Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vzduchování koupacího jezírka, 5.5.2015
Musíte rozlišit úroveň, na které to zkoumáte. Věřte, že v jezírku se pohybujeme řádově jinde, než v přesném měření, o kterém hovoříte. BTW - ten terč se jmenuje secciho deska
Vzduchování koupacího jezírka, 5.5.2015
Špatně jsem se vyjádřil - tím pozitivním vlivem jsem měl na mysli to, že u "zelené vody" způsobuje zlepšení průhlednosti. Princip Venturiho trubice využívá Oase u celé řady filtrů - typickým příkladem je třeba Biotec 10.1 (Biosmart 36000), který... celý příspěvek >
Vzduchování koupacího jezírka, 5.5.2015
Nevím, čemu říkáte vyšší hodnota pH, ale odhaduji, že budete v nějakém běžném a provozně rozumném intervalu. Já spíše oceňuju pH, které je stabilní, než nějak upravované kyselinami aspol. :) Vzduchování v jezírku bez ryb - věčná otázka.... celý příspěvek >
Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů, 23.4.2015
Vyberte tem silnější, v sadě je místo Biotecu 12 Biotec 18. A ten rozdíl ve výkonu filtrů je znát, a podle mého je reálně větší, než udávají čistě tabulkové údaje.  Nejde o lampu ani čerpadlo, ale o podle mého zásadní rozdíl ve výkonu filtru.
Z jezírka bazén, 20.4.2015
Ta vysoká teplota nebude zas až tak závažný problém, jak se Vám možná teď zdá. Voda bude mít samozřejmě větší chuť kazit se, na druhou stranu technologie co teď máte by si s uvedeným objemem (bez ryb) měla poradit celkem efektivně, a s průhledností... celý příspěvek >
Přípravek proti řasám, 17.4.2015
Ano, jak píše EXN, měl jsem na mysli právě to. Pokud jej budete používat opakovaně, pro jistotu bych pak zkusil zkontrolovat uhličitanovou tvrdost vody. Čekal bych, že tenhle typ přípravku (složení se mi ale bohužel nepovedlo nikde najít, takže je to... celý příspěvek >
Přípravek proti řasám, 16.4.2015
Pokud si nejste jist, vyžádejte si u prodejce bezpečnostní (technický)  list, kde musí být případná škodlivost uvedena. Jestli ale dávkujete správně, nemělo by k ničemu zlému dojít.  Jen když vidím, jak ten přípravek funguje, bych byl... celý příspěvek >
Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů, 13.4.2015
Vypadá to jako kopie starého Biotecu 10. Ptejte se spíš po něm, u nás bude určitě rozšířenější
Zpenena hladina jazierka, 19.3.2015
Nejlepší, a pro Vás zcela jistě nejlevnější řešení bude nezmatkovat a nekupovat žádné přípravky.  Nechte běžet filtraci, a odhaduji, že tvroba pěny Vám ve velmi krátkém čase ustane. Po zimě je to naprosto normální, a nijak bych se tím netrápil.
Sterbinovy filtr, 16.3.2015
Aha, díky za vysvětlení. Já myslel, že ten systém třeba nějak organikou dotujete, při tom zatížení, co tam musíte mít.
Sterbinovy filtr, 16.3.2015
Díky za odpověď. Dávkovali jste tam taky nějakou organiku kvůli denitrifikaci?
Skimmer Oase AquaSkim 40, 16.3.2015
Vladimír Missberger >  Redukujte potrubí až u filtrace. Pokud byste totiž někdy v budoucnu potřeboval měnit třeba čerpadlo, půjde to snadno. Když budete mít tažený už redukovaný průměr pod jezírkem, nic s tím nenaděláte. Plovoucí skimmer... celý příspěvek >
Sterbinovy filtr, 16.3.2015
Zajímavý příspěvek. Jakých hodnot u dusíků jste tam dosahovali? Ta teplota tam musí být strašně limitující faktor K těm patogonemům - ona spousta těchle bakterií redukuje dusík, takže to je pak těžký výběr. A v jezírku se stejně uhnízdí, ať chceme... celý příspěvek >
Sterbinovy filtr, 12.3.2015
Pro EXN > to jsou všechno naše potvůrky :)  A je jich tam určitě mnohem víc, a řekl bych že tohle je jen malinkatá část. Tady je nakrásně vidět, jak je ten systém jezírka rozmanitý, a jak je vlastně směšná naše snaha ho ovládat jako bazén... celý příspěvek >
Sterbinovy filtr, 12.3.2015 Obsahuje fotku
Při jednom testu, co jsme prováděli, jsme si rozbory na nosiči nechali udělat. Po pravdě nedovedu úplně rozklíčovat, co na mediu vyrostlo a co tam prošlo přes síto. Pokud si pamatuju správně, tak jako mechanický předfiltr sloužilo nerezové síto se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika