Příspěvky uživatele - 234.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení odrůdy meruňky, 18.7.2017
Odpoveď je tiež jednoduchá: Mission impossible. IH
Skvrnitost - strupovitost plodů meruňky, 18.7.2017
Mimmo: Nie som mykológ, ale nemyslím si že by Stigmina carpophila vytvárala nejaké plodnice v zmysle húb ktoré rastú na zemi. Zrejme prežíva len na stromoch (v zime v infikovaných pupeňoch a konárikoch), v podstate na mikroskopickej úrovni. V ďalšom... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 6.5.2017
Áno, zdá sa že Asimina by mohla byť (zatiaľ) jediným "exotom" ktorý v pohode a bez akejkoľvek ochrany zvláda mrazy okolo -20. Bohužiaľ to vyzerá že krásny figovník mi úplne vymrzol a optimisticky to nevyzerá ani s hurmikaki. Na Asimine je... celý příspěvek >
Baza čierna - žilnatina na listoch, 6.5.2017 Obsahuje fotku
Baza je zrejme (takmer) nezničiteľná. V kúte záhrady mám "stromkoker" bazy, viacmenej na zakrytie nepekného rohu. Teraz na jar som ju drasticky prerezal (foto 1). Ani sa nezachvela, ponechané konáre sa zazelenali ako vždy a vyrašila kopu nových... celý příspěvek >
Muchovnik, 6.5.2017
Teta Jana: To je OK, tak som to aj chápal 😃. Reagoval som na ten iný príspevok. A s tým tykaním to tiež netreba preháňať, len aby motyka zasa nezhrdzavela 😉. IH
Desert, 6.5.2017
(...Což někdy může být problém v teplých polohách."). Áno, mal som z toho trochu obavy, ale tie sa našťastie nepotvrdili. Aj u nás je chuťovo skvelý. Keďže Desert nepredávam ani nekupujem, menej atraktívny výzor mi neprekáža (podobne ako u jeho... celý příspěvek >
Muchovnik, 6.5.2017 Obsahuje fotku
V menšej záhrade sa tá bezplevelnosť udržiavať dá, aj keď - samozrejme - je to prácnejšie (viď foto). Potykať si s motykou a nešetriť kríže, inak to nejde. IH
Muchovnik, 6.5.2017
("...Jinak ta sterilní zemina pod keři není dobrá."). Asi áno, lebo potom sa to končí tak ako na fotkách...😉. Prečo si myslíte, že tá zem je sterilná? Obsahuje živiny, pôdnu mikroflóru, bezstavovce. Je bezplevelná, nie sterilná.... celý příspěvek >
Desert, 6.5.2017 Obsahuje fotku
Desert - zrejme platí to čo je napísané pod obrázkom na prvej fotke: nie je to novinka (a ani "rezistent"), ale určite je to chuťovka (a asi aj nedocenená, na Slovensku určite). U nás v SR nezohnateľná odroda. Bol som si pre ňu osobne v U.Ostrohu v... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 6.5.2017
Teta Jana a ďalší asiministi: U nás sme prešli cez štádium chrobáčikov a zvončekov k štádiu chobotničiek (foto). Ešte je priskoro jasať, ale zdá sa, že Asiminka ustála mrazy a aj napriek následnému zlému počasiu došlo k opeleniu. IH
Výchovný řez ryngle ontario, 2.4.2017
Ešte k tej pyramíde (host 182.227, dr.Vysloužil): Tvarovať kôstkoviny do dutej alebo tanierovitej koruny je vhodné, pri broskyniach sa to vyslovene odporúča. Ja preferujem pri stromoch všeobecne skôr tvarovanie do pyramídy, pripadá mi to... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 2.4.2017 Obsahuje fotku
Tvarovanie hrušky - niekedy nás okolnosti donútia k vytvoreniu menej štandardného tvaru. Na fotkách je (z dvoch rôznych strán) Lucasova na semenáči na začiatku kvitnutia. Rastie v záhrade kde je menej miesta (kamarát ktorému pomáham si to nasadil... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 2.4.2017
U nás (juhozápad Slovenska) je k dnešku situácia - viď fotky. IH
Boscova lahvice, 28.1.2017 Obsahuje fotku
Boscova nie je všeobecne považovaná za hrušku-krásavicu. Často sa hovorí o jej "bronzovom sfarbení". Táto charakteristika mi napadla pri prezeraní starších fotiek (sú na nich víťazné Boscove fľašky z jednej výstavy - foto 2). Trochu aj hrou svetla je... celý příspěvek >
Čerešne, 20.11.2016
Pestovanie jabloní v (polo)skleníku zaviedol pán Polehla v Čechách už dávno, kam sa hrabú Japončíci.:-) (dúfam že to bude brané tak ako je to myslené, teda s humorom). IH
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika