Příspěvky uživatele - 238.23

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dešťová voda, 13.5.2019
Chytám dešťovku do záchytné nádrže za ČOV (dnes už máme na vesnici kanalizaci, takže ČOV slouží k čistění dešťovky před záchytnou nádrží) a poměrně dost kalu se v ČOV usazuje. Je to takové černé mazlavé bahýnko. V záchytné nádrži je voda nádreně... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 25.4.2019
Ano teď po tom komentáři to chápu. Neuvědomil jsem si, že pod biologickou filtrací je čerpadlo a to bude honít vodu dokola. Jak voda bude zpět vtékat do odchovné nádrže tak se i provzdušní. Vodu musí tlačit čerpadlo z důvodu velkého výškového rozdílu... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 25.4.2019
Hodně dobrá diskuse ale přiznávám, že jsem se ztratil. Já to chápu tak, že máte trubku určitého průměru u dna v chovné nádrži ústící do Vortexu a vodu v této trubce tlačí vzduchové bubliny z kompresoru. Když by jste průměr trubky zvětšil a... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 24.4.2019
Zajímavý praktický poznatek s tím dnovým sáním. To znamená, že pokud tam dnové sání není tak nesežrané granule padají na dno a tam se s němi děje co? Ryby mají šanci je později sežrat? Chápu to správně?
Chov pstruhov, 23.4.2019
Já jsem se jenom tak zeptal na to dnové sání, jelikož buduji zezírko a tam už ho mám ve dně zabetonované. U jezírka je to neoddiskutovatelná nezbytnost. Současně chystám i chov pstruhů v zemi usazené 6 kubíkové plastové voštinové nádrži  (bývalá... celý příspěvek >
Chov pstruhov, 17.4.2019
Dotaz na Vás. Ta práce je z hlediska zednického moc pěkná. Ale v čem budou ti pstruzi? V té části vyložené obklady?
Pstruzi, 17.4.2019
Díval jsem se na obrázky a moc jsem nepochopil co je to Swirl Filter. Je to mechanická filtrace? Něco jako vortex s provzušňováním?
Typ UV trubice, 17.4.2019
Ano, tím, že máte gravitační zapojení tak, to Vaše řešení utvořit šachtici z KG trubky s nerezovou výplní a do ní dát ponornou UV lampu je to nejlepší možné dle mého názoru. Ale já mám čerpadlové zapojení a tudíž už šachtici z plastu a v ní jsou na... celý příspěvek >
Výhoda bubnového filtru, 17.4.2019
Těžko říci co se skrývá pod pojmem "Nezdá se mi účinnost komorové filtrace" ale asi jde o biologickou část filtrace. Mechanickou filtraci u Vás žejmě provádí štěrbinový filtr. Bubnový filtr je opět pouze mechanická filtrace ale s jemnějším sítem než... celý příspěvek >
Čím slepit platový díl od vzduchovadla, 11.4.2019 Obsahuje fotku
Chybějící obrázek.
Čím slepit platový díl od vzduchovadla, 11.4.2019
Přepravce nešetrným zacházením mi rozbil plastový díl na novém vzduchovadlu Aquaforte AP-45. Jakým lepidlem ho slepit? Přikládám obrázek a děkuji za zkušenosti. Díl je vystaven jemným vibracím vzduchovadla.
Typ UV trubice, 10.4.2019
Ano to je chytré řešení. A teď ještě vymyslet jak tam usadit dvoupaticovou trubici.
Přečerpávání vody vzduchem, 10.4.2019
Moc děkuji za výpomoc. Hledal jsem všude ale nenapadlo by mne to klíčové vyhledávací slovo Airlift. Teď když to prohlížím a se zatnutými zuby musím přežít reklamy a nervy drásající hudbu na pozadí videí, tak jsem ušetřil čas objevováním ameriky. Čím... celý příspěvek >
Přečerpávání vody vzduchem, 9.4.2019
Akvaristé to znají z filtrace. Ponořená trubice v akvariu směruje kolmo nad hladinu a nad ní je trubka ohnutá směrem k hladině. Do spodu trubičky v akváriu se vhání vzduchovadlem vzduch. Ten trubičkou probublává na horu a bublina když stoupá... celý příspěvek >
Jdou použít sítě do okna místo nerezového sítka, 9.4.2019
Jestli to dobře chápu tak chce dát plastová okenní síta před biofiltraci aby zachytily ty nejhrubší části a biologická část se tak rychle nezanášela.. Zřejmě silonové síto bude mít na válcích a po určitém čase se válce pootočí a tím se síto... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika