Příspěvky uživatele - 16.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pěnivá voda v bazenu, 26.8.2012
Domnívám se že je to stejný případ, viz Mléko (zakalená voda) v bazénu Kečup
Mléko (zakalená voda) v bazénu, 26.8.2012
Důvodem je předávkování vločkovače, způsobí ještě větší zakalení vody než byla původně. Nemá se s čím spojit (nečistoty)  Základní dávkování jsou 3 gramy na m³ vody, v případě silnějšího znečištění a zákalů lze dávku nepatrně zvýšit nebo... celý příspěvek >
Mléko (zakalená voda) v bazénu, 25.8.2012
Použila jste vločkovač, nebo Síran Hlinitý (vetčinou je to stejné)? Jak sem vám radil nebo poradil p. J.S. Kečup
Pěnivá voda v bazenu, 25.8.2012
Když jste dal FLOKULANT, nechal jste vodu v klidu (vypnuté čerpadlo)?  Po použití cca 24h se vysrážely nečistoty a shlukly se na dno (vše při vypnutém čerpadlu – sedimentace je proces usazování ….)?  Podle mého názoru jak popisujete, tak po... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 24.8.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den To je slovo do pranice. Podle výpočtu vám stačí 18 litrů syceného roztoku 500 ppm ClO2 ale z jakého množství  „ chloritanu sodneho 24% + HCl“ se vám to povede je to slovo do pranice. Já jsem vyráběl roztok po 20 ml+20 ml do... celý příspěvek >
Modrá skalice ano či ne?, 2.8.2012
Ano, použití Sagenu k dezinfekci vody je taky další možnost volby. Výrobek má 98,7% kuchyňské soli jako plnidlo a 1,3% dusičnanu stříbrného, který má antiseptické vlastnosti.  O sagenu píšou že je dráždiví ale jinak si přečtete že dusičnan... celý příspěvek >
Modrá skalice ano či ne?, 2.8.2012
Zdravím Ano souhlasím použít ke snížení pH vody technickou kyselinu chlorovodíkovou (HCl). Kolik máme dát litrů (HCl) do bazénu je alfou a omegou. Záleží i na celkovou alkalitu vody co máte. (Celková alkalita představuje souhrn bazických látek... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 2.8.2012 Obsahuje fotku
Zdravím Chtěl bych reagovat na dávkování Desam Solid který napsal host xxx. Co se udává od výrobce tak se dává 1,5g/m3 pro dezinfekci pitné vody. Dávkování je omezeno normou na 0,8mg/l. Ale to platí pro pitnou vodu. V bazénech je dávkování cirka 3x... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2012
Pane Petře L. stačí se podívat do literatury, třeba na internet.Volná kyselina, kyselina chloritá (HClO2), je stabilní jen v nízkých koncentracích. Protože ji nelze koncentrovat, komerčně se nevyrábí.  Nejprve se redukcí chlorečnanu sodného... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2012 Obsahuje fotku
Já vám to nenutím, ptal jste se na výrobu, tak jsem vám odpověděl. Já jsem se ptal jestli někdo to taky používá. Jinak s vašim názorem nesouhlasím. 1.Komponent  (chloritan sodný) je kyselina, je stabilní jen v nízkých koncentracích, proto se... celý příspěvek >
Mléko (zakalená voda) v bazénu, 19.7.2012
Dobrý den..Když váš bazén dostane jinou barvu  (zelenou, šedou, kalnou) nepadejte panice. Jak jsem psal v jiné diskuzi.Kupte si Síran Hlinitý Al2(SO4)3,(známej jako kamenec). Používá se především jako flokulační (vločkovací) činidlo při čištění... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2012
Ptám se jestli někdo to používá a jaké má s tím výsledky. Jinak výroba je jednoduchá. Viz dole Výroba CDS Chlorine dioxide solution (Destil. H2O sycená přes 500 ppm ClO2) Suroviny: A) chloritan sodný prášek 80% (NaClO2) B) kyselina... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2012
Úvodem.Od začátku 20. století je oxid chloričitý, kdy byl poprvé použit v lázních v belgickém Ostende, znám jako velice účinný prostředek hygienické stabilizace vody. Během druhé poloviny 20. století se výrazně uplatnil při dezinfekci pitné vody jako... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2012 Obsahuje fotku
Zdravím všechny bazénáře, chtěl bych se zeptat jestli má nikdo zkušenosti s používáním Oxidem chloričitým. Já ho používám k spokojenosti.Chlordioxid (ClO2) se stává čím dál více vyhledávanější alternativou pro oxidaci a dezinfekci vody jako náhrada... celý příspěvek >
Modrá skalice ano či ne?, 18.7.2012 Obsahuje fotku
Zdravím všechny bazénáře, já používám vodu ze studny. Bohužel jako většina studní tvoří velmi tvrdou vodu  (zásaditou) >21,01°dH, 7,6 pH,  celkovou alkalinitu >240 mg/l.Tak mám vystaráno na začátek sezóny. SRAŽENÍ pH: Po sražení pH... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika