Příspěvky uživatele - 200.122

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozkvétání slivoní, 12.4.2014
"Dalo by se říci, že jsem boj vzdal." To je smutné. Rád bych nějak pomohl, například s výsadbou nových stromečků, ale jsem bohužel příliš vzdálen... A co stromy v nejbližším i vzdálenějším okolí, ty tím trpí také? Držím palce, dělejte si radost a... celý příspěvek >
Na mladé třešni naběhly pupeny ale ted usychají, 7.4.2014
Ten stromek je podle fotky už kaput. Vytáhněte jej ven ze země a podívejte se, co je s kořeny. Pravděpodobně budou buď ožrané a nebo uhnilé.
Brousek, bruska, aj. - Jak ostříte a je pro Vás dobře připravené nářadí důležité?, 25.3.2014
 Dočetl jsem se tady, že existují brusné nástroje se zrnitostí až 10 000 Grid. Já mám k dispozici nejjemnější brusivo s deklarovanou zrnitostí 3000 Grid. Je velký rozdíl v dosažené kvalitě ostří při závěrečném broušení na kamenech uvedených... celý příspěvek >
Řez slivoně, 24.3.2014
No vida, takže vy pane Michale vlastně nepotřebujete provést řez, ale potřebujete jen odřezat spodní větve, které jsou na obtíž. Tak je odřežte, jak radí p. Josef. Ovšem počítejte s tím, že to, co ze stromu odeberete dole, to si strom velmi rychle... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 23.3.2014
Kdyže se má dostavit nějaká krizová teplota? To záleží odkud jste. Tradičně v nadcházejícím období roku platí, že čím východněji, a na východě jižněji, tím lépe. Například my Jihočeši a Západočeši se začínáme modlit už ode dneška, zatímco Moraváci... celý příspěvek >
Řez slivoně, 14.3.2014
Stromek na snímku nemá s palmetou nic společného a ani se ho tady nikdo do plochého tvaru střihat a tvarovat nesnažil a nesnaží. Jedná se o běžný volný tvar prostorové koruny. Patrně vás zmátlo, že jsem zmínil "placatý strom", čímž však bylo myšleno... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 2.3.2014
Mirku, perfektní obrazová reportáž! Jenom mi není jasný smysl toho toaletního papíru...
Řez třešně - dvoupatrová koruna, 24.2.2014
Obávám se, že fotky vřeten nepochází od Standy, ale jsou dílem jiného účastníka diskuse. Pan Standa přece avizoval široké převislé tvary, nikoli vřetena.
Jak napravit řezem tuto révu, 24.2.2014
Pane Otane, dejte sem foto, až budou nové výhony dlouhé přibližně 30 cm až půl metru. Kouknem, jak a odkud to bude bujet.
Zanedbaná vinná réva, 24.2.2014
Kruciš, to je pořádné stromisko! S tímhle by se docela zapotil i zkušený vinař. Odkud jste, je-li to možno vyzradit? A jaká byla loni úroda? Pokuste se prosím vzhled a kvalitu hroznů podrobněji popsat.
Halčivec révový nebo vlnovník révový, 17.2.2014
 Jestli se nepletu, tak dravého roztoče má ve své vinici již několik let vysazeného pan kolega Bred_ik, přesto jsem někde zachytil jeho poznámku, či stížnost na zvýšený výskyt hálčivce na jaře loňského roku. Přitom loňská zima byla celkem... celý příspěvek >
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 8.2.2014
Milý pane Pal'o, nastudujte si prosím něco o puklicích a všimněte si i pasáží o jejich raných vývojových stádiích, jejich velikosti a pohyblivosti. 
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 4.2.2014
Přečetl jsem si, že to pěstují ve tradičním tvaru "na hlavu". No nevím, já bych se u tohoto přisedlého, přízemního tvaru bál silnějšího vlivu jarních mrazíků. Ty jsou podle mého názoru největším nepřítelem českých vinařů, pěstujících révu v... celý příspěvek >
Zhnedlý zakoreňovaný odrezok, 2.2.2014
Z vlastní zkušenosti vím, že když začne zasychat vrchol výhonu u nezakořeněného řízku, bývá to signál brzkého konce. Pokud se to stane u zakořeněného řízku (v PETce), nekončí to postupnou smrtí vždy, ale velmi často. Řekl bych tak v 50%-tech případů.... celý příspěvek >
Réva ze semínka - pecičky, 2.2.2014
Red Globe, to je typická marketová odrůda atraktivní vzhledem a velikostí, schopná transportu přes "půlku zeměkoule", nekazí se, nehnije, neotlačuje. Na druhé straně ji charakterizuje nepříliš valná chuť, tuhá slupka a velká semena. Do Evropy se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika