Příspěvky uživatele - HonzaH.

Co Vaše réva 2017, 28.8.2017
Tak u mne sklizeno. Solaris - výsadba 2015, 200 keřů, hodně pomrzl v květnu (90% narašených pupenů), celé léto sucho, malé bobule, celkem cca 40-50 kg, cukernatost 25. Cabernet cortis + Cabernet cantor - výsadba 2016, 300 keřů. Pár ponechaných... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 28.7.2017
Ptáci všeobecně mají prachmizerný čich (čest vyjímkám, například kivi - mimochodem proto například má smysl vracet vypadlá ptáčata zpět do hnízda, matka je neodvrhne), spoléhají se zejména na zrak a pak na sluch. Čili lze je plašit zvuky (plyn. dělo,... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 23.7.2017
Odvážná je spíše Vaše reakce, pane Fialo. Takhle nechat prchlivost cloumat svým Majestátem na základě jedné fotografie. Já osobně na ní neshledávám vůbec nic pohoršujícího - a pokud se Vám nelíbí, podívejte se na všechny fotografie p. Pavlíčka,... celý příspěvek >
Kapková závlaha u révy, 14.7.2017
Chtěl bych se podělit se svými zkušenostmi s kapkovou závlahou nové výsadby révy. V polovici června jsem přes net koupil 50 metrů 16-mm kapkovací hadice, otvory á 30 cm, nějaké spojky, filtr - celkem cca 1000,- Kč investice. Těch 50 m akorát pokrylo... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 30.6.2017
Nevím, jak dlouho pěstujete vinnou révu, nicméně vaše názory, že zálistky mimo zonu hroznů nemají žádnou funkci, zelená hmota v zoně hroznů je nejlepší a že oslunění hroznů není dobré, jsou v rozporu s moderními poznatky posledních 20 let. Sám... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 29.6.2017
ad host 144207) je šumák, který vylomíte. Někdy zálistek předežene v síle růstu samotný hlavní letorost - vylomte ten slabší a tvařte se, že je vše v pořádku. ad Zyjan) přesně naopak - v zoně hroznů vylámat, nahoře nechat. Vaše teorie o... celý příspěvek >
Zmrzla nebo ještě po raší?, 16.6.2017
U révy na první fotce by bylo "správnější" využít k pokračování kmínku ten spodní letorost, nicméně roste dost kolmo na stávající kmínek. Možností je jej odstranit už teď a nechat jen ten vrchní. U druhé fotky nechat oba letorosty a z toho... celý příspěvek >
Zmrzla nebo ještě po raší?, 16.6.2017 Obsahuje fotku
Pokud ti od země neraší nic, nezbyde ti nic jiného, než ponechat - jak píšeš - jeden letorost co raší z kmínku a tím kmínek "nastavit" a zároveň - pokud bude dost dlouhý a silný - jej již ohnout na tažeň. Jde to tak udělat. Jediný problém, který... celý příspěvek >
Zmrzla nebo ještě po raší?, 16.6.2017
Řešil jsem úplně stejný problém. Solaris - výsadba 2015, loni v zimě vše střiženo u země na 2 očka, ponechán a vypěstován jeden krásný silný letorost. Ten letos v zimě střižen u 80% keřů na kmínek s tažněm, u 20% na kmínek. Naražená očka na... celý příspěvek >
Kapková závlaha u révy, 12.6.2017
Zdravím, chtěl bych trochu oprášit toto téma. Letošní jaro je opět ve znamení sucha a já obcházím letošní výsadbu (150 mošt. sazenic, JM kraj, jižní svah, 300 mnm., hlinitá půda, rigolace minibagrem do 50-60 cm se zapravením kompostu, při... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 19.5.2017
Přesně tak. Nechat 2-3 výhony od země, a příští rok založit nový kmínek.
Modrá vinná réva ke konzumaci, 5.5.2017
Třeba Glenora.
Množení vinné révy, 23.3.2017
Dobrý den, zkoušeli jste někdo zakořeňovat řízky v hydrogelu? Na americkém kontinentu prodávají zakořeňovací gelové bločky ("gel 2 root"). Chci to zkusit v obyčejném sypkém krystalickém hydrogelu. H.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 23.3.2017
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zkušených rockwool-pěstitelů. Když jsem loni zakořeňoval řízky do vaty, kterou jsem si sám nařezal na kostky a nasázel do bedny nahusto (jako na výše uvedených snímcích) měl jsem pak velké problémy oddělit... celý příspěvek >
Sháním řízky odrůdy Traminette, 20.2.2017
Sháním řízky americké odrůdy Traminette - pokud někdo máte, budu rád za jakékoli množství. Díky! Honza
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika