Ochrana před škůdci třešní a višní, ale i jiné úrody ovoce



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
22.12.2013 20:39

Mám tři keře kamčatských " borůvek", asi deset let starých, výška keřů je přes půldruhého metru. Plodí celkem pravidelně a velmi bohatě A to mi tu úrodu ještě snižuje téměř každoroční částečné zakvétání v teplém listopadu. Jsou jen něco přes 3m od jižní strany domu a to je při teplém podzimu asi chyba.
Ale i tak s množstvím i chutí naprostá spokojenost.
Zato s kanadskými borůvkami se mi příliš nedaří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.12.2013 18:48

Velice děkuji, a jistě nejenom já, za typ na Rubel, pane J.R. Určitě se po ní podívám. Borůvky mám moc rád. S tím kamčatským zimolezem mě to docela překvapuje. Mám je už pár let, odrůdu už nevím, ale hořká není, jen snad navinulejší, přesto pro mě dosti borůvkově chutnající. Válcovitý tvar plodů mi vůbec nevadí, jen ta horší plodnost. Śpičková je taky doba zrání, ještě před zahradními jahodami. I z tohoto důvodu by menší "plantážička" tak dvaceti keřů vůbec neškodila, pokud by je ovšem bylo kam umístit. V tuto brzkou dobu by se po těchto plodech jen zaprášilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.12.2013 20:39

Mám tři keře kamčatských " borůvek", asi deset let starých, výška keřů je přes půldruhého metru. Plodí celkem pravidelně a velmi bohatě A to mi tu úrodu ještě snižuje téměř každoroční částečné zakvétání v teplém listopadu. Jsou jen něco přes 3m od jižní strany domu a to je při teplém podzimu asi chyba.
Ale i tak s množstvím i chutí naprostá spokojenost.
Zato s kanadskými borůvkami se mi příliš nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.42 (?), 22.12.2013 23:59

Postupně se mi jeví, že z mých 5-6 odrůd kamčatek je asi nejplodnější Morena. Letos se mi zdálo, že její úrodnost by se nechala zhruba srovnat se stejně velkým keřem rybízu.
K ochraně kamčatek a kanadských borůvek používám dva roky, docela úspěšně, ostříhané větve trnitého angreštu (Reflamba, Niesluchowski), které jsou zapíchnuté v borůvkovém keři. Zdá se mi, že kosi a drozdi pak keř ignorují. Dobrou zkušenost mám i s poblíž hnízdící sojkou. Pak nevidím vyvedená mláďata kosů (drozdů) a později kosy vůbec. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 23.12.2013 10:09

Vraťme se k původnímu tématu.Mám Rivan na ptačce, takže také každoročně řeším, jak ochránit časné třešně proti náletům špaků.Jsou schopni během pár dnů urvat co se dá,a jen co přibyde červeně v  koruně, chodě si přiletíce na něsmiley.Před pár léty jsem si uštrykoval síť rozměru cca 12 x 12m s otvorem uprostřed, kterým prostrčím dva terminály, a okraje sítě shrnu po obvodu koruny dolů.Je to spolehlivé, špačci se nesnaží dostat zespodu pod síť, aby si natrhaje pošmákli.Uroda je tak zachráněna,můžu klidně spát,ale jen do té doby,než se z desetiletého stromku  stane strom.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.12.2013 11:35

Díky, pane Václave a pane J.G. za příspěvky o "kamčatských borůvkách". A panu J.R. za typ na dobrou odrůdu borůvek kanadských. Ivan nám odbočení od tématu snad promine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 23.12.2013 19:31

Tak jo. Já mám vyčtené dvě věci. Nad jahody natáhnout provázky, ale tak aby byly nejen na okraji, ale aby záhon křižovaly, aby letící pohroma neměla volnou přistávací "ranvej" a co se týče těch borůvek a jakoborůvek, už mi známí potvrdili vyčtenou radu - dávat mezi keře pamlsky pro kočky. Ony se tam vracejí a hledají, jestli se zase něco neobjevilo a ptactvo to nervově neunese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 23.12.2013 21:41

Drobné ovoce, jako npř. borůvky jsem nucen chránit rovněž.Máme dvě vzrostlé rostliny.Postavím okolo nich pevnou kostru ze skleníkových opěrných tyčí,oválného půdorysu na horním konci svázanou.Celá kostra má tvar indiánského stanoví.Kostru "obléknu" dookola menší sítí,s možnosti snadného přístupu k rostlinám.Borůvky nejsou u mne špačky napadány vůbec, ale kosi rádi nakukují, kde nechal tesař ve stanoví díru.

Další odrůdy třešní budou dozrávat později-cca 5-8 třešňový týden.Teprve se ukáže zda bude špaččí problém pokračovat i tam.Pokud problém nastane, jsem na to připraven. S obalením stromků menšími sítěmi nebudu vůbec váhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika