Příspěvky uživatele - 198.185

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak naroubovat višeň (podnož)?, 21.1.2019
Pán Vysloužil, pán Mimmo - ďakujem. Tak to som tie semenáče asi dosť podcenil, netušil som, že dokážu tak dramaticky zrýchliť rast. No však uvidíme. Asi ich dám vonku voľne do pôdy, na základe Vašich odporúčaní. Pán Vysloužil, motivácia je asi to... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 20.1.2019
A ešte doplním svoj pôvodný príspevok. Lajči, čo bolo cieľom tohto rezu? Na obr. 10 ste napr. odstraňovali tie tenké výhonky. Strom, tak celkovo, má množstvo slabých a tenkých výhonkov - nevyženie Vám po terajšom reze opäť zase len tie tenké a dlhé... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 20.1.2019
lajči, obr. 6 a 7. - tie zárezy. To je snaha ohnúť konár do vhodného smeru, či oslabiť rast? Obr. 8 - Prikajánie (ablaktácia)? Zaujímavé. Môžete prosím tieto obrázky trošku viac okomentovať? Ďakujem. Ja mám na záhrade momentálne asi 60 cm ťažkého,... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 9.12.2018
Pán Hlavatý, pozerám na fotky a nezačína ta Lucy už trošku aj zosychať? Či sa mi to len zdá? Šupka je trošku zošúverená?!? Možno jej už nejaké tie mrazy dali zabrať? Opýtam sa: Keďže už je december a stromy už budú v období dormancie, má zmysel držať... celý příspěvek >
Ktoré odrody sú vhodné na vypestovanie semenáčov?, 9.12.2018
Pierre, asi v nejakom inom vlákne, myslím, že to bol p. Vysloužil, písal, že mu hryzce zožrali všetky podnože A2 a semenáčov (asi to nebola priamo jadernička) sa nedotkli. Možno aj to by mohlo ovplyvniť výber.
Lysice 2018, 2.12.2018
Pán Hlavatý, ďakujem za odpoveď. Spoločné vodítko medzi odporúčaným a Vašim prístupom sa dá nájsť: Neprihnojujete navyše dusíkom ani draslíkom (potrebné si asi vytiahne strom z pôdy, pôdu máte úrodnú) a striekate na list aj ako prevenciu proti... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 26.11.2018
Pierre, zasadil som kôstky z obyčajnej planej čerešne, ktorá rástla na pokraji lesa v spleti ďalších stromov. Nebola to kultúrna odroda, čerešničky boli malé, sladkokyslé, skôr iba taká kôstka obalená troškou dužiny. A boli z tých skorších. Viem, že... celý příspěvek >
Okrasná moruše?, 19.11.2018
Mimmo, veľmi pekne ďakujem za reakciu. Ja som ešte trochu špekuloval, či presvetlením stromu sa nejak nezlepšila diferenciácia púčikov lepším osvetlením, prienikom svetla do koruny, ale to asi nebude ono, lebo by ten strom zarodil už dávno predtým... celý příspěvek >
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?, 19.11.2018
Aj keď, teraz uvažujem, či by to prevrúbľovanie vôbec pomohlo, keď aj po naštepení inej odrody by kmeň alebo kostrové konáre zostali z tej "vadnej" odrody, ktorá by tým pádom možno mohla aj naďalej ovplyvňovať toky živín... Igor 
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?, 19.11.2018
Myslím, že to nepomôže. Z "chemických" opatrení pomáha (aspoň čo ja viem) iba ten postrek priamo na plody. Holt, niektoré odrody majú bohužiaľ túto vadu (napr. Vanda, Rozela, Admirál, Goldstar...) a buď z nej nejak časom "vyrastú", alebo sa s ňou... celý příspěvek >
Mletý dolomitický vápenec a hnůj společně?, 19.11.2018
Pán Šeřík, som zvedavý, čo Vám znalí odpovedia. Ja žijem v tom, že chemická tzv. prevencia proti pihovitosti v podstate neexistuje. Vápno alebo dolomit v pôde len veľmi málo, alebo takmer vôbec neovplyvňuje pihovost plodov. Pihovitost je svojim... celý příspěvek >
Okrasná moruše?, 19.11.2018
Suseda od svokry si kúpila od podomového predajcu pred dávnymi rokmi morušu. Moruša roky rokúce rástla v predzáhradke pred domom a suseda vravela, že jej ešte nikdy nerodila. Bol to už ale dosť veľký strom - nikdy nebol rezaný. Susedka podcenila jeho... celý příspěvek >
Bakteriální boulovitost kořenů, 7.11.2018
Pán Hlavatý, vyzerá to tak, že s tou Vašou hruškou Abate Fetel ste dopadli ešte celkom dobre, aj keď ste ju teda dostali bez označeného podpníka. Virtuálne sa ospravedlňujem Vášmu predajcovi hrušky Abate Fetel, ktorého som ani predtým nemenoval... celý příspěvek >
Bakteriální boulovitost kořenů, 7.11.2018
Sorry, ale tie obrázky v tejto téme, to je teda riadny humus. Už je mi jasné, prečo má zmysel si ísť vyberať stromčeky osobne, ak to samozrejme nie je na druhom konci republiky. Tú slivku alebo hrušku by si hádam ani začínajúci ovocinár/laik pri... celý příspěvek >
Vlky, 6.11.2018
To bola moja reakcia na posledný príspevok od Jája S.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika