Příspěvky uživatele - 168.17

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zálivka kanadské borůvky, 7.5.2016
Mám dotaz na zkušené pěstitele. Jelikož se mi nedalřilo v pěstování kanadských borůvek v hrabance s folií ohraničené od okolí. Na podzim jsem vykopal jámu vystal děravou folí a vyplnil vrchovštní rašelinou a vysadil nové odrůdy. Přihnojil síranem... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 30.4.2016
Vím, že zde na foru se někdo ptal na výsledky protimrazových opatření. Já velkopavlovickou meruňku -strom asi 2,5m vysoký s násadou odhadem 60-70 opylených plodů jsem zalil 3 dny před předpokládanými mrazy kýblem rozpuštěného boraxu a postříkal směsí... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 21.4.2016
Tak dámy a pánové, měřením teplot a bědováním nic nezachráníme. To já dnes provedel preventivní akce: 2 meruňky Velkopavlovickou a Bergeron, které mají nejvíc oplozených květů jsem zalil kýblem vody s rozpuštěným boraxem. A směsí Borax-Champion... celý příspěvek >
Rašení výhonů kanadské borůvky, 17.4.2016
Mám dotaz, vloni na podzim jsem vysadil do jámy s vrchovištní rašelinou kanadské borůvky (Spartan, Nui, Chandler). Byly v balu 2-3.leté. Nnyí na jaře jsem je přihnojil hnojivem na borůvky a přidal mulč z kůry. Kdy mají vyrůstat nové výhony... celý příspěvek >
Roubování za kůru, 2.4.2016
Dnes mi kolega, který udává, že se v tom vyzná narouboval 2 jalboně rouby za kůru. Jelikož až večer jsem se dočetl, že se má roubovat tímto způsobem až v době proudění mízy, tak mám pochybnosti o úspěchu tohoto roubování. Kůra sice částečně se... celý příspěvek >
Zmlazení strarší broskvoně, 20.3.2016
Mám asi 14.letou broskvoň Redhaeven. Dutá koruna je však již hodně vyholená. Plodnost je prakticky jen v horní třetině. Nyní váhám, zda se pokusit o zmlazení -větve jsou v průměru kolem 10.cm. Či ji nechat dožít. Lucas
Sladký rezistent, 1.3.2016
Díky za rady, zkusím Lucy a Opál, sehnal jsem též rouby Rajky.Rubinolu již mám. Lucas
Sladký rezistent, 29.2.2016
Uvolnilo se mi místo na zahradě, rád bych dal přednost nějaké rezistentní sladší odrůdě spíše zimní. Mám ze sladších odrůd nerezistenty Matčino, Starking, Strakrimson. Dosud neplodící rezistent Sir Prize. Zahrada 480m.n.m.,podhůří Šumavy, poměrně... celý příspěvek >
Co nejrannější (sehnatelná) odrůda, 1.2.2016
Pěstuji na chráněném místě v podhůří Šumavy 480 m n.m. odrůdy Vostorg, Kodrjanku a Onyx. Vostorg dozrává koncem srpna, Kodrjanka začátkem září, Onyx přelom září-říjen (také již v chladném létě nedozrál).Sháním k doplnění nějakou velmi rannou odrůdu... celý příspěvek >
Starkinson, 22.10.2015
mám také 2 Starkrimsony n.m.480 m, zpravidla dozrají velmi dobře (jižní Čechy-Chelčicko) Lucas
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 7.10.2015
a co třeba Chrudimská, či Presenta? Chuťově vyhovující, odolnější k šarce? Lucas
Kvalitní letní jabloň, 2.9.2015
a co Julie? Ta je rezistetní, dozrává letos koncem července, jinak začátek srpna. ¨Lucas
Zaschlé plody kanadských borůvek, 1.8.2015
V posledním týdnu zaschly prakticky zralé plody na 3 ze 4 keříků kanadských borůvek. Listy si však drží zelenou barvu. Mohu je zalévat jen 2x týdně. Může za to jen sucho? Od okolní půdy jsou oddělené, z jara hnojené síranem amonným, poté Kristalonem... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 4.7.2015
Podšumaví :Chelčice, Malovice: 480m n.m. První plody Spring Blush k jídlu, Sweet Red tak za týden, Velkopavlovická zelená, ale zvětšuje se, Bergeron-zelené jak brčál. Lucas
Julie nebo Hana, 21.6.2015
Děkuji za rady, dám přednost Julii. Mám raději méně kyselá jablka a taky zraje dříve. Navíc v době zrání Hany mám již Mio. Lucas
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika