Příspěvky uživatele - 248.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ovocné stromy u pole, 12.12.2016
Já to nevím a ti zemědělci zřejmě taky ne. Nebo možná ano, ale neumějí poručit větru. Sice se mi omluvili a koupili 12 nových stromků za ty postříkané, ale byla to chabá náhrada Také mě zemědělci postříkali při svém ošetřování pozemku úletem... celý příspěvek >
Mokvajúce rezy - čo s tým?, 12.12.2016
Pane Milane, očištěte trochu ty rany po řezu plastovým kartáčkem a znovu zatřete. Nejdříve do zátěrky přimýchejte Kuprikol v dávce : (jednu vrchovatou pol. lžíci na 0,25 kg zátěrky). Laďa
Ovocné stromy u pole, 10.12.2016
Právě letos, kdy poprvé výrazně zakvetla meruňka, schytala po jarních mrazech 3 klejotoky a 5 zvadlých výhonů, tak jsem naznal (i vzhledem k tomu, že postřik se má provádět před a po květu a monilia proniká právě květy), že ošetření proti ní je... celý příspěvek >
Ovocné stromy u pole, 8.12.2016
Chtělo by začít s ochranou již v době, kdy jsou stromky ještě mladé. Ověřeno několikrát. Později se může stát, že stromky bez ochrany začnou prosychávat a obrost bude slabý. To už se hůře napravuje a trvá to i několik let a není to ono. Ucpaná... celý příspěvek >
Ovocné stromy u pole, 7.12.2016
Jak prosím zvládáte takové různorodé a rozmanité množství ošetřovat? Jablka, mandloně, višně..., když každý druh potřebuje trochu jiný postřik a v jinou dobu?
Kvalita domacej palenky, 6.12.2016
Ano kvas dejte zakrytý víkem do chladného sklepa, pozor na mráz. Ať se dílo v lednu zdaří! Já osobně bych ještě měsíc a půl nevydržel nečekat a objednal bych se třeba do jiné pálenice na příští týden o vesnici dál.
Kvalita domacej palenky, 4.12.2016
175.9 "Slintáček" je dobrá věc, nebo je zbyteční? Má tedy zachytávat "přestřik" z prvního pálení máče, nebo až z druhého přepalování lutru?
Kvalita domacej palenky, 4.12.2016 Obsahuje fotku
Přidáván obrázek (jednoduchý náčrt bez měřítka) sklenice instalovanou v prostoru přestupní trubky.
Kvalita domacej palenky, 4.12.2016
Pane Rafaeli, ano lepší výraz je nakuřování. Bohužel originální starý dokument (recepturu)  má pouze bývalý starosta a nechce ji nikomu ukazovat. Je jedním z "fajšmekrů". Našla se někde zazděná v obecní pálenici před pár lety při... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 3.12.2016
Pane Jaroslave Davide -143 Pokud máte aparaturu která je schopna relativně dobrého "dělení", pak asi nemáte problémy s "předkem", ale spíše dost důsledně oddělíte dokap. Prosím o vaše vyjádření k naskenovaném obrázku ohledně sklenice... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 3.12.2016
K postupu ještě dodávám: Ověřená odrůda švestek na zauzení studeným kouřem je Valjevka a Presenta v plné zralosti. Slivovici s přídavkem uzených švestek do máče jsem měl možnost ochutnat poprvé v loni. Fajšmekři ze Strážnice a z Radějova... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 2.12.2016
Já vám ocituji postup : Švestky v odpovídající zrarosti se udí studeným kouřem na sítu a to bukovým dřevem 4 hodiny. Do 100 kg švestkového máče se přidá 5 kg takto uzených švestek. Destilace po vykvašení je stejná jako u klasického... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 2.12.2016
Pane Miloši, tak to nebylo myšleno, spíše se vás chci zeptat jestli máte zkušenosti s těmi mírně uzenými švestkami než se použijí do máče a poté vypálí. Předem děkuji za vaše zkušenosti
Kvalita domacej palenky, 2.12.2016
Úvaha je dobrá, ale kolona není moc vhodná na pravé ovocné destiláty a zadavatel příspěvku ji určitě ani nemá. Z kolon nejsou tak dobré ORIGINÁLNÍ ovocné destiláty jak z klasického dvoukotlového pálení. Mají "ořezaný" buket a plnost... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 2.12.2016
Nechal bych to tam kde to máte a nehýbal bych s tím. Kupte si cukroměr 0-10 a změřte zbytkový cukr. Poté doporučíme co dál!
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika