Příspěvky uživatele - 192.79

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 8.12.2013
Tak jsem zalovil ve staré učebnici a vypsal některé údaje: Hnůj skotu 0,10 % P, Trus slepičí 0.70 % P, fekálie lidské 0,07 % P, Močůvka a moč 0,001 % P. Vypadá to, že z moče moc fosforu nevytahneme.   Můžu poslat celou... celý příspěvek >
Netradičné pestovanie viniča, 28.10.2013
Rovněž zdravím, váš způsob výsadby révy do rýhy se používá na Sibiří při mrazech nad -30 st. C.  Réva se položí na dno rýhy, vše se přikryje slámou a zakryje prknama. Na jaře se vše uvede do původního stavu. Tyto informace mám od jednoho... celý příspěvek >
Česnek z hypermarketu k sázení?, 10.10.2013
Podle mých ověřených zkušeností jsem přesvědčený, že česnek ze supermarketu je více ošetřený postříky než česnek sadbový. Pěstitel by nemohl uzavřet dodácí smlouvu rok dopředu,  aniž by porost měl pojištěný chemií. Pokud česnek pěstujeme... celý příspěvek >
Lílie - co s odkvetlými lodyhami, 24.9.2013
Zdravím, já zelené části ponechávám na záhonu. Pokud je překrývám textilií a mulčem, tak lodyhy uřežu u země. Zahnědlé a suché odstraňují vždy ihned celé. Botanické druhy ponechávám pouze zkrácené a odstraňují je na jaře. Vyvinuté tobolky se semeny... celý příspěvek >
Jméno této cibuloviny, 10.9.2013
Dle mého názoru je to hymenocalis, cibule jsou moc pravidelné. Křín má mladé cibulky jako odělky, nejsou souměrné a mají různou velikost. pododnost je pouze ve tvaru listů.     Vladislav 
Popel na zahradu?, 2.9.2013
Toto vlákno se táhne několil let a lidé jsou nepoučitelní. Popel nepatří do zahrady ani pod keře. Obsahuje nejen biogenní prvky, ale rovněž zamlčené karciogenní látky. Po x létech se nejaký potomek rozhone, že bude pěstovat zeleninu,... celý příspěvek >
Lilie v květináči - ihned odešla, co je špatně, 14.8.2013
Dobrý den, chci se vyjádřit k vašemu článku. Především je to překrásná odrůda lilií a dle mého odhadu je to zákrslá lilie OT. Lilie nejsou květiny pro pěstování v malých květináčích a když už, tak jdnotlivě. Skvrny na listech způsobuje plíseń šedá,... celý příspěvek >
Množení lilie pacibulkami, 13.8.2013
Je běžné, že pacibulky přezimují bez úhony. Záleží na způsobu zpracování záhonu.    Vladislav 
Množení lilie pacibulkami, 9.8.2013
Dobrý den, chci vám sdělit mé zkušeností s listovými pacibulkami. Právě jsem je vysazoval dnes. Do průhledné mísky od rajčat jsem osel asi 3 cm zeminy (suché) vše urovnal a uložil vedle sebe plošně pacibulky. Pak jsem to celé převrstvil stejnou... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 18.6.2013
PP máte plnou pravdu. Jsem zahrádkář se 100 ks vřeten a asi 10 odrůd. Po deseti letech mám slušnou ůrodu a přebytek jablek. Dnes je z mého sadu odrůdové muzeum a co dál. Odrůdy jsou chutné, ůrodné ale nemoderní. Tak jsem se rozhodl nyní 5% ... celý příspěvek >
Přidání vápníku k jabloním, 13.6.2013
Pane Tomast, po delší době jsem si přečetl vaš názor na hnojení vápnem. Podle literatury vápnění je pro udržení pH půdy. Pro likvidaci hořké pihovatostí je nutno hnojit na list. Těch hnojiv je hodně. Plně s vámi souhlasím.    ... celý příspěvek >
Cibuloviny po odkvětu, 13.5.2013
Káždá cibulovina, kterou jste popsala má jiný způsob tvorby nových cibulí. Tulipán tvoří nové cibulky od nova a tak by potřebval k jejich tvorbě ponechat listy. Učebnice píšou, že se mají ihned po odkvětu vykopat a vyhodit na kompost, tak jak to... celý příspěvek >
Co na záhon po cibulovinách?, 2.5.2013
Posaďte tam Eucomis - chocholnatku. Je to hezká cibulovina a vydrží do zámrazu.    Vladislav
Lilie, 30.4.2013
S tím rozsazováním pane Krulikovsky počkejte až po odkvětu. V letošním roce to běží všechno rychle. Co se týče hnojen, tak já hnojím asi 3 krát během roku. Na jaře tj. koncem března Síranem amonným plošně asi 3 dkg na 1 m2. Síra trochu... celý příspěvek >
Lilie, 16.4.2013
Popisujete lilie tak, jak to je ve skutečností. Jsou na to učebnice, ale každá zahrada má jinou půdu a jiné vodní podmínky. Já jsem vyzkoušel různé způsoby ponechání v půdě několik let za sebou a také uskladnění cibulí ve sklepě. Ponechání v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika