Příspěvky uživatele - 114.115

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přesazení orchideje - co použít?, 2.4.2009 Obsahuje fotku
To máte pravdu, ty keramické obaly nejsou ideální, zvlášť když v nich mám opravdu průhledné květináče.  Ale ještě se mi nepodařilo vymyslet nic vhodnějšího - jednu dobu jsem je měla naskládané v truhlících, na dně zatíženém vrstvou písku,... celý příspěvek >
vysev levandule, 2.4.2009
Já se setím levandule nemám dobrou zkušenost, z koupeného balíčku mi nevzešlo nic. Nakonec jsem si koupila levanduli už vyrostlou v květináči a zasadila ji na zahradu. Roste krásně. Levandule se docela na záhoně rozrůstá, jestli máte někoho známého,... celý příspěvek >
Přesazení orchideje - co použít?, 2.4.2009
Ještě k případnému sprchování: voda se nesmí dostat do květů, protože by je to pravděpodobně zničilo. A po osprchování je třeba kytky nechat důkladně okapat - substrát nesmí stát ve vodě a voda by neměla zůstat stát ani ve vrcholovém srdíčku,... celý příspěvek >
Přesazení orchideje - co použít?, 2.4.2009 Obsahuje fotku
Teď jsem vám asi tak úplně nerozuměla. Považujete za nutné urážet ženy? Pokud dobře čtu co jsem zpětně napsala, tak o jemném substrátu tu byla řeč pouze v tom smyslu, že je nevhodně jemný a míchám ho s borovou kůrou. A přestože jsem pouze... celý příspěvek >
Přesazení orchideje - co použít?, 1.4.2009
Já používám klasický substrát pro orchideje, koupený v Baubau. Je ale hodně jemný, takže ho smíchím tak půl napůl s borovou kůrou, kterou jsem si sama nasbírala a naloupala. (Nepoškozuji stromy, loupu jen uvolněnou suchou kůru, která v podstatě z... celý příspěvek >
Co z orchideí, 31.3.2009
K nové rostlince gratuluji  Pěstuji orchideje několik let, taky mi skoro pořád kvetou (aspoň phalaenopsisy), ale novou rostinku "keiki" mi ještě žádná nevyhnala. Takže jen teoreticky vím, že se má oddělit a samostatně zasadit, až má... celý příspěvek >
Dřevěné pražce jak ošetřit?, 24.3.2009
Je to velmi nebezpečný, karcinogenní odpad. Jedovaté látky v pražcích zůstávají několik desetiletí, těžko se z prostředí odbourávají a jsou velmi nebezpečné. Vím o čem mluvím - koupili jsme zahradu, na které byly dva pražce použité jako opora pro... celý příspěvek >
Odhnivanie hluzy orchidei, 27.2.2009
Taky si myslím, že by to mohlo být rosením. Pokud vám orchidej stojí na okně, tak to teď v zimě asi bude docela chladné stanoviště, orosená kytka pomalu schne a to je pro orchidej mor, rychle jí hrozí hniloba. Hlavně se nedoporučuje rosit večer -... celý příspěvek >
kácení ovocných alejí, 21.2.2009
S dovolením bych přičinila dvě poznámečky. V prvé řadě nevím, ve kterém městě se nesmějí porážet stromy, které zavazejí u domů na sídlištích. Já jsem z Olomouce, moji rodiče zde bydlí na sídlišti, které vzniklo v první polovině 60. let, takže už je... celý příspěvek >
Orchideje, 29.12.2008
Mohla by to být vlnatka, na to téma se tu někde už diskutovalo (dejte si to do vyhledávače). Já ji naštěstí na kytkách ještě neměla, ale mám pocit, že pomáhá čistit ji vatičkou namočenou v ředěném lihu. Ale určitě existují i speciální prostředky... celý příspěvek >
cibulky se zblaznily, 15.12.2008
Já jsem nasázela v listopadu nějaké nové tulipány, a minulý týden jsem zjistila, že jednak jsou narašené, jednak kousek povylezly, krčky jim koukají z půdy ven. Zasypala jsem je pro jistotu mulčem, tak uvidím co udělají.
sázení vánočního stromu, 11.12.2008
Pro pana Vysloužila: Minulý týden jsem v Baumaxu viděla spoustu vánočních stromků zasazených ve velkých květináčích, byla u nich velká cedule, že nejsou určeny k následnému vysazení. Asi jsou rychlené nějakým stimulátory, či čert ví proč nemůžou do... celý příspěvek >
václavky na zahradě, 30.11.2008
Dnes v Receptáři radil pan Větvička, co dělat proti nežádoucímu rozmnožení václavek na zahradě u ovocných stromů:  - v prvé řadě sbírat plodnice, aby se omezilo další šíření   - je možné použít známé fungicidy - účinný je prý... celý příspěvek >
co je to za květinu?, 25.11.2008
Nejspíš to bude ďáblovo osidlo. Podrobnosti o této vzácné a málo prozkoumané rostlině může poskytnout profesorka Prýtová z anglických Hogwarts, která patří k největším odbornicím nejen na něj, ale i na další rostliny jako je úponice... celý příspěvek >
Černí broučci v kočičí srsti - blechy, 21.11.2008
Blecha samozřejmě vypadá jinak než všenka :-) Neviděla jsem konkrétní případ a tak je pravda, že těžko můžu hádat jen podle vágního popisu. Nicméně všenka je obvykle světlá (bíložlutá, šedožlutá) a ne černá, jak zněl dotaz. Naproti tomu blecha je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika