Příspěvky uživatele - 125.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokazil jsem kvas?, 30.11.2014
Není hustý, kvas je z čistých švestek a koláč na povrchu tvoří max. 1/4 celkové výšky v sudu.
Vhodné odrůdy pro pálení, 30.11.2014
Dobrý den, poradíte mně co s kvasem, který přestal kvasit při 19°C? Zbytkový cukr je ještě 7% Brix a štáva má stále sladkou kompotovou chuť ale kvasit to nechce. Kvasinky nějak zlenivěly. Předem děkuji.
Pokazil jsem kvas?, 29.11.2014
Chci se zeptat odborníků na webu. Kvas jsem založil cca 1. 10. a švestky měly cukernatost 20 - 24% Brix, měřeno refraktomerem. Před dvěma týdny jsem naměřil 7%, kvašení se zastavilo, přitom teplota byla stále cca 18°C. Přestěhoval jsem tedy kvas do... celý příspěvek >
Haroma, 29.11.2014
Kdy dozrává a jakou má odolnost na minilii a šarku.
Vhodné odrůdy pro pálení, 5.11.2014
Pokud je dobrý kvas z vyzrálých (ne nezralých) durancií a dobře vypálený, nemůže škrábat. V pálence je jen výraznější (proti pálence z Domácí velkoplodé) hořká příchuť po peckách, jak už bylo několikrát napsáno.
Slivoň Haganta, 21.10.2014
Díky za info, už jsem na to mrknul. Myslím, že to žádný zázrak nebude v nejhorším případě to přeroubuju.
Topking, 18.10.2014
Jestli nejde od pecky je to Durancie. Toptasty i Durancie měly letos stejně cukru, 24 - 26% Brix. Na vině je ale mokré a málo slunečné léto.
Slivoň Haganta, 18.10.2014
Dobrý den, má někdo zde na fóru zkušenosti s odrůdou Topstar?
A co vaše višně?, 27.9.2014
Dobrý den, dotaz na odborníky zde na vláknu. Jakou višeň byste doporučili do nadmořské výšky 450 m, Valašsko, odolnou proti monilióze. Předem děkuji za odpovědi.
Slivoň President, 24.9.2014
V loňském roce dorostly Presidenty do velikosti 120 g, opravdu macky.
Moniliová hniloba, 20.9.2014
Monilií trpí převážná většina švestek, Durancie, Domácí, President, Hamanova, Chrudimská, Gabrovská, Tuleu Gras a jiné. Po postřiku Horizonem při vybarvování plodů nejméně trpěl Top Taste, Čačanská Rodná a Stanley.
Gabrovská - chutná švestka, 7.9.2014
Mně Gabrovká hnije každý rok i když ji ošetřím Horizonem při vybarvování plodů. Pokaždé vyhodím asi třetinu plodů. Co se týče plodnosti a chuti jsem velmi spokojen.
Lipnická švestka, 5.9.2014
Lipnická zatím vyrůstá ze špičáku, zvyšuji kmen na cca 150 cm. Příští rok založím korunu a budu čekat co z toho bude.
Špačci na švestkách, 3.9.2014
Pravda je, že špačci jsou letos nějací nenasytní, mně sežrali i pozdní třešně Hedelfingenské, kterých nikdy ani nedotkli. Na švestky ale chodí zase sojky.
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 3.9.2014
Já mám zatím Stanley na stromě. Po jednom postřiku horizonem nehnije ale zatím není zralý. U nás ale žádné vyšší chuťové kvality nedosahuje, 450 m n.m. je asi hodně vysoko. Jiné odrůdy jsou i přes ten letošní deštivý a chladný rok velice dobré.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika