Příspěvky uživatele - 213.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Farbaly🍑, 1.10.2023
Mám ji letos přiroubovanou na zkoušku Farbaly, pěstuje ji i zahrádkář od Žiliny. Dužina má být tužší křupavější, podle popisů možná ještě tužší dužina než u jiných Far odrůd. MH
Odrůda Concordia, 29.9.2023
Nevím jestli je řeč o jedné a té samé odrůdě, ale Spomyšl nabízel Konkord Rosyjski. Růžové bobule, uvnitř slizký vak, velké pecky, protivně parfemově voňavá, slupka kyselotrpká tuhá na vyplivnutí i s peckama. Hrozná odrůda, snad jen na pohled... celý příspěvek >
Meruňka Faralia, 26.9.2023
To jste se s výsadbou trefil do nejmrazovějších jar, posledních 5 let meruňky zmrzají i v teplých oblastech pravidelně a když nezmrznou úplně tak to jistí moniliový úžeh, květy vypadají jako spálené mrazem, uschnou celé větvičky a zvadnou pak i... celý příspěvek >
Tardibelle, 24.9.2023
Dík za odkaz, tak letos zrála O"henry o trochu dřív. Trefit na aspoň průměrné dobré ovoce v obchodě, to chce nejdřív ochutnat. Někdy mají i broskve dobré hlavně ty první várky v červnu / červenec rané, pak další už jde kvalita dolů - podtržené... celý příspěvek >
Tardibelle, 23.9.2023
Tu O"henry jsi kupoval ze Spomyšle? To čumím že je pravá. A kdy ti uzrála? jsem to asi přehlédl. Mi je shodili taky obaleči, už měkly začátkem září, pak 2-3 týdny pauza až teď zrání guglielminy... je tedy dost velké okno po O"henry. MH
Tardibelle, 22.9.2023 Obsahuje fotku
Guglielmina. MH
Tardibelle, 22.9.2023 Obsahuje fotku
Pěkné, dozrály ti Petře opravdu brzo. U mě pozdní Guglielmina přiroubovaná v koruně měla 13 plodů, dnes obaleči zničili i ty poslední, už začaly měknout, chuť výrazná, sladkost i kyselinky, chtělo to ještě pár dní, cukernatost byla zatím 15Brix.... celý příspěvek >
Fíky, 20.9.2023
Gratuluji pane Walter. Mi fíkovníky v květináčích v zimě vymrzly, pozdě jsem jich schoval. Na jaře obrazily odsopdu a pár fíků v létě nasadil jen Brown Turkey - Francuesco, ale jsou ještě malé zelené určitě nedozrají. Příští rok je přihnojím, letos... celý příspěvek >
Ovocinár zo Smolenice, 17.9.2023
U profi pěstitele bych odlisťování asi nečekal, hodiny práce navíc by těžko zaplatili, když plochy sadů i tak rok od roku klesají, úrody kolikrát se jim nevyplatí ani sbírat. V zahradě to je něco jiného. Já mám koruny řidší, takže světla je dost, ale... celý příspěvek >
Ovocinár zo Smolenice, 17.9.2023
To odlistění vám pomáhá jen na vybarvení plodů, nebo i zlepšuje chuť, jde to porovnat? MH
SweeTango, 14.9.2023
Pěkná úroda, velká, jde vidět že víte jak na to.   Já myslel že jste odborník hlavně přes meruňky, jabka i hrozny nádhera. Té VP a Maďarek škoda nebylo to chápu. Mám jeden strom VP, kdybych měl více stromů tak by šly, nechal bych jeden.... celý příspěvek >
SweeTango, 12.9.2023
Krásných jablek jsou plné supermarkety, bliští se jak psovi kulky, oni je opravdu leští, chuť mizerná často nedozrálé. U mě je na prvním místě chuť utržené ze stromu, nebo na mošt, druhá věc je skladování a s ní spojená strupovitost mě tolik netrápí.... celý příspěvek >
SweeTango, 12.9.2023
Škaredé jabka mi nevadí, nikdy jsem je nestříkal, vždy část zbyla. Problém je s obalečema co už zničí 100% úrody, klidně ze stromy s násadou na 50kg zbydou v tuto dobu 5 jablek i ty jsou navrtané ale ještě neshnily. Radost si dělám aspoň s... celý příspěvek >
Líška a hrozno🍇, 12.9.2023 Obsahuje fotku
Dal jsem do lapáků z PET pivo, sladkou šťávu s cukrem, i rozmačkané hrozny nahryzané od vos, a vosy si jich vůbec nevšímají a létají na hrozny - ještě nejsou zralé k utržení, některé hrozny se částečně podařilo zachránit až pytlíkama. A co se... celý příspěvek >
SweeTango, 10.9.2023
Pěkné úrody Určitě stříkáte proti obalečům? Je reálné zasíťovat nějaké plody aspoň vzorky už odpočátku proti obalečům, tedy bez postřiku? MH
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika