Příspěvky uživatele - Jozef 707

Podpníky, 27.2.2012
Áno, kupoval som priamo v Plantexe, objednával som telefonicky. Ale bolo to asi pred dvoma rokmi, takže ako vidím cena znova stúpla... Ono to zase nie je až taká tragédia, ale poštovné vyjde pomaly viacej ako samotné podpníky. Čo už, osobne si po ne... celý příspěvek >
Podpníky, 21.2.2012
     Dobrý deň, keďže na tomto fóre diskutujú aj Slováci, chcel by som sa spýtať či mi niekto nevie poradiť kde zohnať podpníky pre jablone M9 a podobne dulové podpníky a podpníky pre slivky na predjarné vrúbľovanie v ruke.... celý příspěvek >
Kongresovka, 14.10.2011
Konferencia a Komisiovka sú dve rôzne odrody. Komisiovka je synonymum pre Dekanku Robertovu, ak sa nemýlim. Ale tá sa už dnes veľmi nemnoží, je skôr zriedkavá, tak dúfam že ste nekúpili stromček s chybným označením, lebo Dekanka vo vhodnej polohe je... celý příspěvek >
Skladování hrušek, 14.10.2011
Podľa môjho názoru na tom niečo nehrá, totiž jablká dozrievajú v pivnici pri akejkoľvek teplote, a pritom uvoľňujú etylén, ktorý vždy dozrievanie urýchľuje - teda priestor pivnice treba skôr účinne odvetrávať, a nie okolo jabĺk udržiavať atmosféru... celý příspěvek >
Jaká je to odrůda?, 16.3.2011
Ďakujem Vám za reakcie, budem ju už pokladať za Júlovú. A čo tá jabloň? Pozná ju niekto?
Jaká je to odrůda?, 15.3.2011 Obsahuje fotku
Dobrý deň prajem,      už dlhšie tu vedieme,,spor" (inak úplne nepodstatný :-), či odroda hrušky na priložených fotografiách je Júlová (Červencová), alebo nie? Dozrieva koncom júla, plody sú chutné a šťavnaté, ale rýchlo... celý příspěvek >
Jak ostříhat?, 10.3.2011 Obsahuje fotku
Na diaľku je to ťažko, lebo niektoré vetvy môžu byť v skutočnosti postavené inak, ako to vyzerá na obrázku, ale skúsil som. (trochu slabšie to vidno) V podstate by bolo potrebné zosadiť príliš kolmo rastúce konáre na rozkonárenie, ktoré smeruje menej... celý příspěvek >
Stromček nerastie, 9.3.2011
Keď je stromček zasadený hlbšie, tak zvykne rásť ešte silnejšie a málo kvitne, ale to nebude Váš prípad. Aj keď má pôda dobrú štruktúru, môže byť,,unavená", vyčerpaná a možno by pomohlo hrušku prihnojiť. Celkom dobrý je liadok a ešte lepšie sú... celý příspěvek >
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 25.2.2011
Ešte stále ujde Jonathan a Ontario, a ani Coxova reneta nie je na zahodenie... Matkino už múčnatie a Boskoop je tento rok mimoriadne kyslý.
Řez hrušně, 15.2.2011
Solanka je, ako píše kolega predo mnou, veľmi bujná odroda, a naviac, aj pomológie uvádzajú, že Solanky často začínajú rodiť až po 10. roku života. Takže prajem veľa trpezlivosti :-D.
Proč hrušeň nekvete?, 15.2.2011
Pán Polehla, prepáčte, ak sa mi podarilo uraziť Vašu hrdosť a Vaše skúsenosti, ale pri popise pokusov a omylov mičurincov a samotného Mičurina som vôbec nemal na mysli Vašu prezývku. Spomínali ste staršiu odbornú literatúru, teda som si myslel, že to... celý příspěvek >
Roubovance Jacmenky, 14.2.2011
Je veľmi ťažko takto na diaľku poradiť, chcelo by to rozhodne fotografie stromkov. Čas by už aj podľa počasia bol, ale nie je zlé počkať aj do predjaria, cca do začiatku - polovice marca. Veľmi sa mi však nepozdáva tá časť o prírastkoch: len 10 cm u... celý příspěvek >
Proč hrušeň nekvete?, 14.2.2011 Obsahuje fotku
Vyššie uvádzaný,,zaručený" spôsob Mičurina pokladám za riadnu s prepáčením hlúposť a súhlasím s pánom Vysloužilom. Zmladenie do dvoj- až trojročného dreva vyvolá akurát tak bujný rast letorastov. To, že to v niektorých prípadoch vraj vyšlo, považujem... celý příspěvek >
Semenáček jabloňky, 8.2.2011
Ak chceme bonsaj, tak je lepšie semenáčiky jablone najprv nechať trochu zmohutnieť vo väčších črepníkoch, aby zhrubli kmienky, lebo ak ich budeme pestovať v malom, kmienok sa tvorí veľmi dlho. Po zhrubnutí a zmohutnení stromček Zrežeme, aj korene, a... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 8.2.2011
Prikláňam sa ku Krasokvetu žltému, tá podobnosť s Goldenom sa dá ľahko vysvetliť: Golden Delicious je totiž krížencom Krasokvetu, obe odrody pochádzajú z Ameriky.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika