Příspěvky uživatele - 6.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stratifikace peckovin, 12.3.2019
Tak len doplním. Po 120 dňoch stratifikácie 43 semien semien myrobalánu a 2 týždňoch pri izbovej teplote - bohužiaľ, stále nič nevyklíčilo. Absolútne nič, 0! Ale! Keď už som nevedel čo si o tom myslieť, našiel som na internete údaj (je vo veľkom... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.2.2019 Obsahuje fotku
V tej variante 2 mi vypadla ešte 1 červená "bodka" - odstránenie tenkého konárika, tak som ju tam teraz pridal. Fotku po doplnení opäť prikladám. Z mojej strany asi všetko. Igor
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.2.2019 Obsahuje fotku
Varianta 2
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.2.2019 Obsahuje fotku
Zasielam Vám 2 upravené fotky -  2 varianty rezu, tak ako to vidím ja z môjho pohľadu. To by bol môj názor, ale počkajte ešte na rady o dosť skúsenejších. Moja filozofia je asi takáto: Uvažoval som, že by konárik zafarbený na žlto... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 6.2.2019
Tá Vaša dula, to je ťažký prípad. Tak ako ste rez naznačili vo svojej fotke by som to určite nerezal - nedáva mi to zmysel. Vyčkajte na rady skúsenejších. Igor  
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 5.2.2019
A ešte by som asi dodatočne spravil menšiu úpravu na svojom obrázku. Druhý konár sprava by som asi skrátil o trošku nižšie ako prvý konár sprava. Asi by som ich predsa len nenechal v 1 rovine, aby nebolo narušené vetvenie a bola jasná nadradenosť a... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 5.2.2019
A asi by som rezal aj hlbšie. Tie vetvičky sú na môj dosť tenké - skracoval by som asi viac - aby som podporil hrubnutie konárikov (aby z toho nebola vŕba). Koreňovú sústavu má zrejme stromček slabú, nepotrebuje teraz takú veľkú korunu. Podľa mňa... celý příspěvek >
Oranžové tečky na slivoni, 4.2.2019
Mám dotaz. Môžem zo stromu, ktorý bol v minulosti (tak pred cca 1,5 rokom) napadnutý nectria cinnabarina brať nejaké očká alebo vrúble na rozmnožovanie? Mal som to v pláne, ale radšej sa ešte opýtam. Huba na strome (vizuálne) už nie je, musel som ale... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 31.1.2019
Pán Vysloužil, už su v chladničke. Vonku ich už nedám, lebo by v kvetináči zrejme vymrzli, skleník nemám. V chladničke ich mám viac pod kontrolou. Viem, že podľa 1 rozlúsknutej kôstky ťažko niečo hodnotiť, ale to jadro kôstky nebolo suché,... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 30.1.2019
Len doplním, že stratifikovalo sa to presne 89 dní (presne spočítané) a vysušené semená som pred založením na stratifikáciu nechal vo vode asi 24 hodín, aby trochu natiahli vodu. Tiež v chladničke som udržiaval rašelinový substrát so semenami... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 30.1.2019
Poradí prosím niekto ďalší možný postup? V októbri/říjnu som dal do chladničky stratifikovať celkom 43 kôstok nášho miestneho myrobalánu, ako pokus - rád by som ho mal na nejaké pokusné podnože. Stratifikovalo sa to takmer 90 dní v chladničke,... celý příspěvek >
Výběr zimních odrůd odolných sršňům a vosám, 25.1.2019
Pán Hlavatý, skúsil som to obaľovanie plodov (odporúčali ste mi ho vo vlákne pocta Rubinole). Bohužiaľ, cez dierky na odtok vody mi k jablku vyliezli ucholaci (škvoři) a to prvé a jediné jablko na mladom stromčeku poohrýzali... ale keďže sú tak... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 21.1.2019
Lajči, čisto teoreticky (lebo semenáče som zatiaľ za účelom oberania zo zeme nikdy nerezal), ja by som odstránil terminál (ten už je u Vás preč) a pestoval kotlovitú korunu. Strihal by som iba minimálne (ak už musím, tak v lete), alebo vôbec, aby som... celý příspěvek >
Jak naroubovat višeň (podnož)?, 21.1.2019 Obsahuje fotku
Mimmo, moje pokusné semenáče čerešne vtáčnice z vlákna "stratifikace peckovin" boli pred 2 týždňami v stave - viď. foto. Najnovšie už sú presadené do 500 g téglikov od jogurtu a nasadzujú pomaličky ďalšie listy. Predpokladám ale, že do leta 2019... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 10.1.2019
Pán Polehla, to čo ste opísali sa snažím pri reze stromov rešpektovať, to bez debaty, ale zatiaľ mám viac načítaného ako narezaného. Prax príde postupne. Keď som si predstavil vyholené konáre stromu, tak ako ich zmladiť? Hneď ma napadol spätný... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika