Příspěvky uživatele - 234.45

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň Bohemica, 8.11.2017 Obsahuje fotku
Bohemica je aj v mojich podmienkach neskorá zimná odroda, tak ako je aj prezentovaná. Oberal som ju začiatkom novembra. Na foto 1 je pomerne typický plod tejto odrody, v tomto čase zeleno sfarbený, so skromným hnedočerveným líčkom (žiadna krásavica... celý příspěvek >
Dicolor, 8.11.2017 Obsahuje fotku
Dicolor - u mňa jesenná odroda. Hrušky (zostali už len tie menej pekné - foto) sú na vrchole konzumnej zrelosti. U nás vydržia do decembra len jednotlivé kusy. Tento rok ju v trvanlivosti prekonáva aj Nojabrskaja. Napokon, Lucasova je tu na tom... celý příspěvek >
Jaké jabloně?, 1.6.2017 Obsahuje fotku
Pre nás, ktorí už nemáme dvadsať či tridsať, ba ani štyridsať a nechceme (nemôžeme?) roky čakať kým nám začne rodiť vysokokmeň, je alternatívou pestovanie jabloní na slaborastúcich podpníkoch v intenzívnejšom režime. Podmienkou je aspoň priemerná... celý příspěvek >
Růže - královna květin?, 1.6.2017
SPCH: Áno, pre mňa je ruža jednička. Či už v kytici pre dámu, alebo v okrasnej záhradke. Som najmä ovocinár, možno sa trochu vyznám v pestovaní jabloní a hrušiek, ale máme aj zopár ruží. V ich pestovaní som amatér, napriek tomu sa im celkom darí, bez... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 1.5.2017
Hruška Nojabrskaja (syn.Xenia, Oksana) - podpník dula Adams, termín zasadenia okt.2013. Na 1.fotke stav v marci 2017 pred rezom, na 2. fotke po reze. Na 3. a 4. fotke je výzor dnes (z oboch strán). Túto odrodu hrušky z hľadiska kvality odporúčam do... celý příspěvek >
Totálne neškodný herbicíd, 1.5.2017
Trávnik v sade pod stromami. Dr.Jekyll:"Staraj sa hlavne o stromy, tie sú prioritou, ide ti predsa o ovocie, trávnik je druhoradý, na nejakej burinke alebo žltom fľaku kde-tu nezáleží, a nemusíš to tak často polievať a kosiť, nenechaj sa tým... celý příspěvek >
Buxus - je to škůdce či choroba?, 1.5.2017
V tomto prípade by som viac než Mospilanu veril Karate Zeon-u, alebo Decis-u. Ja som dával minulý rok Karate a fungovalo perfektne. Základ je zasiahnuť včas, aj párdňové zaváhanie sa kruto vypomstí na vzhľade buxusu. Je to fakt pliaga. IH
Jak se starat o broskvone, 31.3.2017
Veľmi pekný stromček, dáva Vám viac možností. Dve z nich viď foto. Povýsadbový rez broskyne musí byť zdanlivo radikálny-drastický, ale je to potrebné. Ponechané konáriky treba skrátiť na 2-3, najviac 4 očká, ak je to možné tak aby posledné očko... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 7.3.2017
Áno, chápete to správne. Úbytok objemu v 10-litrovom súdku je 1-1,5 litra. Koncentráciu (% alkoholu) po stočení zo súdka už nemeriame, takže na túto otázku Vám neviem odpovedať. IH
Kanadské borůvky - hnojení slepičáky, 7.3.2017
Pridám pár fotiek, aj keď tieto chemické cvičenia sú už dosť ďaleko od témy "slepačince". Zrejme je dosť dôležité nielen to, aký je celkový obsah toho-ktorého prvku v hnojive, ale predovšetkým jeho biologická využiteľnosť (dostupnosť) pre rastliny.... celý příspěvek >
Kanadské borůvky - hnojení slepičáky, 7.3.2017
V NPK je 20-45% vápnika??? To mi selský rozum akosi neberie (kalkulačku som neskúšal). IH
Harrow sweet, 7.3.2017
Harrow Sweet je kanadská odroda hrušky, jedným z rodičov je Williamsova (foto 1). Ja mám jej "sestru" Harrow Delight (foto 2) a podľa mňa je to jedna z chuťovo najlepších hrušiek, u mňa Williamsovu prekonáva. Navyše je odolnejšia voči chorobám. IH
Harrow sweet, 7.3.2017
Deliza je hruška vyšľachtená v Austrálii. Rodičmi sú Comice a Corella. Comice je Dekanka Robertova, Corella (zvaná niekedy aj Forelle) je stará pôvodná odroda pestovaná v Austrálii nemeckými prisťahovalcami už v 19.storočí. IH. (Inak Pyrodwarf je... celý příspěvek >
Boscova lahvice a Salisbury, 31.12.2016
Salisburyho.
Hrušeň Dicolor, 31.12.2016 Obsahuje fotku
Madam Verté.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika