Příspěvky uživatele - 158.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Onemocnění gingobiloby - jinanu dvoulaločného, 29.5.2009
Použít ano; je třeba velmi důkladně postříkat celou zelenou plochu rostliny (což u metrového stromku nebude až takový problém). A postřik po 1-2 týdnech opakovat. Josef.
300 000 metrů džungle, 29.5.2009
To je třicet hektarů - opravdu slušná plocha! Nějaké hobby ruční nářadí to opravdu nezvládne. Josef.
Jabloň na odpis, 29.5.2009
Po doplnění rady Pavla Skály a přečtení další odpovědi Woodpeckera (objevily se mi až po odkliknutí mé odpovědi) doplňuji: pokud Vám jde o jablka na zlomené větvi, část z nich by snad "strom" ještě dokázal vyživit: dokud je větev částí... celý příspěvek >
Zaštipování jabloní, 29.5.2009
Já bych je raději nechal letos volně růst a v předjaří příštího roku bych pokračoval s výchovným řezem. Josef.
Jabloň na odpis, 29.5.2009
Pokud není zbytek stromu zničen a pokud se nebojíte zlomení dalších částí stromu, pak jabloň není nuté hned kácet. Podle způsobu lomu odlomené větve se však zdá, že vnitřní dřevo je křehké, napadené hnilobou (ale při velikosti tohoto stromu to už... celý příspěvek >
Nevíte co je to za rostlinu?, 29.5.2009
Podle tohoto fota je na určení asi příliš brzy. Až vykvete, bude vhodnější čas na dotaz, (ale třeba to někdo pozná již nyní.). Josef.
Prosím, co to je?, 29.5.2009
Je to jistě mateřídouška. (Tymián je opravdu trochu odlišný, ačkoli je to jeden z dalších druhůmateřídoušky) a oregano má větší lístky. Josef.
Smrk - nemoc nebo škůdce, 29.5.2009
Do čerstvých, mladých, měkkých hálek ("šištic") s aktivně sající larvičkou mšice se postřik (zvláště hloubkovým či systemickým insekticidem, např. Sumithion) dostat může. Pokud jsou již dřevnaté a hlavně pokud již parazit nesaje - bude... celý příspěvek >
Rez nebo cizopasník?, 29.5.2009
Myslím, že je to opravdu způsobeno tím roztočem (vlnovník, hálčivec) hrušňovým. Větší poškození listů po postřiku by možná mohlo být způsobeno odumřením již roztočem napadených míst po postřiku anebo popálením samotným postřikem (možná nevhodná doba... celý příspěvek >
Onemocnění gingobiloby - jinanu dvoulaločného, 29.5.2009
Příznaky odpovídají napadení sviluškou. Pouhým okem jsou tito roztoči prakticky neviditelní (velikost cca 0,2 mm, nenápadná barva). Ochrana: postřik akaricidy: např. Omite a další. Opakované postřiky. Doporučuje se střídat přípravky - svilušky si... celý příspěvek >
lze ted sazet jahody, 20.3.2009
Pokud seženete sazenice, jistě je můžete hned vysadit. (Zrovna jsem je dnes viděl prodávat při své zastávce v nejmenovaném zahradním centru u Čáslavi, kde navíc právě začala velká jarní výstava). Pokud je prodávají už i jinde, jistě vědí proč;... celý příspěvek >
ak se zbavit pařezu, 20.3.2009
Nikdo zatím neodpovídá (přes desítky shlédnutí tohoto dotazu), tak zkusím přispět troškou do mlýna: 1. Jabloň po jabloni (prý) není vhodné sázet (obecně: opakovat stejnou či podobnou plodinu na tom samém místě) z důvodu jednostranného vyčerpání... celý příspěvek >
střemcha, 20.3.2009
Děkuji, Karin. (U stroje jsem již včera nebyl a tak dostojím zdvořilosti a dobré výchově až nyní.) Josef.
moje zkušenost, 20.3.2009
Snese ho, přežije, ale plodit třeba bude o něco méně. Pět podmínek pro úspěšné pěstování kanadských borůvek: 1. kyselá zem 2. hodně vláhy 3. hodně živin 4. hodně slunce 5. alespoň dvě různé odrůdy - jsou cizosprašné. Josef.
Rozestupy stromků - spon, 20.3.2009
Nikdo se nevyjadřuje, zkusím to já: Pokud předpokládám dobře, pak je celkový prostor 7,8 m (3*2,6)? Myslím, že by se tam vešla jedna meruňka anebo dvě broskvoně. (Jejich vzájemnou kombinaci bych asi nevolil). (a snad někdo další přispěje svým... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika