Příspěvky uživatele - 176.68

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hardenportova, 28.12.2018
Neviem sa dočkať prvej úrody. Zaujímavé bude porovnanie Dekanky a Generála. Tuhej, silnej šupky sa obávam aj pri Hardenpontovej. 
Hardenportova, 27.12.2018
Boscova je skvelá. Poznám ju od malička, mala ju babka. Mám ju aj doma na dulovom podpníku s medzištepom Hardyho. Zatiaľ nerodila (vrúbľovaná 2016). Gute Luise som mal na chalupe, ale neoslovila ma. Vymenil som ju za Madame Verté, ale žiadna výhra to... celý příspěvek >
Hardenportova, 27.12.2018
Do budúcna mám najväčšiu obavu zo zálievky.Ak bude ďalší rok rovnaký ako predošlé dva, tak asi nebude veľmi čím polievať... Na jeseň som ešte dokúpil Esperenovu málovku, tú náhodou nepestujete? 
Tomel japonský (Dyospiros kaki), 27.12.2018
Na jar by som chcel kúpiť odrodu Tipo. Aká bola chuťovo? Je chuť podobná tým, ktoré sa dajú kúpiť z dovozu? Alebo je to úplne iná chuť. 
Hardenportova, 26.12.2018
Ospravedlňujem sa za nesprávne uvedený názov odorody. Záhradu mám doma, neďaleko Trnavy, cca 150 mnm, južná orientácia, vzdušný, suchý, extra slnečný pozemok. Abate fetel som kúpil túto jeseň v lumigreene. Kvalita sadenice je biedna, najmä pomer... celý příspěvek >
Hardenportova, 26.12.2018
V ponuke nedalekeho zahradnictva som nasiel staru sortu hrusky Hardenportova. Stara literatura ju popisuje ako velmi chutnu, ale ze u nas nie je pre nu dost teplo. Toto leto bolo o 3,5 stupna teplejsie ako doba v ktorej boli tie knihy napisane. Mate... celý příspěvek >
Nanghinova - znáte, máte?, 26.11.2018
A kde sa Vám podarilo zohnať Napoleonovu? Ja ju už dlhší čas márne zháňam. Je naozaj taká chutná, ako uvádza literatúra?  Ja som v sobotu zasadil Esperenovu maslovku a idem objednať Hardenpontovu. Už sa veľmi teším na prvú úrodu. 
Ghelinova maslovka, 21.11.2018
Staršia literatúra popisuje odrodu s názvom Ghelinova máslovka. Máte s ňou niekto skúsenosti? 
Jofela, 8.10.2018
U nás rozkvitli hrušky... Októbrových 23°C iba tak naštve... 
Šarka švestek?, 4.9.2018
Dobrý deň, aká je miera tolerancie u odrôd: hanita, gabrovska, haganta, čačanska rodna, topfive, elena, malvazinka na šarku sliviek? Ďakujem. 
Avalon, 30.8.2018 Obsahuje fotku
Prvé (červivé) plody odrody Avalon začínajú dozrievať. Farba je fialovo modrá, čakal som skôr niečo do červena.  V tomto roku má však všetko inú farbu ako zvyčajne.  Veľkosť okolo 50 g. Chuť predčasne zrelých plodov je sladká, mierne... celý příspěvek >
Plumtastic - Top2000, 29.8.2018
Ktoré odrody sa "uvarili"?  Mne to spravila althanova opakovane, čím sa z nej stal silný kandidát na vúrub a victoria. 
Slivoň uvnitř plodu hnědne, 9.8.2018
Moja althanova vyzerá presne takto. Čím je zrelšia, tým viac je dužina hnedá. Čím viac je dužina hnedá, tým horšia je chuť. Tento rok je v podstate nejedlá. Oullinská chutila tento rok ako sladké blato bez tradičnej vône a vynikajúcej... celý příspěvek >
Kráľovná Viktoria, 21.7.2018
Mladý stromček kráľovnej viktórie, ktorý mám na chalupe je už obraný. Zostali na ňom posledné 4 slívy. Chuť, termín dozrievania, rast, všetko rovnaké ako minulý rok. Iba šupka je menej nahorklá.  Viktoria, ktorú mám doma mala 3 kvety. Malé... celý příspěvek >
Oullinská renglóda, 19.7.2018
Minulý piatok som kosil záhradu a všimol som si na zemi spadnuté prvé 2 prezreté plody oullinskej. Plody krásne voňali, boli sladké ako med, s mäkkou dužinou.Je to moja obľúbená odroda, čiastočne kvôli spomienkam z detstva.  Tento rok dužina... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika