Příspěvky uživatele - 115.144

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uschlé listy slivoně, 15.7.2016
Pokud tam byly okolo kořenové výmladky slivoně, eventuélně pýr a vy jste je také postříkal, tak to je podle mě příčina současného stavu. Neboť "Roundup poškozuje i rostliny spojené se zasaženou kořeny a oddenky". Roundup se tedy dostal do... celý příspěvek >
Uschlé listy slivoně, 14.7.2016
U vás primární problém roztoči nebudou. Požkození které zanechávají vypadá jinak, než to co je na obrázku. Na prvním obrázku je vidět suchá tráva či plevel pod stromkem. Nestříkal jste ji Roundupem?
A co vaše višně?, 9.7.2016
Mě tedy Erdi Botermo dozrála před 4 dny, lokalita Haná. (Počítám od okamžiku kdy začínají oklovávat ptáci). Letošní úroda se potýká s nepřízní osudu. Před týdnem ničivé krupobití, z oblohy padaly doslova kusy ledu. Plody potlučené, a na pár plodech... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 21.6.2016 Obsahuje fotku
Hlásím významný úspěch. Tři dny po posledním postřiku a zatím jsem nezaznamenal JEDINÉHO živého roztoče hálčivce višnového. Koncové výhonky už opět rostou. Můj dřívější pesimismus ohledně účinnosti Kumulusu byl zřejmě předčasný. Protože jsem... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 18.6.2016
Jak jsem se obával postřik pyrethrinem neměl žádný účinek na vajíčka, která už byla na listech. Už po dvou dnech po postřiku se začaly líhnout malé, ještě průhledné larvičky. Tedy aby postřik populaci roztočů zastavil, musel by se v tuto... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 16.6.2016
S tím pojmenováním máte pravdu. Český ekvivalent Hálčivec višnový. Je to myslím trochu neštastné označení, protože evokuje tvorbu hálek a ty přitom u tohoto roztoče nejsou patrné. Podrobněji se o něm píše např. zde. V minulosti na něj zde na foru... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 16.6.2016 Obsahuje fotku
Mohu se podělit o výsledky svého snažení o likvidaci těchto roztočů. V úterý ráno jsem provedl postřik Nissorunem. Ten je primárně určen proti sviluškám, působí dlouhodobě a dospělce sterilizuje. Ve středu ráno byli roztoči ještě živí a čilí. Provedl... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 15.6.2016 Obsahuje fotku
Podařilo se mi doufám přesně identifikovat ty parazity. Jde o roztoče - Prunus rust mite (český ekvivalent neznám). Vyskytují se na rubu mladých listů švestky, kde kusadly napichují epidermis a sají štávy. Pokud se přemnoží je brzy... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 15.6.2016
Včera ráno jsem postříkal Nissorunem proti sviluškám a večer Pirimorem proti mšicím. Sříkal jsem poctivě na rub listů. Dnes jsem zkontroloval výsledek. Potvůrky jsou živé a navíc jsem pod mirkoskopem objevil malá kulatá vajíčka,... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 13.6.2016 Obsahuje fotku
Právě jsem prozkoumal moji švestku. K mé nelibosti jsem bohužel objevil začínající stejné příznaky poškození jako na vašem titulním obrázku. (A to jsem doufal, že jsem se toho již zbavil.)Pouhým okem žádní škůdci vidět opravdu nejsou. Naštěstí jsem... celý příspěvek >
O jakou jde chorobu slivoně?, 13.6.2016
Také by mě to zajímalo, měl jsem stejný problém minulý rok. Bronzové zbarvení listů ukazuje na roztoče - svilušky. Těm potvůrkám chutnají nové lístky. Boj s nimi je náročný, protože postřik nezahubí všechna vývojová stádia svilušky. Musí se tedy... celý příspěvek >
Černání okrajů listů, 4.6.2016 Obsahuje fotku
Nevím si rady s hrušní. Okraje listů Konference černají a listy jsou na omak vysušené. Zhnědly a zčernaly také všechny konce letorostů. Před 3 týdny zčernaly a opadly nejmladší dosud nerozvinuté lístečky. Růst se dočista zastavil. Stromek byl vysazen... celý příspěvek >
Zkrabatělé - Deformované nové listy na švestce, 21.5.2016
Ještě moc vidět není, ale připomíná mi to začátek kalamity, která minulý rok postihla mé dva nově vysazené stromky. Koncem května se jim začaly kroutit nové lístečky, postupně konce větví černaly a zasychaly. Na větších listech se... celý příspěvek >
Zrezivělé květy višně, 11.5.2016
Strom jsem před výskytem rezavění cíleně nestříkal. Ale je hodně pravděpodobné, že jsem ho pokropil zbytky přípravku na hubení svilušek Nissorunem. A protože ve stejnou dobu začaly noční teploty klesat k nule, květy to zřejmě odnesly... celý příspěvek >
Zrezivělé květy višně, 10.5.2016 Obsahuje fotku
Višen Erdi Botermo mi v dubnu nádherně kvetla. Pak - 23. dubna začaly náhle rezavět květy. Postříkal jsem Horizonem, nicméně do tří hodin bylo rezavé komplet celé květenstvo. Průběh byl velmi rychlý. Šlo o moniliózu? Nebo následek... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika