Příspěvky uživatele - 112.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plodnost kamčatské borůvky, 24.7.2015
V dnešní době se dají koupit sladké, velkoplodé odrůdy, tak v čem je problém? Tu Vaši starou hořkosti nezbavíte, ale pro zpracování např. do džemu to vůbec nevadí.
Rozmnožování muchovníků, 18.6.2015
Nedaří se to, protože muchovník se řízkováním množí velmi špatně (téměř nulová šance). Raději zkuste získat odkopek ze starší rostliny - tam stačí když to má pár malých kořínků a je vyhráno.
Muchovník olšolistý, 25.5.2015
Semena bude pravděpodobně potřeba před výsevem stratifikovat (3-6 měsíců ve vlhkém písku v lednici). Už z tohoto důvodu (a z mnoha dalších) je zřejmé, že pěstování muchovníku ze semen nebude nejvhodnější metoda. Proč rovnou nepořídit nějakou... celý příspěvek >
Pestovani kanadskych boruvek trvale v nadobach, 25.5.2015
200L je asi zbytečně moc, víc jak 100L bych jim nedával. Nádobu potřebují spíše širší než vyšší. Otvory z boční strany kousek ode dna fungují - mám takto už druhým rokem 90L nádoby zapuštěné do země a zatím nepozoruju žádný problém. Letos jsem ještě... celý příspěvek >
Rozinkový strom - Muchovník olšolistý, 22.5.2015
Aby to nebylo špatně pochopeno - na slunných otevřených místech se muchovníku pochopitelně taky daří. Některé keře ale rostou jako z vody a jiné roky "trčí", přitom jsou vysazeny vedle sebe. Konkrétně mi tohleto udělaly 4 očkované muchovníky, které... celý příspěvek >
Plodnost kamčatské borůvky, 18.5.2015
Ve svém dotazu jste si zároveň sama odpověděla: "jsem zasadila jeden keřík Amur...". Řeší se to tu stále dokola v každé druhé diskuzi - zimolez potřebuje opylovač, tzn. další minimálně jednu nepříbuznou rostlinu. Takže k Amurovi ještě něco... celý příspěvek >
Zimolez, Muchovnik, 20.4.2015
Bohužel se musí člověk spoléhat na dobrou informovanost a solidní jednání prodejce, což je zde často dost problém. Např. stareodrudy.org by měli být spolehliví.
Zimolez, Muchovnik, 17.4.2015
Pokud vám jde čistě o chuť, tak zimolezy Amur, Amfora, Fialka, Volchova, Tundra, Indigo Gem, Morena, Leningradský velikán, je jich ještě víc ale na všechny si teď nevzpomenu. Aurora snad taky, ale to je novinka, která zaplodí letos... celý příspěvek >
Zimolez, Muchovnik, 16.4.2015
Zimolezy jsou méně plodné než kanadské borůvky, ale když mají dobré podmínky (hlavně vodu), tak z jednoho dospělého keře lze získat něco kolem 2kg (v optimálním případě i trochu více). Ideální rostlina do podhorských oblastí s bohatými srážkami, v... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 11.3.2015
Přesadit jdou celkem v pohodě - minulý rok jsem stěhoval asi 10 keřů různého stáří (4-6 let) a neměly s tím žádný problém. Ani jsem je nezakracoval, protože ty kanadky nemají žádné silné hluboké kořeny - spíše jemné povrchové, které nejsou příliš... celý příspěvek >
Rakytník - množení, 11.2.2015
Jistě, z poloviny semen budou samci, ale to zjistíš až za 3-4 roky, u zbylých samic můžeš jen tipovat jaké podědily vlastnosti (třeba kyselost, trnitost a malé plody). To asi nechceš...
Ovoce do stínu, 21.1.2015
Osobní z minulého léta, samec i samice kolomikty popáleny během několika horkých dní. Jednalo se o rostliny s 1-2m dlouhými výhony, keré jsem vysadil začátkem jara, možná by v dospělosti vydržely více - při větším počtu listů by pravděpodobně celkové... celý příspěvek >
Ovoce do stínu, 20.1.2015
Zimolez by dost trpěl, navíc ten začíná vegetovat velmi brzo na jaře a to by na té severní straně měl toho slunka ještě méně (v létě už ho tolik nepotřebuje). Dá se vysadit do polostínu, třeba částečně pod strom - ten než se zazelená, tak zimolez už... celý příspěvek >
Jak přesadit muchovník, 2.10.2014
Když vidím jaký je to plevel, tak bych se přesazení nebál. Počkal bych až mu opadají listy a pak to vykopal s co největším množstvím kořenů. Podle toho jakou část kořenů se Vám podaří zachovat bych to pak případně nahoře zakrátil - nemusíte se bát... celý příspěvek >
Přesazování rybízu, malin a zimolezu v září, 5.8.2014
Vše v pohodě přežije, pro jistotu hodně seřezat vršek - maliníky úplně, na zimolezu lze nechat cca 20cm pahýly, ty na jaře krásně obrazí, rybíz určitě hluboký řez taky v pohodě zvládne. Při transportu to akorát nesmí příliš proschnout.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika