Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 17.10.2018
U nás je to podobne, u neskorých odrôd sa celkovo teplý rok nijak výrazne nepodpísal pod skorší termín zberu. Ako posledné som zbieral Rajky, Topazy, Fuji a ešte zopár Braeburnov, ktoré sú stále na strome. No aj tu je zopár paradoxov, napr. Angold... celý příspěvek >
Hrušeň Erika, 17.10.2018
Je to možné, z obrázka to nie je moc dobre viditeľné
Hrušeň Erika, 17.10.2018
Nemôže byť tá hmotnosť aj výsledkom hustejšej konzistencie dužiny? Lebo na obrázku tie hrušky nevyzerajú až tak giganticky.
Jabloň (mošt), 15.10.2018
Renety a vo všeobecnosti staré odrody si viem skôr predstaviť na semennom podpníku, no určite sa dajú pestovať aj na slabšie rastúcich podpníkoch. Skôr by bol problém zohnať konkrétnu odrodu na slabšom podpníku v nejakej ovocnej škôlke. Tie sa... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 15.10.2018
Keď som začínal s lisovaním, používal som košový lis so závitom v strede. Priemerná výlisnosť bola okolo 70% nech som robil čokoľvek. Až keď som začal používať plachetkový lis, tak sa výlisnosť citeľne zvýšila pri zachovanom postupe prípravy drte. Tú... celý příspěvek >
Jabloň (mošt), 15.10.2018
Angold je chuťovo osviežujúce jablko, hoci čisto mušt z Angoldu som ešte nelisoval. Z tých odrôd, čo uvádzate, mám skúsenosť s Topazom. Ten má tiež príjemné kyselinky, no keď sa nechá poriadne dozrieť, tak je aj celkom sladký. Mne mušt z neho chutil,... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 11.10.2018
To je pravda, plnenie a aj čistenie je u plachetkového lisu zdĺhavejšie ako pri klasickom lise s košom. Mne to trocha uľahčujú nerezové prelisovacie dosky, ktoré sa čistia ľahšie ako drevo. U mňa je priorita množstvo získaného muštu, je mi ľúto... celý příspěvek >
Obrývání stromů, 5.10.2018
Nie som síce ani p. Vysloužil a ani p. Hlavatý, ale skúsim odpovedať za seba. Časť stromov pestujem ako ovocnú stenu a tie okopávam podľa potreby motykou, kruh o priemere okolo 60-70 cm. Do roka to vychádza 3-4 razy. Závisí to aj od toho, ako... celý příspěvek >
Podzimní řez, 5.10.2018
Nechám to radšej tak a v predjarí použijem DSR.
Podzimní řez, 5.10.2018
Doma mám ovocnú stenu, no tento typ rezu som zatiaľ ešte nepoužil. Znamená to, že ak by som teraz ostrihal bujne rastúce stromy v ovocnej stene (napr. Rajka), docielil by som utlmenie rastu? 
Turbo kvasnice, 27.9.2018
Vychádzal som z toho, že skvasením 17 g cukru vznikne 1 obj. % alkoholu. 32° NM je 320 g cukru v litri muštu/kvasu. Čiže 320/17= 18,8 %. Bežne dostupné kvasinky, napr. vínne, dokážu prekvášať aj do 15%, to je pravda. Potravinárske, ak sa myslí... celý příspěvek >
Turbo kvasnice, 27.9.2018
Pozeral som stránku predajcu spomínaných turbokvasiniek a tá dvojnásobná výťažnosť je relatívna. Dvojnásobná bude možno vtedy, ak sa kvasinky použijú do kvasov s vysokým obsahom cukru (32° NM), kde je možné získať 18 % alkoholu. Potravinárske... celý příspěvek >
Turbo kvasnice, 26.9.2018
Kvasinky dokážu teoreticky skvasením 17 g cukrov vyprodukovať 1 obj. % alkoholu. Neviem si predstaviť, že by turbo kvasinky skvasením napr. 170 g cukrov (17 ° NM) vyprodukovali namiesto 10 obj. % alkoholu 20 obj. %. To by namiesto vína vznikla rovno... celý příspěvek >
Turbo kvasnice, 26.9.2018
Je to blbosť, výťažnosť závisí v prvom rade od obsahu skvasiteľných cukrov a až potom od kvasiniek. Aj obyčajné nešľachtené kvasinky dokážu poskytnúť dobrú výťažnosť, keď majú čo skvasovať.
Golden Delicious, 26.9.2018
Tú prvotriednu kvalitu som nemyslel úplne doslovne, skôr vzhľadom na dané okolnosti. Tá sadzovitosť mi až tak neprekáža, chuť to nijak výrazne neovplyvňuje. Čo sa chrastavitosti týka, tak počet napadnutých plodov by som spočítal na prstoch jednej,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika