Buxus - je to škůdce či choroba?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?)
1.5.2017 16:24
V tomto prípade by som viac než Mospilanu veril Karate Zeon-u, alebo Decis-u. Ja som dával minulý rok Karate a fungovalo perfektne. Základ je zasiahnuť včas, aj párdňové zaváhanie sa kruto vypomstí na vzhľade buxusu. Je to fakt pliaga. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 29.11.2015 20:23

Nějak mi tu chybí název škůdce. Pachatelem je zavíječ zimostrázový. Více info tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karel Sechovec - (39) - 211.9 (?), 24.11.2016 11:07

Tak tato informace je zajímavá a varovná, obzvlášť kdo má dlouhý letity živý plot z buxusu jako já.Tato rostlina se mi tak zalíbila, že jsem si před desítkami let pořídil několik kultivarů (6)buxusu a vytvořil si z nich zajímavé doplňky v okrasné zahradě.tady v posázaví jsem zatím nic o této housence neslyšel, naopak jsem si myslel, že se buxusu budou všichni škůdci vyhýbat protože je jedovatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Karel Sechovec - (39) - 211.186 (?), 28.11.2016 20:13

Chtělo by to pořádné mrazy jako bývaly a byl by klid od těch teplomilných potvor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.142 (?), 1.5.2017 14:08

V januari boli celkom dobre mrazy, ale skodci zdasa prezili.

Ked sa oteplilo strekol som biolit, ale este neboli prebrate, dnes som strekol karate, buduci vikend zas nieco ine, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.222 (?), 1.5.2017 15:59
Tak mame 1.5. a uz se potvory tady v Brne vylihly.Predevcirem nic a vcera uz hodovaly. Strikala jsem na konci brezna-asi brzo, takze vcera dostaly dalsi davku.Doufam, ze zvitezim.Bojuji s nema uz od roku 2014.Mam z nich velky 2m vysoky zivy plota je to k vzteku. Calypso fungovalo dobre, ale uz neni, ted jsem zkusila mospilan, snad bude fungovat tez.Vsem kdo s zim bojuji drzim pesti. Pomnenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?), 1.5.2017 16:24
V tomto prípade by som viac než Mospilanu veril Karate Zeon-u, alebo Decis-u. Ja som dával minulý rok Karate a fungovalo perfektne. Základ je zasiahnuť včas, aj párdňové zaváhanie sa kruto vypomstí na vzhľade buxusu. Je to fakt pliaga. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 1.5.2017 23:15

U nás (Olomouc) jsem poprvé zaznamenala zavíječe loni (2016). Po návratu z desetidenní dovolené jsme měli půlku keřů buxusu ožraných skoro dohola, druhá půlka byla napadená. 
Postříkala jsem keře důkladně Spruzitem AF. Je nutné stříkat důkladně dovnitř keře, pomohlo to, ale silně ožrané keře už prakticky neobrazily. Dorazila je letošní silná zima, Několik keřů jsem vykopávala minulý týden, několika dávám ještě šanci, ale moc iluzí si nedělám, jsou to holé chudinky, které od země trochu obrážejí a vzhledem k tomu, že buxus roste pomalu, tak je to běh na dlouhou trať...  

Navíc mám velké dilema, protože se mi nechce pořád buxusy hlídat a několikrát za sezónu do nich valit chemii nebo shánět Lepinox. Obávám se, že půjdou dřív nebo později na ohniště všechny, akorát nevím, co místo nich... :-( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.127 (?), 8.5.2017 16:35

Proti víjačke krušpánovej použite biologický postrek Biobit Xl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 25.5.2017 13:45

Lepinox Plus je totéž pod jiným názvem, v menším balení (30 g versus 100 ml)  a podstatně levnější.
Nevím jak je to s koncentrací, ale menší balení určitě na běžnou zahradu s několika keři krušpánku stačí. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 25.5.2017 14:34

Pokud je keř již napadený, tak prý nepomůže už skoro vůbec nic. Tak tedy pravili odborníci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika