Příspěvky uživatele - 234.104

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kam kráčí zahrádkář?, 6.12.2019
Včera som si prečítal posledné číslo časopisu Zahrádkář. V diskusii na tomto vlákne padlo veľa výhrad voči tomuto časopisu. Ja sa ho musím teraz zastať - v posledných mesiacoch som si ho znovu začal kupovať. Predovšetkým kvôli seriálu pomologických... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 13.9.2019
...a ešte jedna várka hrušiek odrody BOSCOVA FĽAŠKA, z ďalšieho stromu. Obraté dnes - viď foto. Veľkosťou plodov a ich kvalitou je to najlepšia úroda za dlhé roky, množstvom ale ani zďaleka nie. Pozitívny je tiež fakt, že brakovité plody sa... celý příspěvek >
Praskání kmene mladé třešně, 19.8.2019
Toto sú tie nevyspytateľné kôstkoviny... Občas spáchajú takéto 'harakiri' bez evidentnej príčiny. Ja by som spravil nasledovné: Ako prvý krok: odstrániť z rany vsetko nekrotické (odumreté) tkanivo - najprv jemne rukou, potom tuhšou kefou a napokon... celý příspěvek >
Třešeň Regina, 21.6.2019
Zdravím, v roku 2015 som zasadil čerešňu ktorá dozrieva súčasne s Napoleonovou. Keď som ju kupoval tak predavačka mi povedala že je to buď Kordia alebo Regina, ale presne nevie ktorá je ktorá pretože jej vraj tie dve odrody poprehadzovali... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 4.3.2019 Obsahuje fotku
pekne pozdravujem, tak nejak podla foto, Vasich rad a mojej nejakej intuicie som to upravil. este strednik vyviazem na stred.. ale bude to makacka, lebo je uz dost hruby..
Gabrovská - chutná švestka, 27.2.2019
Dá sa Gabrovská pestovať aj bez postreku proti piliarke? Aké máte s ňou skúsenosti?
Bergeval, 27.2.2019
Jiří 1968, ako je to u Bergevalu a Bergarouge s odolnosťou na jarné mrazy v kvete v porovananí s Maďarskou?
Třešeň Těchlovan, 27.2.2019
 Aké sú vaše skúsenosti s praskaním plodov a odolnosti na mráz u Těchlovanu? 
Strupovitost si z nás dělá blázny, 3.2.2019 Obsahuje fotku
K téme chrastavitosti / strupovitosti (Venturia inaequalis) - viď fotky. Zdroj: Mendelova univ.Brno, Zahradnická fakulta v Lednici. IH
Hádanka, 11.11.2018
Miloš: všetko správne! (na 6.fotke sú len 2 jablká, ten Topaz ale beriem ako OK). Dá niekto tých aspoň 10? Stačí pridať správne ďalšie 4 odrody, 6 je už určených. IH
Odrůda Admiral, 29.10.2018
Ešte k tomu nešťastnému Admiralu: fyziologická pehovitosť je podľa príspevkov takmer všetkých jeho pestovateľov jeho závažný problém - to je nepochybný fakt (jedinou výnimkou sú asi len Admiraly u mňa). V návale príspevkov o pehovitosti Admiralu... celý příspěvek >
Rez starej marhule, 29.10.2018
Veru tak - ďateľ/strakapoud nie je Ringo Starr, nebubnuje si tam len tak z plezíru... Prítomnosť drevokazného hmyzu značí oslabený strom a predznamenáva jeho prirodzený koniec. Kým marhuľa rodí tak ju nechajte, ak sa objavia príznaky konca,... celý příspěvek >
Melouny 2017, 24.7.2017
Nasadil som tento rok zlte melony odroda ananas vonku aj v skleniku a zatial ani jeden plod. Aj som ich opeloval vatovou tycinkou a nejako to nepomohlo. Myslite ze je chyba v opeleni alebo v com? Male samcie kvety vsetky zasychaju a na niektorych su... celý příspěvek >
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 11.3.2017
Ešte k tým "zrakovým preferenciám", alebo inak povedané jedeniu očami. Na fotkách sú postupne: Jonagored, Rubinola, Florina, Heliodor a Coxova reneta. Ak by ste ich uložili v regáloch supermarketu, tak sa stavím že 95% kupujúcich siahne po niektorom... celý příspěvek >
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 11.3.2017
Áno, na prvý pohľad sa zdá že máme spústu rôznych odrôd, ale ich "biodiverzita" je v skutočnosti veľmi úzka. Veď napr. gény Golden Del. sa dajú vystopovať vo viac než 50% odrôd uvedených v danom nemeckom článku (foto). Preto sú cenné staré regionálne... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika