Příspěvky uživatele - 24.183

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pleseň na demižónoch, 18.9.2011
Já bych příliš nevěřil desinfekci špuntů a dal tam raději špunty nové a zakápl je voskem.
Hruškovice, 18.9.2011
Najděte si nějakou pálenici ve svém okolí a odvezte je tam.Pozorně sledujte stromy podél silnice a zkuste nějaký ten metrák cestou načesat, ať se vám ta cesta vyplatí...
Hodnocení meruňkové sezóny 2011, 15.8.2011
U mě se kupodivu monilioza letos příliš neprojevila. Meruňky jsem stříkal jednou a projevy moniliozy nebyly nijak výrazné.  Přestože ze dvou stromů chráněných domem jsem sklidil rekordní úrodu, po jarní návštěvě dědy mrazíka jsem přišel o... celý příspěvek >
Žula nebo lávový kámen, 10.8.2011
Kdysi se toto téma tady řešilo až moc, doporučuji trošku hledat.
Kvas z Jugoslávských švestek, 7.8.2011
Letos už mám v kvasu dva metráky čačanských, zbytek bude zralý asi tak za týden. Mirabelky se letos také urodily a jako poslední mi budou dozrávat Stanley, těch bude také hodně. No a hrušky budu muset letos pálit na cizí občanku - tak dobrou úrodu... celý příspěvek >
Vylomená větev, 6.8.2011
Také bych ránu ostrým nožem začistil a zatřel. Pokud by to nedělalo dobrotu, na řezání je času dost.
Společný kvas švestky s broskvoní?, 31.7.2011
U nás v polabí to nakonec nedopadne tak zle. Meruňky sice skončily všechny v marmeládě, ale modré ovoce bude letos moje. První metrák  (švestky a mirabelky) je v sudech, odhaduji že tak ještě 3 metráky jsou na stromech. Pokud dozraje réva, bude... celý příspěvek >
Althanova renklóda - zmladit nebo přeroubovat?, 18.7.2011
Na pokácení stromu je času dost. Já bych volil zrychlenou variantu 1(řezat vše najednou a neztrácet čas) a to pokud možno okamžitě, aby nové výhony stihly do podzimu vyzrát.
Réva náhle uschla (mrtvice?), 18.7.2011
Nevím jak host 99.88, ale v mém případě se jednalo o tříletý keřík, který uschl opravdu ze dne na den. Výhony byly dlouhé asi deset centimetrů, druhý den visely dolů a další den už chrastily. V žádném případě to není dílo hlodavců ani mravenců.
Réva náhle uschla (mrtvice?), 17.7.2011
Mě se to stalo také, ze dne na den. Trochu mi to připomíná monilii, ale nevím, zda jí réva může být napadena.
Čačanská lepotica, 15.7.2011
Pane doktore, vaše charakteristika Lepotice je dokonalá, není co dodat. Letos mám na asi desetileté Lepotici takovou úrodu, že jsem musel úplně všechny větve podepřít, chudák vypadá jak invalida. V těchto dnech plody začínají modrat, přes obrovské... celý příspěvek >
Prosba o urceni odrudy tresne, 6.7.2011
Také budu příští jaro roubovat třešně. Při výletech jsem letos našel dvě staré třešně u polních cest s velice dobrými plody. Jedna má sladkou kořenitou chuť, černou barvu bobulí, barví ruce i ústa na modro podobně jako borůvky.
Pěstitelské pálení a limit, 4.7.2011
No, já mám švestkové stromy ještě malé, nenahradí letošní výpadek meruněk.  Ale jistí to hrušky, už teď se stromy pod tou tíhou ohýbají. 
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným, 3.7.2011
Vzhledem k písečnému podloží zahrady u nás není nikdy vody dost, každý déšť je požehnání. Jen ta teplota by mohla být trošku vyšší, je skoro poledne a za oknem je 12C.
Kde sehnat pražce, 1.7.2011
Pokud bych zjistil, že si můj soused v blízkosti mého pozemku staví nějakou krásu z pražců, nejprve bych si s ním přátelsky pohovořil, ve druhém kole zcela vážně varoval a ve třetím kole bych ho štval jako lovnou zvěř,  samozřejmě v souladu s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika