Příspěvky uživatele - 38.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co jen s tím benzínem může být - dvoutakty, 22.4.2020 Obsahuje fotku
Mám problém. Minulý týden jsem nakoupil u pumpy prémiový benzín, namíchal pro 2T Jikov na Terra-vari a ta mi nyní po nastartování nejde do otáček. Prostě po nastartování bublá a s přidáním plynu chcípne. Problém jsem vyřešil tak, že jsem práci... celý příspěvek >
Má to cenu?, 22.4.2020
Záleží na půdních podmínkách. Do humózní písčité zeminy můžete sázet brambory i pod otočený drn. Pokud máte spraš či těžkou hlinitou půdu, měl jste začít již napodzim. Jinak pokud máte ideální podmínky, tak budete rýt podél delší strany 3 lajny,... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 22.4.2020
na Mikulovsku a Břeclavsku bych švestky nesázel. Jinak k té neplodnosti, dejte fotky habitu stromů, třeba je ještě zkusíte donutit plodit. Když mi na outlon.vahavy(a)napis.to pošlete adresu, mohu se přijet podívat osobně. SfK.
Broskvoň - radikální řez při výsadbě, 21.4.2020
Silně rašící očko 3-5 cm nad místem očkování je někdy lepší než slabě prorůstající očka pod úrovní korunky. Bude zdravý, rovný a pravidelně rozvětvený. Pokud dobře zakoření, tak Vám naroste z toho dolního očka i 1,5 m dlouhý výhon, takže pokud... celý příspěvek >
Řez švestky, 20.4.2020
Není to vlk. Je to zmazovací výhon. Nyní je potřeba podle pravidla 1/3 odstranit tu odplozenou část větve pod touto mladou. Tj. pokud má mladá alespoň 1/3 průměru přímé, z které odbočuje, ustřihne se to po odkvětu přmo pod místem rozvětvení.... celý příspěvek >
Proorávání brambor s VARI, 19.4.2020
A to je právě ono, za rozumný peníz vyrobit. Když se k tomu přidají i náklady na homologaci, tak se stane, že vývojový pracovník pro jistou firmu má doma funkční prototyp něčeho, co se nebude vyrábět... Kdo nesází není Čech... SfK.
Dá sa kôpor vypestovat z priesad?, 19.4.2020
Z miříkovitých se ze sadby pěstuje standardně jen bulvový celer. U ostatních je vegetační doba krátká a není ji potřeba prodlužovat předpěstováním. Nevýhodou miříkovitých je dosti dlouhá doba od výsevu po vyklíčení. Proto se používá vícero fint,... celý příspěvek >
Dá sa kôpor vypestovat z priesad?, 19.4.2020
Kopr klíčí pouze pokud je semínko blízko povrchu, tak aby docházelo k střídání dennních a nočních teplot a aby "ještě cítil" kdy sluníčko svítí (ohřeje povrch). Většina lidí dělá tu chybu, že se stará moc a tak nasije kopr příliš hluboko (aby měl... celý příspěvek >
Kde se používá krátký a kde dlouhý řez, 15.4.2020
Souhlas s panem doktorem Vysloužilem. V době zakládání korunky jste něměla přemýšlet o úrodě ale střihnout na založení korunky. Tím by jste měla letos více letorostů, u kterých by bylo možné nechat je plodit. Nyní musíte provést opravný řez na... celý příspěvek >
Proorávání brambor s VARI, 15.4.2020
Prooráváte na uzamčené, po vyjetí z řádku nastavíte volnoběžku na příslušném kole a stroj otočíte. Pak zase uzamknete a jedete proorávku. Jde o to si vyzkoušet obojí, v lehkých půdách bez kamení je možné jet s "nepravým diferenciálem" stále. Tam... celý příspěvek >
Nový motor na VARI, 15.4.2020
Nože z rotavátoru budete muset používat na DSK317 se zařazenou 2 rychlostí. Na AKY převodovce jsou otáčky příliš nízké na pohodovou práci s 4T a tak si k ní buď budete muset nechat 2T motor a nebo se s ní rozloučit. Stejné je to se vším co se... celý příspěvek >
Nový motor na VARI, 15.4.2020
ono se to nezdá, ale první vlna ekodotace běžela už v roce 2015, takže nyní už s tím začínám šestou sezónu. Ale (pane xxx.xxx.96.42) správně upozorňujete, že počet motohodin, které jsou pro využití stroje plánované mají rozhodující váhu ve... celý příspěvek >
Aky strom zasadit?, 15.4.2020
Lísku můžete vyvětvit a odstraňovat stále výmladky z krčku a kmínku tak, že bude jako strom (tak se pěstují produkční sady v Srbsku, Albánii a Turecku, kde na kmínek připevňují rameno setřásacího stroje) nebo ji můžete mít naroubovanou na kmínku... celý příspěvek >
Zasychání listů růže, 15.4.2020
Vypadá to jako opožděná fyziologická reakce na mrazové poškození. Různé odrůdy jsou různě mrazuodolné, náchylnější jsou anglické růže (přímořské podnebí), odolnější má například Kordes z Německa (přechodné vnitrozemské podnebí),... Pokud by... celý příspěvek >
Vertikutovat nebo vydržet?, 12.4.2020
U nás už kvetou pampelišky, takže s vertikutací jsem měl být už hotov. Nechť se pán koukne po okolí a pokud už sedmikrásky kvetou v plném květu a smetanky nasazují poupata, je ten správný čas na jarní vertikutaci. Spíše než na omezení... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika