Příspěvky uživatele - jenamater

Skleník ze dřeva, 1.1.2012
Nebylo by možné trochu popsat, jak máte připevněný polykarbonát ke konstrukci, případně připojit i fotku detailu připevnění nebo celého skleníku? Děkuji, jenamater.
Skleník ze dřeva, 31.12.2011
Myslím, že máte pravdu jen částečně. Dělal jsem před lety pergolu 6m*4m, čili stejně velkou jako plánovaný skleník, také s pultovou střechou z polykarbonátu, kvalitní borovicové řezivo jsem sehnal na pile bez problémů, dokonce i s nabídkou ohoblování... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 29.12.2011
Tlakově impregnované hranoly jsem prohlížel v Hornbachu a OBI (nebo aspoň jako takové mi byly nabízeny) a známý truhlář mi slíbil, že mi je sežene v jedné dřevařské firmě, která se tím zabývá a odkud on odebírá materiál. Kromě toho se běžně dají... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 29.12.2011
Řeším úplně stejný problém, přistavěl jsem ke stěně domu betonový skleník 6m*3,5m a na něm chci mít pultovou střechu z polykarbonátu. Krovy musí být pod polykarbonát podle výrobce min. 6 cm široké, takže cena za ocel (Jakly min. 6*6 cm) je příliš... celý příspěvek >
Z čeho (co lze "nasbírat" v přírodě) udělat živý plot?, 28.12.2011
Ještě pro doplnění: v podstatě libovolně vysoký a široký živý plot (stříhaný) můžete mít z habrů. Habry se dají snadno vypěstovat ze semen, případně je získat jako semenáče vyrostlé samovýsevem pod vzrostlejšími habry (i prodávané jsou ale... celý příspěvek >
Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici, 27.12.2011
Dnes jsem našel zde herbicidy a postup pro použití proti plevelům ve vinici: Aplikovat při révě minimálně čtyřleté, několik dní předem odstranit zelené výhony na kmíncích (aby rány zaschly), aplikaci provést za bezvětří, malým tlakem postřikovače,... celý příspěvek >
Z čeho (co lze "nasbírat" v přírodě) udělat živý plot?, 23.12.2011
Z vyšších jehličnanů rychle rostou a používají se na vysoké živé ploty smrky (vhodný je třeba smrk Picea omorica, netrpí vývraty) a modříny (jde dobře tvarovat řezem je ale opadavý). Modříny i smrky se snadno množí semeny. Zdraví jenamater.
Jiné využití révy, 23.12.2011
Našel jsem ve starém ruském časopise návod na nápoj z révových úponků, listů a mladých výhonků: Nápoj je velmi chutný a utišující žízeň, obsahuje mnoho vitaminu C. Zelené části umyjeme, rozřežeme na drobno a hutně (v orig. "plotno") vložíme... celý příspěvek >
Nová vinička, 19.6.2011
Samozřejmé není nic; v literatuře se občas tvrdí, že to, zda jsou vhodnější řady ve směru S-J nebo V-Z je závislé na zeměpisné šířce, nadmořské výšce a sklonu pozemku. S pozdravem jenamater.
Nová vinička, 15.6.2011
Vhodnější je mít řady po vrstevnicích. Výhody: snadnější obdělávání půdy, menší nebezpečí půdní eroze, snadnější ošetřování révy. Zdraví jenamater.
Nová vinička, 30.5.2011
Doporučuji si přečíst nejdříve vhodnou literaturu, rozmyslet si detailně Vaše záměry s pěstováním révy a pak plánovat. Odrůd révy je mnoho, liší se určením hroznů (moštové x stolní odrůdy), dobou zrání, potřebou chemické ochrany, typem květu... celý příspěvek >
Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici, 15.4.2011
Dobrý večer, děkuji za doplňující informaci k použití herbicidů ve vinici. Zdraví jenamater.
Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici, 1.4.2011
Děkuji za věcnou odpověď na věcný dotaz, jenamater.
Dusíkaté vápno a jiné herbicidy ve vinici, 31.3.2011
Dobrý den, chci přihnojit svou minivinici a potlačit klíčení plevelů dusíkatým vápnem. Nevím: lze dusíkaté vápno použít v dubnu? jakou dávku použít, aby se potlačilo klíčení plevelů? jak hluboko ho zapravit do půdy (mělce zahrábnout... celý příspěvek >
Keříčková vinná réva, 29.3.2011
Řez Vertiko to určitě nebyl, spíše to vypadalo jako "velké vrabčí hnízdo", vysoké asi 50 až 100 cm, rozkladitě rostoucí (asi jako roste Josta, ale nižší) s dost velkou úrodou hroznů, podle velikosti hroznů a bobulí moštová odrůda.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika