Příspěvky uživatele - 135.61

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Phytophthora infestans, 1.9.2020
Čtyřikrát nebo pětkrát. Nezapisoval jsem si to. Od konce června.
Glukopur nebo Fruktóza, 22.7.2020
Glukóza (Glukopur) moc nesladí, samotná fruktóza není pro organismus nic moc, takže sacharóza (řepný cukr) je ta nejlepší varianta, když už to musí být.
Identifikace choroby listů, 22.7.2020
Herbicid proti dvouděložným plevelům. Stačí výpary.
Co je to za rostlinu?, 20.7.2020
Bylo v akci. Jinak avokádo jsem měl vloni pod střešním oknem v podkroví, kde je v létě na padnutí, a tam se mu nedařilo. Hnědly listy. V zimě bylo v chladnější chodbě, teď je venku, ale ve stínu. A krásně roste.
Postřik vinné révy červenec 2020, 17.7.2020
Teoreticky ano, ale za týden může být vše jinak. Takže proti plísni i padlí zároveň.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 10.7.2020
Já bych dal Integro. Působí dlouhodoběji, dva až tři týdny. Obaleč švestkový létá rozvlekle.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 10.6.2020
V Hradci Králové, i když dnešní noc nebyla letu příliš nakloněna (chladno a vítr), se chytlo 7 kusů! Postřik vidím na druhou polovinu příštího týdne.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 9.6.2020
Pro Hradec Králové je na AMETu počátek líhnutí na cca 85 %. Podle SRS (Rostlinolékařský portál) je počátek kladení na 67 %. Líhnutí pak bude cca za týden po kladení. Takže AMET je hodně dopředu. Moje předpověď podle lapáku se shoduje se SRS. V noci... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 8.6.2020
Taky uvažuju o mimořádném postřiku proti padlí a strupovitosti. Dám Sercadis, asi dnes. Příští dny má být postupně prádelna. A pak ještě poslední fungicidní s první vlnou obaleče. KUKY
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 8.6.2020
V Hradci Králové je počátek líhnutí na 80-85 %. Podle lapáku není žádný náznak letové vlny (během minulého týdne se jich chytilo jen 7).  Zima, prší. Já to vidím na postřik v HK nejdříve za 10 dnů. Vy jste výš, tak cca za 14 dnů. Samozřejmě i... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 29.5.2020
Na obaleče jablečného je i v nejteplejších oblastech brzo. Švestky proti první generaci obaleče švestkového nestříkám. Až budou bezy dokvétat, tak je proti obaleči jablečnému vhodný termín postřiku.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 28.5.2020
Mám vypozorováno, že se proti první vlně stříká, když dokvétá černý bez. Lepovými destičkami šetřím, obaleče vyďoubám dřívkem, destičku přeložím lepem k sobě, promnu, tím regeneruju lepovou vrstvu, rozevřu a jedu dál.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 27.5.2020
Ideální je jedna vlna, jeden postřik. Někdy se to povede, ale většinou má více vrcholů, takže se postřik musí opakovat. Záleží i na délce účinku postřiku. Většina přípravků působí jen 7, max. 10 dnů, další vrchol nepostihnou. Dlouzepůsobící ovicidy... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 20.5.2020
Na postřik je móře času. Vidím to v teplejších oblastech po 5. červnu. Ale každou noc se jich pár chytí.
Co to je?, 14.5.2020
Hlenka?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika