Příspěvky uživatele - 1.200

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rakovinné odumírání větví peckovin, 16.4.2023 Obsahuje fotku
Důkazní materiál jsem spálil, našel jsem jen jednu větvičku J.H.Hale.Skvrny jsou trochu tmavší, podelné praskliny a klejotok sedí.Na meruňkách a slivoních ten prevít taky škodí.
Rozkvétání slivoní, 16.4.2023
Císařovna z Holovous kvetla a zaplodila už v minulém roce, rubována počátkem března.Pět velkých švestek "Vlaškového" typu cca 50 gramů.Z letošních roubovanců nasazují na květ Ananasová česká, Bystrická velká a Špendlík modrý.
Vymrzání květních pupenů odrůd meruněk v zimě 2022/2023, 16.4.2023
Valašsko 320 mnm.po vánocích až do půlky ledna těžký nadprůměr teploty v prosinci šplhaly k 20°C (tři dny po sobě 18,17 a19°C). Koncem ledna a únoru jsem zaregistroval jen 3 mrazivé noci pod -10°C.Totálně zmrzly květní pupeny na Krasnoscokij, Pricii... celý příspěvek >
Rakovinné odumírání větví peckovin, 15.4.2023
Jsem na tom podobně, odrůdy jako Jayhaven, Vistarich,Symphonie, O Henry a td. jsou tady nepěstovatelné.Přes zimu odejde cca 90% obrostu u "Havenu je to jen 30%.Zatím bez příznaků je jen FM 3.Aliette má registraci jen na nekriové rakoviny u jádrovin,... celý příspěvek >
Rakovinné odumírání větví peckovin, 15.4.2023 Obsahuje fotku
Strupovist peckovin (Venturia carpophila) a suchá skvrnitost listů peckovin (Stigmina carpophila) tady na fóru mají svá témata.Tyhle bakterie ty jsou o nějaký level výš.Jsou neléčitelné, měď je jen prevence.Celá Evropa jižněji od nás je prakticky... celý příspěvek >
Rakovinné odumírání větví peckovin, 14.4.2023 Obsahuje fotku
Xanthomonas se často zaměňuje za houbovou chorobu Stigmina carpophila.Symptomy- na listech a plodech se nejdřív objevují nenápadné vodnaté skvrny které později nekrotizují.Stigmina má skvrny zaoblené, Xanthomonas hranaté, tmavě hnědé ohraničené... celý příspěvek >
Rakovinné odumírání větví peckovin, 13.4.2023 Obsahuje fotku
Podobná je baktérie Xanthomonas arboricola pv. pruni.Napadá broskvoně, meruňky, švestky, mandle, višně.Průběh napadení je totožný s baktérii Pseudomonas.Kromě postřiku mědí se doporučuje postřik roztokem 5. procentní močoviny, nebo boraxem před... celý příspěvek >
Gisela 6, 9.4.2023
Školkaři množí jen to co nasmlouvali s velkopěstiteli a prodejci ovocných stromků.
Meruňky 2023, 8.4.2023
Podle Vašich přiblblých žvástů jste nikdy žádné daně neplatil!
Cegledi Bíbor (Karmínová), 5.4.2023
Cegledi Bíbor kvete až po Bergeronu.Bergeron zmrzl v plném větu přesně před týdnem (-6°C).Cegledi Bíber, začínají se otvírat první květy.Dnes -4°C, vizuálně O.K.,ale do zmrzlých je ještě hódně daleko.
Asimina - indiánský banán - Maďoul, 2.4.2023
Těžko říct takhle od boku, ale hnojením to nebude.Asimina je specifická rostlina, tudíž s ní musíme zacházet trochu jinak než z běžnými ovocnými stromy.V žádném případě se nesmí poškodit ztlustlý kořen, jinak rostlina uhnije.Nesnáší těké půdy a... celý příspěvek >
Asimina - indiánský banán - Maďoul, 2.4.2023
Jen jsem napsal svůj názor.Ono je jedno jestli dužinu vyškrábnete lžičkou nebo propasírujete, pořád platí, že je zapotřebí odstranit jedovatá semena a slupku.
Mráz ve vegetačním období, 2.4.2023
Pro použití fungicidů je teplota při aplikaci celkem důležitá, uvádí se min15°C.Při teplotách pod 10°C se účinnost postřiku snižuje.Samozřejmě proti moniliové spále je rozhodně lepší stříknout i pod 10°C než riskovat odumření celého stromu.
Asimina - indiánský banán - Maďoul, 2.4.2023
"Muďoul"Asimina triloba-celá rostlina včetně slupky a semen je jedovatá.Jedlá je pouze dužina.Vyškrábávat oplodí v takovém množství aby toho bylo na nějaké rozumné množství kvasu by byla zdlouhavá práce s nejistým výsledkem.Cukernatost Asiminy je pro... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2023, 1.4.2023
Tady prší minimálně, sem tam nějaká přeháňka.Situaci vyhodnotím podle Aladina a radaru, takže mám od 14 do 20 hod. okno bez přeháněk (11-12°C).
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika