Příspěvky uživatele - 213.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bergeron je nejlepší, 6.8.2023
Z toho důvodu Bergeron netrhat když měkne, ale až když je přezrálý uvnitř marmeládové konzistence to je klidně za další týden, spíš sbírám až ty spadlé nebo drcnout do stromu a co spadne. S čekáním až do konce je třeba počítat se ztrátama, něco ožere... celý příspěvek >
Fartoli,Fardosa🍑, 5.8.2023
Jen stejně zrající Farely. Vloni plody byly, letos zmrzla v nalitých poupatech a v květu další dorážka. Zraje Bergeron + 25dní cca, dužina pevná, jakoby ještě trochu křupavá i ve zralosti. Při deštích nepraská ani nehnije jako VP, plody velmi odolné,... celý příspěvek >
Bergeron je nejlepší, 5.8.2023 Obsahuje fotku
Bergerony odolávají mrazům v květu nejvíc, Leskora v porovnání absolutně neodolná jako každý rok. Včera jsem posbíral poslední plody Bergeronu na stromě které vydržely a neopadly, už přezrálé, hodně předtím vyžraly mravenci + vosy a hnily -... celý příspěvek >
Caldesi 2000, 3.8.2023
Vypadají skvěle, ta šťavnatost. Vyhledvač google píše - nejlepší broskev (nectarine) je Snowqueen, u meruněk zase píšou nějlepší je Blenheim. MH
Favorita Morettini 3, 3.8.2023
Pěkné broskve, vybarvené  tak opravdu ta FM3 musí být velmi vzdorná odrůda.  Zvláštní že pan Walter psal že mu FM3 zmrzla pokud se nepletu. MH
Sunhaven, 1.8.2023 Obsahuje fotku
Sunhaven, ještě je kvalita velmi dobrá i když začíná pršet a slunko není. Některé ty menší jsou sem tam jalové, ty střední a větší výborné. MH
Redhaven, 1.8.2023 Obsahuje fotku
Dneska sem utrhnul první Redhaven, (vlevo na foto ten nahryzaný vosama). Pecka taky neoddělitelná a prasklá, středně sladký ještě 2 dny potřeboval. Ty další plody by měly mít pecku lehce oddělitenou od dužiny, pokud ne tak je to počasím, deště... celý příspěvek >
Sunhaven, 30.7.2023 Obsahuje fotku
Sunhaven. MH
Sunhaven, 30.7.2023 Obsahuje fotku
Mi chutnají nejvíc ty marmeládové meruňky, které když spadnou tak se rozplesknou, na VP to bývají ty poslední plody co se udrží, většina spadla před tímto stavem. Sunhaven dnes, tyto už jsou docela velké, výborné, ze starého vysokokmenu - pořád... celý příspěvek >
Bílá meruňka Šalach Ananasnyj, 30.7.2023
Ten Vynoslivij je příbuzný VP, tedy klasické meruňkové chuti jako VP? Mám ho teprve přiroubovaný a ten váš Krasnoscokij se přijal- ten je ale uveden přímo jako klon nebo synonymum maďarské podobně jako Monastyrskyj. Ten Vynoslivij a Bronzovyj jsou... celý příspěvek >
Bílá meruňka Šalach Ananasnyj, 30.7.2023
To je skvělé, že i meruňky z východu tady umí dozrát do vysoké cukernatosti, narozdíl od takové VP která když nemá svůj letní hic tak nic moc nepředvede. Mi Forum velice chutnala, extra sladká, letos ale plody nebyly. Ta šarka se vám projevovala... celý příspěvek >
Bílá meruňka Šalach Ananasnyj, 30.7.2023
Pěkné Umíte porovnat chuť mezi Šalachem a Forum na kolik jsou podobné? A kolik cukernatosti % Brix má ten Šalah? Turci ho suší. MH
Meruňky 2023, 30.7.2023
U mě tak dopadla třetina VP, asi mravenci jak začne hnít tak už tam žádný není, vždy přesně takto od spodu dírka. MH
Velkopavlovická meruňka, 30.7.2023
153.76 - Pěkné meruňky, nakonec větší úroda jak na stromech kde to opět zmrzlo. Přesazujete do větších květináčů nebo máte stejný jak vloni, psal jste 50 litrů nebo kolik?  čím přihnojujete? Zkouším taky květináčovky ale broskvoní, rostou... celý příspěvek >
Sunhaven, 28.7.2023
U mě je zas ta VP jedna z nejnáročnějších odrůd v dozrání. 90% plodů už spadlo při dešti a fučáku když začaly teprve měknout, ale marmeládových nakonec je jen pár a ty jsou určitě výborné. Jinak ty na foto průměrné a ty méně vybarvené podprůměrné... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika