý příspěvek >
Klejotok, 11.1.2014
Kombinace jílovité a ještě kyselé půdy s pH výrazně pod 6, patří k tomu nejhoršímu pro ovocné stromy a peckoviny obzvláště. Jílovité částice zde obsahují ionty hliníku a manganu, které mají velmi negativní vliv na růst kořenů, mohou na ně působit... celý příspěvek >
Šarka švestek, 11.1.2014
Souhlas. Já se toho asi už nedočkám. Např. geneticky modifikované plodiny, odolné k totálním herbicidům, mají nadnárodní koncerny pečlivě střežené ve svých " sejfech " možná už 20 let. Znamenaly by revoluci v jejich pěstování s výrazným snížením... celý příspěvek >
Diamant, 11.1.2014
Diamantu jsem loni vyčítal menší šťavnatost. Letos jsem byl celkem spokojený. Hezky vybarvená jablíčka, jen střední velikosti, chuťově žádná špička, ale také nic špatného. U mě, podobně jako např. Blaník, Rozela a další, podzimní jablko. V půli... celý příspěvek >
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 9.1.2014
Předpokládám, že zimní postřik proti škůdcům dnes už nikdo nedělá. Jiná je situace v době rašení, do fáze myšího ouška. Zde je efekt ošetření proti přezimujícím škůdcům včetně roztočů nejvyšší. Proti červcům (štítenky, puklice) to je jediná trochu... celý příspěvek >
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 9.1.2014
Jemi líto, pane Kaněra, tímto Vás také zdravím. Špatně jste si přečetl můj příspěvek. Vkládáte mi do úst, co jsem neřekl, resp. nenapsal. Nikdy jsem neradil ovocnářům používat syntetické pyretroidy a Nurele D. Naopak. Už nejméně 5 let, zde, na... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 7.1.2014
Připojuji se k Wimpimu. Kolik jen jablek a hrušek sežrala tehdá hospodářská zvířata, prasata, ovce, kozy!  Je také nutno připomenout, že zajímavý byl i výkup padaných jablek. V padesátých letech až padesát haléřů za kg bylo terno. Velký košík... celý příspěvek >
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 7.1.2014
Honzo, místo zimního postřiku Nitrosanem, použijte na začátku rašení ovocných stromů nějakou náhradu za Oleoekol, který se zatím přestal vyrábět. Bylo o tom zde v minulosti často diskutováno. Ideální je směs nějakého smáčedla na bázi řepkového... celý příspěvek >
Jaké odrůdy ovocných stromů?, 6.1.2014
Tak, tak. Kdysi jsem míval Karešovu na ptáčnici, z obrovské koruny jseme snědli asi polovinu, i když jsme se dělili s ptactvem. Z pozdní Těchlovické II to nebyla ani ta polovina.  Granát býval sklizen téměř všechen.
Hořká pihovitost, 5.1.2014
Hnojiva Florasin vyrábí bratislavská firma, na její jméno si nemohu vzpomenout. Jsou to slovenské výrobky. Já jsem potřeboval především koupit v malém balení herbicid Stomp a při té příležitosti jsem objevil to Calcium za 84 Kč litr.
Burlat na podnoži GiselA, 5.1.2014
Podnože Giseala 5, případně Gisela 6 jsou v současné době nejvhodnější podnože třešní a višní pro nízké tvary.  Pokud však chcete mít zákrsek, či vřeteno do 3m, musíte důsledně využívat letní řez.
Hořká pihovitost, 5.1.2014
Listová hnojiva Harmonie jsou také osvědčená.
Hořká pihovitost, 5.1.2014
Wuxal Aminocal v 1l balení už se naprodává a protože se mi loni už nepodařilo si ho trochu zajistit od velkopěstitele, hnojil jsem od počátku srpna chloridem vápenatým a střídavě 3 % roztokem Lamag vápník 5. Pihovitost jsem neměl. Ale ten Lamag... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 28.12.2013
Pořiďte si Shalimar nebo Starkresu. Vydrží také do května.
Ochrana před škůdci třešní a višní, ale i jiné úrody ovoce, 22.12.2013
Mám tři keře kamčatských " borůvek", asi deset let starých, výška keřů je přes půldruhého metru. Plodí celkem pravidelně a velmi bohatě A to mi tu úrodu ještě snižuje téměř každoroční částečné zakvétání v teplém listopadu. Jsou jen něco přes 3m od... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika