Příspěvky uživatele - 79.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je za odrůdu?, 4.10.2009
Řekl bych, že č.1 je Matčino. Ostatní si netroufnu, ale č.3 bych řekl, že není Holovouský malináč.
Rajka, 4.10.2009
Takto se to nedá jednoznačně říci. Záleží na teplotních podmínkách dané oblasti i na lokalitě, expopzici pozemku, způsobu pěstování (např. čtvrtkmen, zákrsek a pod.) i na použité podnoži a na klimatických podmínkách v daném roce. Já Rajku sklízím... celý příspěvek >
Zkušenosti s odrůdou Svatava, 4.10.2009
I já jsem sklidil letos většinu plodů Šampiona nedobarvených a zejména chuťově nevyrovnaných, i když jsem je sklízel nadvakrát. Špatně se vybarvil i Jonagold a Jonalord.
Zkušenosti s odrůdou Svatava, 3.10.2009
Loni jsem byl s Goldstarem také velmi spokojený (až na těch nemnoho plodů s hořkou skvrnitostí). Letos jsem si dal více záležet s aplikací Wuxalu Ca a Wuxalu Aminocal a skvrnitost žádná. Ale přijde mi, že ačkoliv byly poslední dva měsíce velmi teplé... celý příspěvek >
Porovnání plodů, 3.10.2009
Určitě bych Vám doporučil místo JG nebo Diadému vsadit Desert. Je to skutečně Top jablko. U mne zraje v 2. dekádě září. Z druhé dvojice bych jednoznačně dal přednost Discovery, mimo jiné i z důvodů, které uvádí p. Vysloužil.
Slivoň President, 3.10.2009
Místo Presidenta bych doporučoval Tophit - má také velké plody a o něco lepší chuť.
Zkušenosti s odrůdou Svatava, 3.10.2009
A přitom Goldstar je spíš bujnějšího růstu. Díky.
Zkušenosti s odrůdou Svatava, 1.10.2009
Prosím, jaké má kdo zkušenosti s odrůdou Svatava. Stále s jejím vysazením váhám, mám obavy z hlediska dozrávání. Zahrada je asi 33O-34O m n, m. Děkuji předem za zkušenosti.
Hnědnutí listů, 15.8.2009
Tipuji to na nedostatek přijatelného draslíku v tomto období.
Melrose neudrží plody, 15.8.2009
Melroze padá kvůli krátké stopce. Má živiny a nyní při intenzívním růstu plodů v důsledku i dostatku vláhy a stopka nestačí. Kdysi jsem pěstoval Melroze jako volný zákrsek, myslím, že na podnoži M4. Něco také spadlo, ale měl jsem spíš problém, že... celý příspěvek >
Co je za odrůdu?, 15.8.2009
Také si myslím, že se jedná o Julii. Souhlasím s názorem p. Vysloužila, že se musí sklízet zralá, aby měla dobrou chuť. Na druhou stranu, pokud zralé jablko se hned neutrhne, spadne a do dvou dnů hnije. Julii jsem letos trhal na 4x, možná 5x, nevím.... celý příspěvek >
Likvidace peťouru, 25.7.2009
Pěťour se dá poměrně lehce hubit pomocí herbicidů. Problém ovšem je, v jaké plodině či plodinách se vyskytuje. Neexistuje herbicid, kterým by šlo likvidovat pěťour např. v různých druzích zeleniny či jiných kulturních rostlin. Čili, podle toho, co... celý příspěvek >
Tmavé až čierne škvrny na plodoch paradajky, 25.7.2009
Není to žádná choroba, ale porucha ve výživě. Je to nedostatek přijatelného vápníku. Poruchu vyřešíte postřikem vápenatého hnojiva na list, např. Wuxal aminocal, Wuxal SUS Calcium nebo i jinými listovými hnojivy. Hnojení vápníkem do půdy už by... celý příspěvek >
Co teď s dírkovitostí?, 20.7.2009
S dírkovitostí listů třešní je třeba bojojovat především asi 14 dní po odkvětu. Stačí Syllit, Delan, Baycor a pod. Letos jsem měl dosti silně napadený Těchlovan a o něco méně Burlat.  Švestky Stanley, Valjevka a Altanova byly napadeny jen slabě... celý příspěvek >
Vzorky napadanych plodu - diagnoza?, 15.7.2009
Je tam strupovitost i napadení obalečem
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika