Příspěvky uživatele - 36.244

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 4.7.2021
Evi, myslím, že se ta nejistota, plynoucí z různých opatření proti covidu, na letošním Agrokomplexu podepíše. Rád bych se mýlil. Je jasné, že ochutnávka rajčat není myslitelná, ale byla by fajn, nebo možnost koupit si od vyhlédnutých odrůd po... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 4.7.2021
Evi, 150 odrůd, to už docela zajímavý počet a lze si z něho něco vybrat, třeba jen na pohled. Skvělé by bylo, kdyby byla možná i ochutnávka. Letos by se měla výstava Agrokomplex v Nitře opět konat. V Čechách asi nic podobného nemáme. Výstavy ano, ale... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 3.7.2021
Forum je tu proto, abychom se na něm podělili o své zkušenosti, proto je dobře o nich píšete. Všiml jsem si, že na první fotce jsou bulharské odrůdy. Mirek
Rajčata 2021, 3.7.2021
Dnes jsem na Milanův popud spočetl množství vijanů (květenství) na rajčatech a zanesl je do své "inventury". K 3. 7. jich tedy na rostlině je průměrně 6,5, nejméně na Orange Queen 4 (výška 130 cm, skleník), nejvíce na Pink Bumble Bee 9 (výška 170 cm,... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.7.2021
Milane, díky za inspiraci, doplním si do své statistiky ještě počet vijanů. To mě nenapadlo, přitom je to docela důležité kritérium. Že se ti všechny řízky uchytily, není při letošním počasí vůbec žádný div, divné by bylo, kdyby tomu bylo naopak. Ale... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.7.2021
Každoročně si dělám jakousi inventuru stavu rajčat k 1. 7.  Letos pěstuji celkem 23 odrůd na 28 rostlinách (5 odrůd po dvou rostlinách), z toho 5 odrůd/rostlin ve skleníku. Všechny prosperují slibně, plodů mají nasazeno dost, ale zatím jsem... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 30.6.2021
Na houbové (plísňové) onemocnění to nevypdá. Usuzoval bych na nerovnováhu ve výživě, něčeho je moc, něčeho nedostatek. Některý prvek může blokovat příjem jiného. Píšete, že přihnojujete Kristalonem zdravé rajče. V tom jsou prvky vyvážené, ale záleží... celý příspěvek >
Sezona 2022, 18.6.2021
Píšu to přímo na dřevěné tyčky, k nimž rajčata vyvazuji, trochu to vybledne, ale vydrží. Loňské popisky jsem letos škrtal. Mirek
Sezona 2022, 18.6.2021
Na CD/DVD. Mirek
Kroucení listů u rajčat, 16.6.2021
To o čem 104.252 píšete, je často probíráno v ruských a ukrajinských jutubkách, kde to nazývají "žirovanie". Příznakem je kroucení vršků do tvaru tzv. "beraních rohů", bujný růst, silný stvol aj. Příčinou je podle těchto videí přebytek dusíku a... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 11.6.2021
Milane, do pařenišť se obvykle kromně hnoje používá sláma, která se rozkládá poměrně dlouho a dá se lehce obstarat. U ní je však dnes problém s postřiky, vhodná by byla z ekozemědělství. A co se týče možného přehřátí, i tomu lze zabránit mechanickými... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 8.6.2021
Kolíky mají 170 cm, což je dostatečné, přerůst je nechávám max. o 20 cm. Jen k Amish Paste jsem dal tyčku, která má nad zemí 2,4 m, neb loni mi do té výšky AP vyrostla. Počasí nám teď přeje, tak snad to doženou i ta opožděná rajčata a všichni budou... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 8.6.2021 Obsahuje fotku
Kubo, stejně jako Milana mě napadlo, že by problém mohl být v osivu. Něco podobného jsem totiž měl loni u odrůdy Grub´s Mystery Green (zelený biftek), u které mi hnědly a usychaly okraje listů, pravděpodobně to byla alternarie. Letos jsem ji už... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 6.6.2021
Milane, mám kompost také ve stínu a posekaná tráva se na něm do druhého dne vždycky zapaří, ale je jí hodně. Proto bych řekl, že k vývinu tepla je potřebné určité "kritické množství", které se s klesající teplotou zvětšuje. Kolik to je, to si musíš... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 31.5.2021
Myslím, že nebude možné, aby byl skleník v jednom 10 m kuse, špatně by se otvíral. Polykarbonát je lehoučký a pokud neuděláte nějakou těžkou konstrukci, tak bude možné skleník snadno přenést, zejména pokud by se skládal třeba ze dvou částí. Přeji... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika