Příspěvky uživatele - 20.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Filtrace 15m3, 14.4.2016 Obsahuje fotku
Finanční náročnost neuvádíte, takže nejslabší místo je požadovaná nízká energetická náročnost. Jen obě čerpadla máte za 75 W. Tedy prakticky na nic dalšího Vám nezbývá. Na cca 200 lt husích krků v sudu byste potřeboval min. dalších 40 W... celý příspěvek >
Filtrace 15m3, 13.4.2016
Diskuze pěkná, ale někdy trochu od věci. Vše má své omezení - prostor a finance. Otázka by měla znít: Mám jezírko 15 m3, nejsem limitován prostorem, mám čerpadlo na 4600 lt, které chci využít, mohu do toho investovat dalších max. xyz... celý příspěvek >
Spuštění filtrace, 23.3.2016
A co na flokulant ryby?? Mj
Tření ryb v jezírku, 29.1.2016
Moc tomu nerozumím, ale není zimování při 22 st. dost přepych?? To abyste je vypouštěl zpět do jezírka až v červnu, bo jinak jim způsobíte teplotní šok.
Golem S, 7.12.2015
Tak to tu tak pročítám a nemohu najít odpověď. Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi Golem S (1 kg na 10 m3, 300 Kč) a startovacími bakteriemi Tripond (200 g na 25 m3, 600 Kč). Cenově to vychází podobně. Mám jezírko cca 25 m2 / cca 25 m3 (10 m2 / 20... celý příspěvek >
Opadávání jehličí, poloha záhonu?, 8.10.2015
No, nechci Vám brát optimismus, ale jedle šly první a hned po nich po deštích modřín převislý. Jedle uhynula postupně, modřín najednou. Bydlím v krasové oblasti Berounska. Kupodivu se nejlépe daří různým borovicím a smrkům z lesa:-)
Opadávání jehličí, poloha záhonu?, 7.10.2015
Řešil jsem podobný problém v mokré těžké jílovité půdě. Čím větší jsem vykopal díru a dal do ní novou, lepší půdu, tím horší to bylo. V jílovce se díra naplnila vodou a stromky jsem utopil. Nakonec jsem to vyřešil děláním tzv, hrobečků - stromky jsem... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 5.10.2015
Já bych si s tím zimováním moc hlavu nelámal. Ryby bych nechal v jezírku i přes zimu. Vzhledem k hloubce jezírka 50 cm a tomu, že nezámrzná hloubka je nějakých 80 cm bych to řešil pouze v případě velkých a dlouhodobých velkých mrazech. Když by voda... celý příspěvek >
Flekaty travnik, 30.6.2015
Sekat 2x týdně, zalévat 2-3 týdně, hnojit 1x za měsíc (květen - září)granulema, 2x ročně (jaro, podzim) verikutovat. Za 2-3 roky to bude ok. Nežertuji, sám jsem to měl podobně. Časově se to urychlit nedá... Jedině snad odtěžením zeminy, návozem... celý příspěvek >
Napadené jehličnany - co to je a co s tím?, 17.6.2015
Picea conica mně toto dělá, bohužel, pravidelně každý rok (mám jich 11 ks a dělá to každá druhá). Mám za to, že jde o úpal. Jsou celodenně pod sluníčkem, těžká jílovitá půda. Příčinu neumím odstranit. Důsledek řeším tak, že uschlé konečky po oklepání... celý příspěvek >
Nejnižší potřeba litrů vody pro rybky, 27.4.2015
Já tedy nevím, ale při představě 1000 lt IBC kontejneru osazeného 200 ks karásků je to docela masakr. Osobně bych doporučoval u venkovního jezírka min. cca 100 lt na rybu. A i to je málo! U takového koi kapra bych to viděl na 1000 lt na rybu. Ale... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 13.2.2015
No nevím, ale odklízet sníh z ledu mně přijde jako hloupost. To se ryby zbytečně stresují pohybem a hlomozem. Mám v jezírku také poměrně malou hloubku (cca 130 cm) a v zimě s ním nedělám téměř nic. Kromě cca 10 ks PET lahví s trochou písku jezírko... celý příspěvek >
Bio filtrace, 11.12.2014
Tak schválně.... Na jaře budu předělávat to co dosud mám (z myšlenky rybníček cca 10m3 bez ničeho... přes... jen vodopádek..., jen malou filtraci... přeci jen trochu větší... bez skimmeru... ale on by byl dobrý... jen ne zakopávat... celý příspěvek >
Prosychání tůjí (smaragd), 1.12.2014
Mám podobně hroznou půdu - samý jíl. Když jsem vykopal díru na sázení a prolil jí vodou, tak tam voda zůstala stát 3 dny. A do toho jsem měl sázet asi 100 ks Smaragdů. Věnoval jsem tomu výrazně méně péče, než Vy. Udělal jsem díru jen velikosti... celý příspěvek >
Tuje Smaragd, 11.7.2014
Mám živý plot z cca 130 ks Smaragdů, vel. cca 90 cm i s kontejnerem, sázeno cca 60 cm od sebe. Doporučuji sázet v podobné vzdálenosti, 3 ks na metr jsou příliš mnoho. Ze zkušenosti je nejlepší vzdálenost na šíři sekačky + 20 cm. Ze začátku... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika