Příspěvky uživatele - 30.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kmínek mladé třešně, 22.12.2019
Vylíhlé larvy dřevokazných brouků, vůbec nepřijdou do styku s vápnem, protože jejich vajíčka, jsou uloženy tam, kde se vápno nedostane. To je taky pravda. Děkuji za zdůraznění. Brouci jsou různí. Dřevokazní brouci na jedné z mých zahrad kladou... celý příspěvek >
Kmínek mladé třešně, 22.12.2019
Názory jsou tedy různé. Já si myslím, stejně jako SPCH, že vápno, aplikované na celém kmínku, neuškodí. Jednak desinfikuje a jednak omezuje možnost dalšího praskání při lednových mrazech. Také larvy dřevokazných brouků, které se vylíhnou na jaře, se... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 21.12.2019
Hodně zahrádkářů se domnívá, že strom ze semínka je určitě nějaký kříženec F1 (z cizího pylu) nebo F2 apod. (z vlastního pylu). Proto považují plodící semenáč vždy za novou odrůdu. Přitom může jít o stejnou odrůdu nebo jen nepatrně zmutovanou. V... celý příspěvek >
Streptokoky v jogurtu, 21.12.2019 Obsahuje fotku
Správně to říkáte. Ty správné bakterie určitě potřebujeme. Zvláště při nestandardní vánoční výživě nebo při užívání léků. Kdo nesnese jogurt, může zkusit stravní doplňky vypěstované odborníky ve velmi koncentrované formě. Jedna tobolka obsahuje na... celý příspěvek >
Rajčata venku do Vánoc?, 20.12.2019 Obsahuje fotku
Takže i letos: rajčata mohou být venku až do Vánoc, ale vypadají tak jako na přiloženém obrázku. Nejsou však úplně mrtvá. Semínka asi žijí. Toto není pokus. Jenom nejsou lidi.
Streptokoky v jogurtu, 20.12.2019
Děkuji všem za postřehy a názory. Když to shrnu, tak jsem zjistil, že: jsem ve škole nedával pozor technologie výroby jogurtů je velmi různá používají se i různé bakterie u nás se používají často jmenované laktobacily,... celý příspěvek >
Zmrzlá réva v září, 19.12.2019
Ten tvar a řez je velmi rozdílný. Někdy rostlina ani nemá kmínek a z babky rostou letorosty, které se snadno ohnou a zahrnou. Viděl jsem už řezat i na 8 oček. V teplé oblasti a na velmi úrodné půdě to však vede k nadměrnému obrostu. Stejně se pak... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 19.12.2019
Myslím, že je stále ještě šance na smysluplný postřik. Ještě taky nemám všechno a všude ošetřeno.
Paprika jako dvouletka?, 19.12.2019
Vypadá pěkně a zdravě. Snad to tedy bude úspěšný pokus. Když se to podaří, mohlo by se to zkusit ve velkém. Občas ji pečlivě prohlédněte. Na nepromrzlou zeminu se mohou nastěhovat nejrůynější škůdci.
Kotvičník, 10.11.2019 Obsahuje fotku
Všiml jsem si, že na Balkáně kotvičník letos ještě nezmrzl. Je to neobvyklé. Dokonce ještě sem tam vypouští květy. Ovšem trvalkou se asi v Evropě nestane ani ve středomoří. Stačí mírný mráz a přežijí jen semena. Těm však nevadí ani mráz pod mínus... celý příspěvek >
Tomel - sklizeň, 10.11.2019 Obsahuje fotku
Takto vypadají poslední plody tomelu po opadu listí na mé bývalé zahradě. Plody jsou konečně jedlé. Přesto nedosahují tak lahodné chuti jako španělské plody prodávané v supermarketech. Stromek jsem před několika lety naočkoval a vysadil na velmi... celý příspěvek >
Forkertův způsob očkování - čipování - "chip budding" Jaro?, 21.10.2019
Očkovat se dá v kterémkoliv měsíci. V zimě nechte podnože při teplotě 0-10ºC. Když se vám podaří neporušit kořenový bal, bude úspěšnost dobrá. Když budou zaočkované podnože přesazovány s holými kořeny, je to u peckovin horší. Nejhorší je, když... celý příspěvek >
Plastový kompostér a žížaly, 20.10.2019 Obsahuje fotku
Taky mám někdy pocit, že kompostování v ohradě nebo i bez ohrady je efektivnější než v drahém kompostéru. Též se tam dá lépe využít mechanizace. Dneska jsem byl překvapen jak rychle se dá přeházet 20 kubíků kompostu. Soused si pozval bagr.
Tomel pro republiku, 20.10.2019 Obsahuje fotku
Vybral jsem několik vybarvenějších plodů a nechám je venku dobarvit a zmrznout. Pak budou jedlé. Strom potřeboval odlehčit. Ostatní plody asi prodám i se zahradou. Už na ty všechny povinnosti nestačím.
Plíseň v ořechu, 20.10.2019 Obsahuje fotku
Věřím, že nejde o globální katastrofu. Na Vysočině (v 520m.) mám veliký strom, kde bylo 95% ořechů zdravých. Celkem asi 60 litrů. Naopak v 210 m ořechy ani nesbírám, protože jsou skoro všechny černé. Červů jsem si nevšiml. Bude nutno velmi důsledně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika