Příspěvky uživatele - 176.36

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kde sehnat malou pálenici, 24.12.2011
V původním zákoně (před změnou) bylo vlastnění přístroje, jeho provoz, ale i jeho (neoprávněná) výroba trestným činem. Pro pamětníky doslovná citace původního zákona : Zákon č. 140 /1961 Sb. - Trestní zákon, § 194a - Nedovolená... celý příspěvek >
Kde sehnat malou pálenici, 23.12.2011
Legálně se dá sice koupit, ale další vlastnění tohoto zařízení již zákon posuzuje jako přestupek, zrovna tak jeho provoz. Domácí pálenici nelze "legalizovat" povolením od správních orgánů (MZe), zákon zná jen "pěstitelské... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 21.12.2011
Dává se tam, kde již odcházející páry nemůžou stéci do kotle, tedy do nejvyššího místa, ale tak aby teploměr byl pod úrovní přestupníkové trubky (tak 2 cm pod spodní stěnou trubky, když je znázorněna v "řezu"). Přeji hezké svátky.
Destilační přístroj, 15.12.2011
Teploměr by měl měřit jen odcházející páry, ne teplotu v kotlíku (i když i ta je důležitá...).   
Destilační přístroj, 15.12.2011
... to záleží na tom, zda to chcete pouze "odzkoušet", nebo to mít na delší dobu... starý hliníkový bych vzal snad jen na to odzkoušení... spíše bych šel do "nerezu" (i já jsem provozoval starý "papiňák", ale... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 10.12.2011
Při celkovém objemu kotle 75 litrů, máte užitečný objem 50 - 56 litrů (tj 2/3 - 3/4 reálného objemu kotle), podle druhu kvasu. Mám k dispozici obdobný kotlík (78 litrů) a topím PB hořákem 7,5kW). zatím se mi při popisované "vsádce nestalo, že by... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 8.12.2011
Takový přístroj lze poskládat z jednotlivých laboratorních komponent, ale to nebude asi Váš případ... vy chcete již hotový výrobek... zkuste tedy tento web...  na obrázku má objem jen 3 litry, ale vyrábí se i v 5 litrové variantě (systém... celý příspěvek >
Moštoměr versus Cukroměr, 7.12.2011
... přepočty samozřejmě existují, pro jednoduchost lze navštívit tento portál ; je zde přepočítavací rovnice ve stupních Oe, stupních Klosterneuburger, stupních Brix a v g/l; po zadání kteréhokoliv z těchto údajů do rovnice se vám zbývající... celý příspěvek >
Destilát z piva a vína, 6.12.2011
Při destilaci vína (alespoň toho kupovaného) by úkap téměř neměl být (lze jej zanedbat), jádro by mělo být tak 1/5 až 1/4 destilovaného objemu, zbytek už by měl být dokap a destilační zbytek (přesněji se destilace řídí dle teploty a senzoriky... celý příspěvek >
Destilát z piva a vína, 6.12.2011
... samozřejmě se dá, musíte však počítat s tím, že při "jednom přepalu" ta vydestilovaná "pivovice"  moc procent alkoholu mít nebude. A plnil bych max. polovinu baňky.
Slivovice - kvas, 5.12.2011
Určitě není... to by "destilační zařízení", které v knize propaguje, nemělo objem 2 a 5 litrů ale minimálně 50!! :-)) Přeji hezký den.
Palírny (oficiální) a jejich kvalita, 30.11.2011
Vážený pane, proto jsem také ty "stránky" vypíchl...  a také "tu stať" o pálení (tam jste Vy už asi nedočetl...).
Destilát z piva a vína, 28.11.2011
Jo a ještě jsem zapoměl upozornit na to, že pivo při destilaci dost pění... proto dávat radši na první destilaci méně (max. 1/2 objemu kotle), nebo odpěňovací přípravek. Při druhé destilaci je to již v pořádku.
Destilát z piva a vína, 28.11.2011
Výpočtem přes "palec", by se mělo vydestilovat tak 5 litrů 50%ní "pivovice".
Destilační přístroj, 14.11.2011
Úprava vína obsahujícího SO2 (což jsou většinou všechny víma kupovaná v obchodě) : SO2 se dá před destilací tzv. "vybublat" vháněním vzduchu do vína (např. přes vzduchovací kámen pro akvária), a nebo postupným přidáváním peroxidu vodíku... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika