Příspěvky uživatele - 54.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lze zaměnit rašelina za hrabanku z lesa při výsadbě vřesovištních rostlin?, 15.3.2009
Rododendron nám roste na zahradě u plotu odjakživa a to v normální těžší jílovité půdě. Źádnou hrabanku a žádné hnojení pod něho nedáváme. Maximálně v zimě za holomrazů ho občas zalejeme odpadní vodou z kýblu. Je to vidět na listech, za mrazů se ty... celý příspěvek >
Třešeň do tří metrů výšky, 15.3.2009
Od oka se mně zdá, že ty výmladky nejsou tak vzrůstné jako bývá obyčejná ptačí třešeň, řekl bych, že to je nějaká slaběji rostoucí forma. Ale možná je to tím, že ty výmladky jsou spojené kořenem s hlavním kmínkem a ten pořád z výmladků odebírá sílu.
Asfaltový šindel x asfaltová lepenka, 6.3.2009
Střecha typu asfaltové lepenky je slepena v jednu souvislou plochu a chrání střechu, i plochou, právě tím slepením. Jenže v létě kvůli vysokým teplotám se riztahuje a boulí a v zimě kvůli nízkým teplotám se stahuje a praská, proto se musí velice... celý příspěvek >
Jake tramky na kolnu?, 6.3.2009
Jestli pod dřevěnou podlahou necháte 15 cm a tak to zůstane, nebude se to zabořovat do země, žádní hlodavci tam nebudou, dostanou se tam lasičky a ježci a ti je vychytají. 20 - 25 cm a bude to dostupné i pro kočky... Jinak bych se chtěl zeptat, když... celý příspěvek >
Vůle v nábojích Vari, 6.3.2009
Takové součástky, pokud jsou jinak v dobrém stavu, myslím tím konkrétně povrch bez rýh a vrypů, se dají renovovat galvanicky. Součástka se odmastí, povch se vyleští, případně pred tím ještě vybrousí vrypy a potom se nanese buď takzvaný tvrdochrom... celý příspěvek >
roubování, 6.3.2009
Já kopulaci vůbec nepoužívám. Kdysi jsem ji zkoušel a výsledky byly mizerné, nepovedlo se mi při přikládání roubu zamezit pohybu řezných ploch po sobě. Tak mechanická pevnost už ovázaného a zavoskovaného roubu je mizerná, drží to jen na pásce a... celý příspěvek >
Jak odsolit půdu?, 6.3.2009
Ideální by bylo, kdyby pozemek byl někde nad svahem nebo příkopou či něčím podobným. Potom by podle mně měla stačit pořádně hustá meliorace, třeba co metr, dva metry do země zakopaná děrovaná plastová trubka, co by při tání sněhu nebo velkém dešti... celý příspěvek >
kácení ovocných alejí, 5.3.2009
No já nevím. já jsem se před pár dny šel projít, kromě jiného taky kolem starých alejí u cesty a skoro bych byl pro to většinu těch stromů vykácet.  To jsou vesměs stromy ještě před příkopy, takových 20 - 30 centimetrů od asfaltu, každý rok jsou... celý příspěvek >
Kde sehnat samostatný kamnovec na vodu?, 4.3.2009
kamnovec, jestli to je ta nádrž na užitkovou teplou vodu v kachlových kamnech, bude asi nejlepší dát na míru svařit nebo spájet tvrdou pájkou z nerezového plechu
Štěpařský vosk, 4.3.2009
50 - 60 dílů kalafuny, 30 včelí vosk, po 2 - 10 dílech vepřové sádlo, parafin a asfalt a takových 5 - 10 dílů jemný popel ze dřeva.  Líh se dává podle toho, kdy se s tím bude pracovat a jak. Pokud se jedná o roubování časně na jaře, kdy je... celý příspěvek >
křídlatka, 2.3.2009
Křídlatka má určitou nevýhodu, že to je vysoká rostlina. Musí vyrůst do výšky odhadem 30 - 50 centimetrů, aby přestala čerpat zásobní živiny z oddenku a naopak je začala do oddenku ukládat. Proto na zahradě, kde toto dá pohlídat a křídlatku včas... celý příspěvek >
Třešeň do tří metrů výšky, 2.3.2009
Já jsem před asi 10 roky koupil kompaktní třešen Stellu na nějaké málo rostoucí podnoži, bohužel nevím jaké. Dnešní výška je nějak 4 metry. Bohužel kmen chytil rakovinu a podnož a z kořenů vyrůstají výmladky, nevím, jak dlouho vydrží. Název podnože... celý příspěvek >
křídlatka, 2.3.2009
Kopřivy jsou rostliny pro půdu s nadbytkem dusíku. Tam dokáží utlačit všechny ostatní rostliny, snad kromě křídlatky. Když se do půdy přestane dodávat dusík a posekané kopřivy se odstaňují, nadbytek dusíku v půde zmizí a kopřiva bude vytlačena jinými... celý příspěvek >
Stom pro zahradní sezení, 2.3.2009
Lísek je více druhů. Původní "divoká" líska je keř něco přes 2 metry vysoký, tam s tím posezením to je horší. Vyšlechtěné lísky jsou některé taky takhle malé, některé jsou podstatně větší.
vrbové proutí pro živé stavby?, 2.3.2009
Prakticky všechny vrby, když se jejich kmen ufikne, nasadí pruty, které asi druhý rok budou ve správné velikosti.  Nějlepší to asi bude u košařských vrb, které byly na to šlechtěné a řezaly se ve výšce cca 2 metrů - viz třeba Ladův vodník sedí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika