Příspěvky uživatele - 243.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pracná, avšak levná a účinná ochrana jahod před slimáky, 22.6.2010
Hm, tak na našem záhonu 30x10 m by to bylo opravdu trošinku pracné. Na druhou stranu nám zas na nějakém tom kilogramu ožraných jahod nesejde.
Zkrácení tújí, 21.6.2010
Pákovými nůžkami nebo pilkou. Počítejte s tím, že tak rok až dva ten vršek nebude vypadat nijak hezky a bude zubatý. Zkrátíte-li hodně staré kmínky, bude obnova vršku trvat ještě déle. Já jsem takhle zkracoval 3,5 metru vysoký a 50 let starý živý... celý příspěvek >
Juka - v květináči začaly růst houby, 20.6.2010
Žádnou paniku, v prodávaných substrátech se houby vyskytují běžně. Často jde nejrůznější druhy bedel, hnojníků nebo žampionů (pozor, všechny nejedlé!), výjimečně se objevují dokonce i smrže (ty spíš v mulčovací kůře). Pěstovaným rostlinám nijak... celý příspěvek >
Vistarie, 20.6.2010
Nebojte se, spodní holý "kmínek" vám časem obroste, případně z půdy vyraší výmladky, které vytvoří kmínky nové. Zkrátka wistárie bude dole huňatá, až vám to nebude milé. Chce to ovšem trpělivost, někdy se příznivého výsledku dočkáte až za několik... celý příspěvek >
Ošetření vylomené větve, 20.6.2010
Ošetření rány - viz výše. A hlavně do budoucna nenechte dřevinu vyrůst do výše 7 metrů s vidlicovitě rozvětveným kmenem. Pak je jen otázkou času, kdy se v takovém místě jedna z větví ošklivě vylomí.
Šišky na thůjích Smaragd, 20.6.2010
Všechny volně rostoucí túje časem vytvoří šištice, některé méně jiné více. Čím více jich tam necháte, tím více jich vyroste příští rok. Proto veškeré výhony s šišticemi nemilosrdně odstraňte, i kdyby to mělo být níže, než požadujete (túje by se... celý příspěvek >
Katalpa - jak vytvořit korunu?, 20.6.2010
No samozřejmě. Dvě nižší větve odstraňte a z té nejvyšší nechte narůst nový terminál. Vše nechte růst jako jeden "klacek" (vyštipujte postranní výhony) až do doby, než vrchol doroste do požadovaného místa větvení. Pak buď nechte strom přirozeně... celý příspěvek >
Zasazení řezané růže, 20.6.2010
Jde to, ale výsledek je velmi nejistý. Zahradníci dobře vědí, proč ušlechtilé odrůdy očkují na odolné podnože. Prostým nařízkováním získáte růži mnohem méně odolnou a s mnohem kratší životností. Kdo to chce zkusit a nevadí mu, že taková růže často... celý příspěvek >
Ako a kedy strihat zivy plot z ihlicnanu, 25.4.2010
Smrčky máte hodně hustě u sebe a příliš blízko plotu. Pro dobrou údržbu budete potřebovat vzdálenost od plotu minimálně metr, raději metr a půl. Jinak se musíte smířit s tím, že smrky prostou plotem a zcela ho pohltí. V prvních letech nemusíte... celý příspěvek >
Nejedovatý stále zelený živý plot, 25.4.2010
Z neopadavých listnáčů u nás přichází v úvahu leda tak Pyracantha (hlohyně), pnoucí břečťan nebo bobkovišeň. Všechno jedovaté. Z jehličnanů tis (jedovatý až hanba), túje (také nepříliš zdravá) či různé cypřišky či cypřišovce (pro konzumaci také nic... celý příspěvek >
Kompost vs. sousedi, 25.4.2010
Dobře ošetřovaný kompost není cítit, protože v něm probíhají výhradně aerobní (tj. "nepáchnoucí") reakce. Pokud OPRAVDU nemůžete kompost přestěhovat jinam (což bych spolu s ostatními přispěvateli vřele doporučoval), nezbývá mi, než vám poradit trávu... celý příspěvek >
Propaření zeminy, 7.4.2010
V mikrovlnce, byť po částech, je to nejrychlejší. Stačí dát vlhkou zeminu do mikrotenových sáčků (nejsou třeba žádné extra nádoby) a pustit naplno tak na 5 až 10 minut (podle velikosti dávky). V sáčcích můžete zeminu i skladovat a dávkovat podle... celý příspěvek >
Magi bylinka, 7.4.2010
Mně táta vždycky s vážnou tváří tvrdil, že se maggi dělá z chroustů. Sice jsem mu to jako dítě nějaký čas věřil, ale nijak mi ho tím neznechutil. Mimochodem jde o silný vývar z masa (včetně kostí), zeleniny a koření.
Katalpa - olistění?, 7.4.2010
Nemusíte škrábat do kůry, stačí větev pevně sevřít v dlani. Ucítíte-li chlad, je větev plná vláhy, a tedy i živá. Uschlá větev v dlani nestudí, protože obsahuje vzduch.
Jedná se o tis?, 7.4.2010
Fotografie není moc zřetelná, ale na 99% jde opravdu o tis. Chcete-li mít jistotu, rozemněte část jehličí v dlani - neucítíte-li vůbec žádnou vůni, je to tis. Můžete ho klidně přesadit na vhodné místo nebo dopěstovat v kontejneru, ale pozor, roste... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika