Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka nekvete, 8.10.2008
Počkat na příští rok, jednoroční výhon od kořenů kvete málokdy.
angrešt a rybíz, 8.10.2008
Keřový angrešt je odolnější - proti zlomení kmínku. Taky proti chorobám, které napadají podnož - meruzalku a způsobují její uschnutí. Keřové tvary jsou dlouhověké a i když je lepší mít dokola oporu, vydrží i bez ní. Stromky bez kůlu či drátu se... celý příspěvek >
tatarova hruška, 8.10.2008
Máte na mysli oskeruši?
Může do kompostu?, 7.10.2008
Kam jinam byste je chtěla hodit? Nebál bych se ani kompostu ze samých afrikánů.
Kdo pozná jablko?, 7.10.2008
Atlasů bude určitě víc. Krom toho Dvořákova vyšla později Cifraničova Pomológia a kolem ropku 1990 velký dvoudílný atlas - autory si nepamatuju. A určitě mnoho dalších atlasů.  Už jsem si je nekupoval, vzhledem ke každoroční registraci... celý příspěvek >
veliká žlutočervená hruška, 6.10.2008
Ve starém sortimentu mnoho velkých letních hrušek nebylo. I normální Clappova má červené líčko.
Houby na kmeni meruňky, 6.10.2008
Myslím si, že houba napadla již odumřelé dřevo. Efektivně se jí zbavit nejspíš nelze. Likvidovat meruňku nepovažuji za nutné, jestli plodí. Pokud bych jí chtěl nějak pomoci, asi bych ji dokola obryl a přihnojil, suché větve odřezal a počkal, co... celý příspěvek >
špatný kompost - proč?, 6.10.2008
Skusme sa vratit k teme. Moze kompost spalit resp uskodit rastline? Moze byt obsah zivin v komposte podobny ako v hnoji?  V tuto chvíli mě nezajímají vyčtené hodnoty z tabulek, nýbrž to, co si selským rozumem myslím a co jsem za pár... celý příspěvek >
doporučení jaký skleník, 6.10.2008
To je příliš odborné, než aby s tím šlo polemizovat.     V otázce pozinkovaného plechu a kovů obecně mi přijde jen jedna empirická maličkost. Existují vodouředitelné systémy na čerstvý pozinek - snad i Eternal lze použít. Každý nový... celý příspěvek >
výsadba podnož myrobalán, 6.10.2008
Jistě, již pojmy čtvrt - kmen, polo - kmen říkají, že jde o výšku kmene. Je ale pochopitelné, že v praxi se budou pěstovat ovocné stromy tak, aby velikost koruny zhruba odpovídala výšce kmene. Asi není logické, aby na dvoumetrovém kmeni byla malá... celý příspěvek >
Tak nevím, jestli mi fakt prodali Idared, 6.10.2008
Kids Orange je podle mě nedoceněné jablko.  Má velmi dlouhé období konzumní zralosti  (krátce po sklizni a skoro do března) a chuť vyhovující i dnešním zhýčkaným nárokům. K nezanedbatelným výhodám, dle mého, patří poměrně bujný růst,... celý příspěvek >
Měkčení zálivkové vody, 6.10.2008
Pokud jde o kytky, tak bych tvrdou vodu příliš neřešil. Z vodovodu bych ji nechal akorát pár dní odstát (kvůli chlóru). Převaření je dobré, ale prodraží se. Je-li voda příliš tvrdá, jen vyměníte kytkám zeminu o něco dřív.
nové odrůdy jabloní, 6.10.2008
Stromky z Polska jsem nikdy neobjednával, jednou jsem koupil jeden na tržnici v Nyse, 2x u polského stánkaře na Floře Olomouc. Už to víckrát neudělám. Slivoně byly infikované šarkou už ze školky, jabloň jiné odrůdy než deklarovalm prodejce. Jistě,... celý příspěvek >
Samosprašná švestka na jídlo, 3.10.2008
Víc odrůd na jednom stromě jistě pomůže. Je to jako jiný strom na stejném kmeni.
Ošetření větve jabloně, 3.10.2008
Otvor bych nevyplňoval, jen zajistil,. aby do něj nepršelo.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika