Příspěvky uživatele - 234.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Orangered, 12.6.2018
Petr máte pekné plody Orangeredu. Ako sa Vám javí odolnosť na mráz a moniliózu plodov Orangeredu oproti Velkopavlovickej?      Michal                       
Zrout na třešni a višni, 11.5.2018 Obsahuje fotku
V podstate sú 2 možnosti: húsenice alebo chrobáky. Podľa ohryzu na Vašich fotkách by som tipoval húsenice - najpravdepodobnejšie piadivka (píďalka). Chrobáky (nosániky - lalokonosce, šupináčiky) vyhryzávajú listy najmä od okrajov. Na fotke je typický... celý příspěvek >
Vírus TYLCV, 2.3.2018
Doplnenie: Skratka TYLCV znamená Tomato yellow leaf curl virus, po slovensky Vírus žltej kučeravosti listov rajčiaka. Vektorom infekcie je muška Bemisia tabaci (rad Hemiptera). ktorá týmto vírusom rastliny infikuje (podobne ako u nás prenášajú vošky... celý příspěvek >
Jablka s dlouhou skladovatelností, 12.9.2017
Pavel_CZ: S tou Bonitou máte pravdu, uviedol som nesprávne pôvod. Do omylu ma uviedla informácia zo záhradkárskeho časopisu (foto 1,2), čo by sa snáď nemalo stávať (ale OK, stane sa 😃). Správne rodičovské odrody sú na foto 3, tak ako to... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 12.9.2017 Obsahuje fotku
225.249: Tú poslednú vetu Ste si mohli odpustiť... Česko je svetová veľmoc v šľachtení jabloní, zoberte si taký Rubín, Bohemiu, Rubinolu, Topaz, Opál, Sirius, Admiral... a spústu ďalších ktoré každý rok pribúdajú ako huby po daždi. Kde je v... celý příspěvek >
Nabella - kombinace skvělých rodičů, 30.7.2017
M.D.: Práveže ak je samotná odroda slabšie rastúca, tak je vhodný podpník s bujnejším rastom (napr.MM106 alebo A2). Inak ja si nemyslím, že Nabella je typická spurtypová odroda so všetkými atribútmi tohto pojmu. Vyšší tvar na bujne rastúcom podpníku... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 13.3.2017
Dobrý deň pán Luboš, prvé 2-3 týždne netreba, vata má dosť vlhkosti. Stačí vatu skontrolovať dotykom jej vlhkosť. Ak sa Vám zdá, že je málo vlhká, stačí preliať zvrchu krhličkou. Aby bola vata vlhká. Akým množstvom vody, záleží od množstva... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 1.1.2017
Bohemicu určite nie, rodi mi tretí rok a som teda v rozpakoch či ju nepreštepím. N.K
Sýkorky a dravci, 18.12.2016 Obsahuje fotku
-
Mnozenie mm106, 15.9.2016
No, neviem, pripadá mi to trochu zvláštny postup, aj keď zrejme možný. Snáď by bolo vhodnejšie kúpiť si na MM106 takú odrodu ktorú by Ste tiež chceli a len si potom naštepiť do korunky tú vytúženú. Potom by Ste mali stromček s 2 odrodami v jednej... celý příspěvek >
Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?, 15.9.2016
Pán Fiala, o chuť Jonagoredu sa báť nemusíte, patrí k najchutnejším odrodám vôbec. Inak tá vyfarbenosť plodov na mojich fotkách je práveže podpriemerná, obral som ich skoro najmä kvôli sršňom a tiež pre ich nadmernú veľkosť (aj tak sa nebudú dať dlho... celý příspěvek >
Opadavajici strom a flekate listy, 15.9.2016 Obsahuje fotku
Podľa mňa je to hrdza slivková. Ale nie tá klasická, spôsobená patogénom Tranzschelia pruni-spinosae, ale jej varianta Tranzschelia discolor. V našej oblasti je toho teraz dosť, listy potom uschnú a predčasne opadávajú. Ochranou sú fungicídy, len... celý příspěvek >
Albizia, 12.8.2016
Použil som to aj u albízie Summer Chocolate a zimu zvládla bez problémov. Je to povraz vyrobený z kukuričného šúpolia, ktorý je (aj keď to tak možno nevyzerá) vzdušný a rastlinu chráni pred mrazom, výkyvmi teploty (čo je asi najdôležitejšie) a aj... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 26.7.2016 Obsahuje fotku
"...ráda bych opravdu STROM, tedy veliký a celý svůj...". Viete uviesť aj nejaký ďalší-racionálny-dôvod, prečo chcete vysokokmeň? Iste, pohľad naň môže byť impozantný, ale treba si uvedomiť, že všetky agrotechnické úkony sa pri vysokokmeni... celý příspěvek >
Nemoc jabloně, 16.7.2016
K tomu kremíku: kyselina kremičitá posilňuje bunkovú stenu rastlín a tým zvyšuje ich odolnosť voči chorobám, o.i. aj voči chrastavitosti. Prírodný prípravok Bio Plantella Natur F obsahuje výťažky z prasličky roľnej (tá má vysoký obsah práve kremíka,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika