Příspěvky uživatele - 224.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Černy jeřab (Aronie), 24.5.2017
Dělám z aronií takovou směs - něco mezi džemem a pyré - je to tedy tepelně upravované. Dobré na pečivo, do jogurtu, tvarohu apod.
Kamčatská borůvka - lonicera, 17.5.2017 Obsahuje fotku
Snad nějaké poškození způsobené roztoči obdobně jako třeba u ovocných stromů hálčivci, možná i mšice. Něčeho podobného jsem si před pár týdny dodatečně na fotce také všiml (viz osluněný list).
Kamčatská borůvka - lonicera, 15.5.2017 Obsahuje fotku
První ovoce je tady.
Řez ryngle oulinské, 11.5.2017
Máme s kamarádem každý jeden strom, o kterém si myslíme, že je to Oulinská, ale každý je trochu jiný a hlavně plody jsou odlišné: jeho menší, kulatější, tmavěji žluté, moje větší, oválnější, světle žlutavé. Ty moje odpovídají vyobrazení Oulinské... celý příspěvek >
Řez ryngle oulinské, 11.5.2017
"Věřím, že Kruh by si nechtěl udělat špatnou reputaci..." Už si jí několikrát udělal. "... jsem optimista v tom, že ví, co prodávají" Někdy opravdu nevědí nebo nechtějí vědět. S pravostí Oulinské mají problém i v samotné Francii.
Kvitnú jablone, 10.5.2017
Napřed tady asi nejsme, pane Petře. Alespoň podle srovnání s Vašimi plody meruněk. "Opožďuje" to ten severní jílovitý svah, ale o nějakých 500 m směrem k řece, kde jsou luxusní záhřevné půdy a teploučko (200 - 210 m n. m.), je ten rozdíl opravdu... celý příspěvek >
Mráz, 10.5.2017
Žatec: ve 2m minimální teplota -2,1 °C.
Royal Glory a spol, 9.5.2017
To byly plody ze sadů na jižní Moravě.
Neznámý keř u kanadských borůvek, 9.5.2017
Vrba jíva.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 5.5.2017
V minulých letech tady jeden, dva zkadeřené lístky, letos to vypadá, že toho bude více. Postřik: 2× Kuprikol.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 4.5.2017
Podobné moniliózní příznaky jsem zaznamenal i u žlutoplodé ryngle (Oulinská?, Ontario?, Washington?...). dvě malé větve s povadlými odumírajícími listy. O víkendu na to kouknu podrobněji.
Althanova renglóda, 2.5.2017 Obsahuje fotku
Plodná je, ale záleží jak zvládne pilatku, obaleče, vrtochy počasí a také létající hmyz (včely ji mají rády), včetně následné monilie, která na plodech řádí. Alespoň co jsem vypozoroval u mě.
Rajčata 2017, 2.5.2017
Ten kříž by mohl být možná jen jednoramenný s tím, že z konců ramene by vedly provázky (k přichycení výhonů) k patě kříže.
Postřik na pilatku, 26.4.2017
I když Calypsa mám ještě dost, tak jsem letos v té dešťové víkendové loterii zkusil Mospilan.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 26.4.2017
Jsem zvědavý. Ošetřoval jsem pouze jednou a jen jednu odrůdu. Na jiných odrůdách se zatím plodomorka neobjevila.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika