Příspěvky uživatele - 25.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zacatek unora a tulipany rostou, 22.2.2016
Mě krásně rostou a ukazují se Eremurusy, už jsou deset cm nad povrchem, tři roky si daly pauzu, moje lepší polovička mě nadávala, já nadával vnučce. A letos mi chtějí udělat radost a ukazují se. HURÁ
Zacatek unora a tulipany rostou, 22.2.2016
A proč by neměly růst, rostliny se neřídí lidským kalendářem a lidskými ročními obdobími, ale vývojem počasí.  A letošní zima je teplá, proto zimní hybernace byla velmi krátká. Osobně by jsem to, tolik neřešil, a byl rád, že cibulky v půdě... celý příspěvek >
Tulipány v květináčích, 22.2.2016
V letošním průběhu zimy zcela určitě. Pokud cibulnaté rostliny nejen tulipány pěstujete v nádobách pouze z nedostatku zahrádek a jiných běžných pozemků, tak jde o běžné pěstování a nikoli zahradnické přirychlování k MDŽ. Málokterý zahrádkář bez... celý příspěvek >
Podnože od dodavatele z VŠÚO s.r.o. Holovousy, 20.2.2016
Ano se Standou K. souhlasím. Postup je správný a výsledek by se měl dostavit. Nevím jaké tazatel má zkušenosti se zaškolkováním a vůbec pěstováním od špičáků. Cenu lze porovnat teoreticky s ceníky např. Sempry Turnov nebo Fytozu Plzen. 
Pila pro ženu, 16.2.2016
Je to samozřejmě věcí názoru a zkušeností hospodáře.  Většina ořezaných větví z jakýchkoli stromů nikdy nebude asi přesahovat průměr 20 cm, nejedná se o kmeny jež jsou samozřejmě průměrově širší. A i u běžného dříví je na každém, zda je pro něj... celý příspěvek >
Pila pro ženu, 14.2.2016
Slečno Pavlíno - pokud se vám jedná pouze o odvětvování jehličnatých stromů po polomech a ovocných stromech na zahradě, a máte blízko prodejce pil ECHO. Tak by jsem doporučil ECHO CS 260, s krátkou lištou. Jedná se o šikovnou lehkou pilu pro práci ve... celý příspěvek >
Výroba výsevních proužků, 9.2.2016
Já výsevní pásky dělám z gázy z autolekárničky. Prošlou gázu nastříhám na potřebnou délku, po délce složím na šířku cca 3cm, a přežehlím žehličkou. Přišpendlím na prkno a pokládám semínka, nic nelepím pokud hned nepokládám do řádků, tak mi stačí... celý příspěvek >
Velmi rané brambory, 29.1.2016
 Pozor na zminované předpěstování v květináčích!!! Sázet v tomto případě opravdu opatrně, bramborový stvol je velmi křehký a pokud se zlomí tak celé přirychlení je k ničemu a vzcházení začíná od začátku, od klíčku. Než takto tak je jistější a... celý příspěvek >
Řez staré hrušně, 16.1.2016
Kdy provést zásah - do konce dubna, lépe v počátku rašení. Budou se pak dělat vlky - s největší pravděpodobností ano, bude třeba tvarovací letní řez, případně další korekce v dalších letech. Čím hnojit - osobně by jsem se spíše přiklonil k... celý příspěvek >
Jakou odrůdu brambor doporučujete, 16.1.2016
Ale proč se odkazovat na supermarkety. Jen a pouze z důvodů hledání vyhovujících chutí, z ničeho jiného.  Pro získání přehledu nabídky, rozhodně vyhoví přehled na stránkách Vesy Velhartice co se týká Českých odrůd, a Draga co se týká Německých... celý příspěvek >
Co se sadem po dědovi?, 7.1.2016
Osobně by mne zajímal váš výpočet výpěstků na ha. Počet jedinců na ha, byl směrodatným počtem v sadařských firmách a ověřit si to nakonec můžete nejen u nich ale ve starších doporučení zřizování a výsadeb ovocných sadu před rokem 2000, vydaných OU... celý příspěvek >
Co se sadem po dědovi?, 7.1.2016
Došlo k nepřesnosti a mistifikaci - samozřejmě bylo míněno směrné číslo pro štíhlá vžetena na ha sedmset nikoli tisíc. Ale porovnání výnosu a rentability štíhlé vřeteno sloupovitý tvar sedí- u sloupovitých musí být dvojnásobek minimálně.
Co se sadem po dědovi?, 7.1.2016
Nu v tomto se budeme pane Vysloužile opravdu přít!!! Nemám nic proti sloupovitým ovocným rostlinám. Bohužel za pětadvacet let opravdu nemám povědomost o sadařské firmě jež vsadila na obnovu svých produkčních sadů formou sloupovitých tvarů ovocných... celý příspěvek >
Co se sadem po dědovi?, 6.1.2016
Ano Honzo. Máte pravdu. I když jste se trochu odchýlil od tématu. Ovocný sad není ovocná zahrada. A opravdu si nedovedu představit ovocný sad tvořený slopovitými ovocnými rostlinami. Tento modní trend je určený pro zahrádky a rekreační pěstování.... celý příspěvek >
Co se sadem po dědovi?, 4.1.2016
Zeptám se jinak. Jste schopným mít ze sadu zisk, přesněji užitek v podobě nejen ovoce pro rodinu a příbuzné. Souhlasím s tím zamýšleným radikálním posouzením. Souhlasím ale i s panem Vysloužilem, že v rostlinné říši neexistuje trvale jalová rostlina.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika