Příspěvky uživatele - 205.204

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 23.10.2017
Najprv k tým jablkám z hornej paluby od p. Hlavatého. Všimnite si prosím tie neprirodzene pretiahnuté plody Goldenu. To je výsledok aplikácie rastlinných hormónov giberelínov. Vraj je takýto tvar zákazníkmi viac preferovaný. Pre mňa je to fuj. Zas... celý příspěvek >
Beni Shogun, 22.10.2017
Dnes som si vsimol dalsiu zaujimavu vec. Obral som uz vsetky Fuji a prakticky na kazdom plode som narazil na typicky priznak pouzivania Madex/Biobit proti obalovacovi - mensia zaschnuta/skorkovatena bodova jazvicka v mieste, kde sa infikovana larva... celý příspěvek >
Heliodor, 18.10.2017
"neznamená to ale samozrejme že tam musí byť trvale bahno" - ved preto som pisal, ze ma byt poda vlhka ale nie premokrena. Kvapkova zavlaha je pre mna jedina moznost z viacerych dovodov: 1.) Akonahle je spravne nainstalovana, staci len podla... celý příspěvek >
Heliodor, 18.10.2017
Moja skusenost je taka, ze (pri podpniku M9) zakladom je vyrovnany vodny rezim, poda nesmie preschnut ani pocas najvacsich horucav cez leto. Musi sa udrziavat vlhka, ale nie premokrena. Neda sa to riesit inak ako kvapkovou zavlahou. Ak je toto... celý příspěvek >
Royal Glory a spol, 12.10.2017
Velku zahradu nemam. Ale radsej chcem poriadny velky strom, co sa o seba sam postara, nez nejaku pidi-kreaturu okolo ktorej treba behat ako okolo maleho decka. A na takomto strome praveze aj po mrazoch vzdy nieco aspon vo vyske zostane.
Toptaste, 12.10.2017
K tej mrazuodolnosti - verim, ze ked stromcek trochu este podrastie a bude vacsina kvetov nad urovnou cca 2 m od zeme, tak uz zasadnejsie problemy s jarnymi mrazmi nebudu. Funguje to u Stanley, vsetkych broskyn aj jabloni...
Jofela, 8.10.2017
Škoda že ju p. Šoka nedal do cenníka, čo má na stránke. Ale asi toho mal len pár kúskov, keď sa mu už minula, tak to chápem.
Jofela, 8.10.2017
Pokial je to mozne zverejnit a ak som to spravne pochopil - mohli by Ste prosim napisat kde je mozne zohnat Jofelu v okoli Trnavy? V ponukovom liste Plantexu som Jofelu ani Haromu nenasiel. Trnavsko 145 mnm
Toptaste, 8.10.2017
Vcera som obral posledny plod Toptaste a to ich bolo fakt malo, len okolo 20 na 3-rocnom strome, lebo vacsinu prebral jarny mraz. Prve plody sa dali jest uz koncom augusta. Dlhe zberove obdobie s minimalnym prepadom plodov je velmi cenna vlastnost.... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 8.10.2017
Adesoto som este osobne neskusal, ale z toho co bolo publikovane mam za to, ze potrebuje dost vlahy a radsej tazsiu podu a v takychto podmienkach je to stredne velky strom. V suchom piesku to asi s nim ziadna slava nebude. Ja by som volil preto... celý příspěvek >
Beni Shogun, 8.10.2017
Ze je Fuji narocna na tvarovanie a celkovo starostlivost, to plne suhlasim. Ale zeby s nou bol na JZ Slovensku problem z hladiska dozrievania, tak to si nemyslim. Tie plody co trham teraz su uz v pohode jedle, sladke s typickou "bananovou" prichutou.... celý příspěvek >
Royal Glory a spol, 8.10.2017
Tu foto som vlozil hlavne kvoli tomu, aby si potencionalni pestovatelia vedeli predstavit, aky velky strom na GF677 v kombinacii so silne rastucou odrodou moze byt. Aj mne minuly rok vsetko na jar zmrzlo. Tento rok par plodov zostalo, ale v... celý příspěvek >
Royal Glory a spol, 7.10.2017 Obsahuje fotku
Aktualna foto mojej Royal Glory/GF677 sadenej v aprili 2013. Tvar volne tvarovane vreteno. Co sa tyka rozmerov - od plota je to ku kmenu cca 2,5 m, od zeme po koniec pletiva cca 2m (aj so zapocitanim vysky murika). Vrchol stromu je tak vo vyske cca... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 5.10.2017
Pri Trnave rovnako. Sampion sa kazdorocne obera uz od konca augusta, najneskor do polovice septembra. Ja ho ale planujem vyhodit, lebo v rovnakom case mam lepsi - Golden. Navyse Sampion rychlo v sklade vadne, gumovatie, nadpriemerne opadava pocas... celý příspěvek >
Jofela, 30.9.2017
Otazka ale je, ci na tych neJOJO castiach je sarka, alebo nie. Ci je odroda citliva alebo nie, nehra rolu.  Vzhladom na mechanizmus hypesenzitivity ocakavam, ze infikovany letorast by mal odumriet.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika