Příspěvky uživatele - 21.122

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroby přísavníku?, 17.6.2009
Dobrý den, na chalupě máme 10 sazenic přísavníku, doposud perfektně rostly, až letos, je to asi měsíc, co se u jedné sazenice začaly kroutit do rubu listy, na rubové straně je sem tam vidět bílou, jakoby průsvitnou tečku, ale mšice to není.... celý příspěvek >
Pinus nigra Pitchonet, 13.6.2009
Samozřejmě, že ji znám, máme ji v naší sbírce. Nenašel jste ji nikde protože se správně jmenuje Pinus nigra ´Pitchounet´.
Co je to?, 26.5.2009
Magnolia acuminata - tu bych vyloučil, má poněkud menší listy. Buď je to Magnolia obovata (novější název je M.hypoleuca) nebo M.tripetala (Šácholan tříplátečný). Špatně se od sebe rozlišují.
Určení druhu borovice - foto, 26.5.2009
Je to jedle ojíněná, nověji se též jmenuje jedle stejnobarvá, běžně se ji říká "Konkolorka" od jejího latinského názvu Abies concolor
Thuja Occidentalis x Orientalis x Plicata, 16.5.2009
Thuja occidentalis je svrchu matně zelená,  na rubu světlejší Thuja orientalis je z obou stran stejně zelená a větévky má uspořádané ve svislé rovině Thuja plicata je svrchu leskl tmavozelená, na rubu s výraznou bělavou kresbou Zdravím jh
Jak odstranit nánosy od bio-oleje?, 9.5.2009
U mé motorové pily doporučují zbytek bio oleje vylít po delším odstavením z provozu a nalít tam syntetický olej a nechat protočit aby se celý systém vyčistil. Osobně jsem zatím používal bio olej ale koupil jsem si obyčejný stáčený AD olej v... celý příspěvek >
benzínová nebo elktrická motorová pila, 11.3.2009
Děkuji za rady, asi půjdu do elektriky a časem přikoupím motorovku, do lesa chodit nebudu, jde mi o řezání u baráku. Navíc za ty prachy, co koupím ES2140, tak srovnatelnou motorovku nekoupím, nejlevnější hobby stojí o cca 1000 kč víc a na to co... celý příspěvek >
Jakému stromu patří tyto šišky?, 11.3.2009
To nejsou šišky, ale samičí květy na smrku ztepilém (Picea abies). Asi se jedná o nějaký jeho kultivar. 
Vie niekto urcit co je to za borovicu podla sisiek a semien?, 1.2.2009
Pinus rigida to určitě není, má ostnité pupky na štítcích, pakliže jste to sebral někde v Turecku nebo na Kypru mohla by to být Pinus brutia, podle obrázků šišek mně to na ni docela sedí. Zdravím jh
co je to za kultivar Chamaecyparisu?, 19.1.2009
Na prvním obrázku je některý zlatý kultivar Cypříšku Lawsonova (je jich spousta) a na druhé se jedná O thuja occidentalis (Zerav západní) a nikoliv o cypříšek.
Problém motor Tera, 20.11.2008
Tento problém jsem řešil letos v létě, obdobné problémy s chodem motoru, jak se motor zahřál začal se dusit až zhasnul-  dostal jsem celou řadu rad od různých odborníků, žádná však nevedla k cíli. Poté jsem po poradě s odborníkem na dvoutaky... celý příspěvek >
dá se někde koupit jen samotná podnož, 6.11.2008
Dá, tak jako existují prodejci hotových stromků, existují i firmy, které se věnují buď obojímu, nebo jen pěstování podnoží. Cena věsměs příjemná (7-15Kč- M9,  K-MA atd.) dle třidy a druhu. Jediným problémem, pokud budete kupovat 2 nebo tři je... celý příspěvek >
Rozestupy nových stromků, 21.10.2008
Mám sice jen krátkou zkušenost s touto podnoží se 7 hrušněmi na kdouloni MA(5 let) , ale nebál bych se vzdálenost 1.2 -  1.5 m mezi stromky a pěstování ve tvaru štíhlých vřeten, což sice vyžaduje trochu práce, ale brzká... celý příspěvek >
Další diskuze:  6  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika