Příspěvky uživatele - 39.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lipnice roční, 26.7.2017
Stomp na vzorstlou trávu (jílky, kostřavy, lipnice luční) nemá žádný vliv, nebude mít ani na vrostlou lipnici roční. V zimě Vám nic nevymrzne a vyschnutí, nevím jak to chce provést když píšete, že ji máte všude, navíc lipnice roční byť má mělký kořen... celý příspěvek >
Lipnice roční, 26.7.2017
Večerní zálivka je obecně vžitý "nešvar", pramenící z dob kdy nebyly moc rozšířené závlahové systémy a jinak to vlasně nešlo. Je potřeba si uvědomit, že pokud je každý den trávník morký, především jeho horní část kde je stařina, plsť, celou noc tak... celý příspěvek >
Lipnice roční, 26.7.2017
1) Těch 20L je samozřejmě dávka na 1m/2, nárazově. 2) Nezalévat večer!!! ale brzo (cca 5 - 7 hod) ráno, večerní zálivka podporuje plísně. Např. pokud nyní přes léto, kdy jsou teploty většinou 25C a více nebude celý týden pršet, tak zavlažíte tak 3x... celý příspěvek >
Lipnice roční, 26.7.2017
automatická vetšinou nevhodně nastavená závlaha je také jednou z příčin proč tam máte tolik té lipnice roční. Ono je potřeba to řešit komplexně, vzlášť pokud záléváte denně, což je dle mne pro lipnici a podobné problémy co tady od Vás vylézají to... celý příspěvek >
Lipnice roční, 25.7.2017
upřímně v duchu jsem si myslel, že to může být toto co jste poslal, znám to z jiného trávníku, tráva která prakticky není vůbec zakořeněná, tedy předpokládám, že pokud nezaléváte tak je to hned suché? Lipnice roční to nebude, měl by to dle mne být... celý příspěvek >
Lipnice roční, 25.7.2017
Bez fotky Vám identifikaci asi nikdo neudělá, ale může to být Lipnice roční, tak je hodně světlá. Také to občas bývá mladý málo zakořeněný Jílek. Nejtenčí a světlejší jsou kostřavy, ale ty by jste snad poznal nebo ne :-). Nové založení nemusí vždy... celý příspěvek >
Lipnice roční, 24.7.2017
Dobrý den, celkově asi dobře, nicméně nikdy jsem nad ní nevyhrál a obávám se, že to ani nejde, tedy pokud máte v okolí dostatek ostatních ploch kde roste. Dnes již pouze občas mechanicky odstraním pár jednotlivých rostlinek co vidím a mám tak... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 19.7.2017
rozdílné chování na stejném trávníku může dělat jiná rozteč nožů a rychlost zpřevodování tj. točení vřetene. Vlnky jsou někdy vidět i u motorových sekaček které mají 5 nožů, ale to je opravdu jen velmi zřídka. Lehké vlnky mne dělá i Gardena a dělal... celý příspěvek >
Vřeténová sekačka - na co si dát pozor při koupi?, 19.7.2017
Dobrý den, ruční vřetenovka potřebuje ideálně kvalitní, udržovaný, často sečený trávník a spíše jemnolistý. Pokud tam máte silnější tužší stébla trávy (pampelišky a jetel nevadí) tak ty neposeče, resp. je sežmoulá. Mám zkušenosti s několika typy... celý příspěvek >
Jakou ruční vřetenovou sekačku?, 13.7.2017
nechci se zde v tématu k ruční vřetenové sekače přít o výhodách a nevýhodách mulčování. Půlmetrovou trávu jsem neměl zrovna ma mysli, ale třeba takový sad kde se seče cca 1x mesíčně a jsou používány mulčovací nože. Golfová hřiště bych sem opravdu... celý příspěvek >
Jakou ruční vřetenovou sekačku?, 13.7.2017
ruční vřetenovka je pro Vás nesmysl, to vůbec neřešte, potřebuje zcela jiný typ trávníku a menší plochu. Bohužel nic vhodnejšího než asi máte nyní nedoporučím. Na mulčování jak zde někdo radí pozor, pokud se trávník seče každý týden tak je vyloženě... celý příspěvek >
Srovnání a rekonstrukce trávníku, 12.7.2017
Dobrý den, dubnové mrazíky za to nemohou, ty na to neměly podstatný vliv. Zakládal jsem známému v dubnu trávník a dnes již má tak hustý koberec, že bude muset v září vertikutovat.  Zálivku potřebuje trávník pořád, spoléhat na déšť u nově... celý příspěvek >
Co to je za druh travy, 11.7.2017
Já to nemám rozrostlé, mám vždy tak max. do cca 40 rostlin v celém trávníku. Většinou samostatné rostliny co nevytváří větší soubor. Tedy když nožem vyndám jednu rostlinku tak to ani není vidět, v případě potřeby to maličké místo dosypu pískem a nic... celý příspěvek >
Srovnání a rekonstrukce trávníku, 10.7.2017
Dobrý den, pokud to takto dopadlo, tak bylo něco špatně, co to bylo nevím. Půda, osetí, vyplavení zálivkou, deštem? Zálevat to chce stále, vzlášť mladý trávník funguje jinak než několik let starý. Doporučuji lehce narušit původní holá místa,... celý příspěvek >
Co to je za druh travy, 10.7.2017
Lipnice roční není na rok :-), název je zavádějící. Zkušenosti s ním mám troufnu si říci bohaté. Chemicky lze používat např. Stomp 330 / 400, ale je to jen o potlačení klíčení a růstu nových rostlin. Stomp 330 působí listově, ale jen do určité fáze... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika