Příspěvky uživatele - roni

Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.9.2019
SVETLANA: tento rok je skvela. Vynikajuce chrumkave mesite a bohate sladke bobule. Choroby nemala, ziadna mucnatka, perenospora... ale vsetky korene su vzdusne, pomerne riedke. Zensky typ kvetu, ale vobec nie je problem s opelenim, to skor bude... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.9.2019
Konzul bez postrekov casto trpel perenosporou. Ked striakam BIO postreky proti mucnatke uz aj perenospora na nom je OK.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.9.2019
FUROR: Udajny Furor mi prvy rok plodil. Vobec nemam istotu, ci je to naozaj tato odroda, lebo moj zdroj si nebol tiez nou celkom isty. Farba modro - fialova, zatial vobec nie velmi ranna, cca teraz dozrieva. Strapce i bobule zatial mensie odhad... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.9.2019
To som rad, ze mate aj dobru skusenost. Dam mu sancu. Ano pretazenie moze celkom zmenit kvalitu hrozna. Zrejme ho tak ci onak zastepim Alexou, lebo velkou vyhodou zastepenia je, ze povodnu odrodu nestratim, len budem mat na jednom koreni... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 3.9.2019
KONSUL (CONSUL): odroda ktora je na pohlad velmi lakava az impozantna, velke tmavo modre okruhle bobule su velmi vyrovnane, velke strapce, velmi bohata urodnost, vyborne znesie pretazenie, ... a dalej su uz len zle spravy. Konzistencia bobule... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
preferujem PEVNE MASITE bobule s odolnostou praskaniu. Po rokoch sa vyvynula moja silna preferencia pevnej masitej konzistencie bobule. Urcite z hladiska chute, ale este viac z hladiska praktickej odolnosti pri poskodeni. Poskodene meke bobule... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
MONARCH: opakovane ma problemy s opelenim. Vlani to este bolo celkom dobre, lebo ma obrovske bobule a aj pri zlom opeleni dosiahol strapec peknu vahu. Tento rok 2019 len malicko bobul zostalo po neopeleni. Takisto je vyvoj bobul oneskoreny, tak ma... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
MOLDOVA: je to velmi neskora sorta. Na Zahori 220mnm ma uz 3. rok problem s dozretim, ani jeden rok nenabrala cukor. Opakovane maval aj viac mucnatky ako mnohe ine PIWI. Je to vsak asi len tym, ze je vyrazne oneskorena vo vyvoji ako ine odrody a ja... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
Neraz sa objavuju poziadavky ludi, ja chcem nejaku bielu, ruzovu, modru odrodu. Po 6 rokoch uz jednoznacne preferujem biele odrody - ochrana pred skodcami je jednoduchsia. Vtaky a hmyz sa skor pustia do NEzreleho tmaveho hrozna ako do zreleho bieleho... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
Pocas 3 rokov co pouzivam Bio postreky proti mucnatke (Zahorie) vidim, ze aj perenospora na vsetkych mojich PIWI odrodach nerobi cca ziadne skody. BIO postreky proti mucnatke teda zvysuju odolnost aj proti perenospore.   
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
Solaris u znamych na Zahori v r. 2018, 2019 bez postrekov a bez chorob.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
Pölöskei som sadil pocas viacerych rokov a su v 2 roznych lokalitach. Pocas predoslych 3 rokov patril k najhorsim z cca 60 PIWI odrod. Zla kvalita bobul, su meke, vodnate. Strapce su huste. Prekvapila slaba odolnost mucnatke bobul, pri 4-5 Bio... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
rovnaka spokojnost aj v r. 2019.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
Opelenie po cca 4 rokoch je vcelku dobre - hlavne vzdhladom na mimoriadne silnu urodnost a nasadu aj zo zaloznych ociek.  S praskanim to nie je zle, ale ma meke bobule a tazsie nabera cukor. Potom pri akomkolvek poskodeni rychlo podlieha skaze.... celý příspěvek >
Choroba bobul, odroda Aladdin, 23.7.2019
super dakujem za identifikaciu. Stotoznujem sa s nou - cierna hniloba. Vidim aj jasne priznaky na listoch.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika