Příspěvky uživatele - 234.126

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?, 22.4.2018
Jonagored - vitálny zdravý 10-ročný strom na podpníku MM106. Na obr. je v plnom rozkvete (fotené dnes). IH
Delikates, 10.11.2017 Obsahuje fotku
Zd.z.M.: Čo sa týka Desertu tak k prípadnej alternácii sa neviem vyjadriť - mám mladý stromček na MM106, zatiaľ len 2 či 3 úrody, postupne sa zvyšujúce. Robím ale štandardne prebierku pri všetkých jabloniach aj hruškách. Inak podľa mňa by požiadavkám... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 18.9.2017
Ďakujem pán Polehla, tiež som obdivoval fotky Vašich Akane (napokon, aj tu je jeden z rodičov Jonathan). K tým jonatánkam - ja som na nich ako decko vyrástol, pre mňa to bola, je a vždy bude naj-odroda. Aj keď problémová, ale ja mám takéto výzvy rád... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 18.9.2017 Obsahuje fotku
Mikeš 13: Netrúfam si s určitosťou povedať podľa fotky, ale skôr si myslím že to Jonathan nie je. Nesedia mi preň tie bledé lenticely, moje jonatánky ich nemajú vôbec. Tipol by som si McIntosh, ale môžem sa mýliť. Podľa chuti a najmä typickej vône... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 18.9.2017
Viktor, Jano: Stromček Jonathanu má niečo cez 10 rokov, tento rok som nechal plodov o niečo viac, pretože po nadmernej prebierke sú zbytočne veľké. Tento rok sú pre mňa veľkostne optimálne, nemám rád príliš veľké jablká. Zmenšovanie plodov vekom... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 18.9.2017
Jonathan - starý zákrpok na M9, výška 2m, ale rozložitý - dal spolu 3 bedničky jabĺk. Už som písal na inom vlákne, že tento rok je Jonathan bez chorôb, ale je to čo sa týka chorôb výnimočná sezóna. IH
Daytor, 25.7.2017
Sortiment podpníkov hrušiek v SR a ČR sa pomaly rozširuje, ale označiť ho za výberovo bohatý by bolo prehnané. Dorazí k nám aj tento (foto)? IH
Nový škůdce na duranciích způsobující masivní předčasný opad plodů, 25.7.2017
Panika asi nie je namieste, ale s globalizáciou číhajú na nás aj ďalšie pohromy (foto). Otázka času...? IH
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 1.12.2016
Ten slabý rast by bol O.K., tak je napokon aj prezentovaná. To by mohla byť aj prednosť, nie každý má v záhrade kopu priestoru. Mne skôr prekáža to prezentovanie rezistencie na moniliózu. Sám uvádzate v tomto smere sklamanie. Ja osobne som (zatiaľ)... celý příspěvek >
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 21.10.2016
Pre ing.Fidla: Tieto internetové spory spoza klávesnice ma už naozaj nebavia. Mojím argumentom sú moje stromy. Nech sa páči prídite sa pozrieť do mojej záhrady, adresa je: Ivan Hlavatý, Kostolná č.2, Šurany, okr.Nové Zámky. IH
Novošľachtené jablone, 10.10.2016
Čo hýbe svetom šľachtenia? Odpoveď je jednoduchá - TRH. Aj v tomto prípade ide "o peníze až v první řadě". Veľkovýrobcovia potrebujú jablká predať. Možno 99% zákazníkov sa riadi výzorom jabĺk, uprednostnia to čo je pekne červené, hladké, tuhé a... celý příspěvek >
Golden Delicious, 28.9.2016
Len pre info (mimo tohto vlákna) - najmä pre záhradkárov zo Slovenska: Dnes - 28.9.- je v novinách SME príloha "Jablko". Sú tam celkom zaujímavé informácie, napr. o pôvode jabloní ako druhu, o výrobe kalvadosu a pod. Kto má záujem, môže si to... celý příspěvek >
Merkur, 13.9.2016
Pre Petra z P.: Myslel som to skôr komplexne. Čo je to kvalita? Coxova: za chuť 1*, za choroby a múčnatenie 5! Merkuru som strhol body najmä za sklon k padaniu plodov pri dozrievaní (aj keď to nie je až také ako napr u Melodie alebo Rosany), a tiež... celý příspěvek >
Kumoi, 13.9.2016
Kumoi dnes (13.9.16) tiež obraté, už takmer dozreté. Plodov bolo (aj vzhľadom na jarné mrazy) menej než obvykle, zato však vynikajú veľkosťou. Na obr. v porovnaní s priemerne veľkým jablkom odrody Merkur. Ázijské hrušky majú osobitú chuť a arómu, ale... celý příspěvek >
Merkur, 13.9.2016
Merkur dnes (13.9.16) obratý. Plody sú prekvapivo zdravé, na to aký to bol bláznivý ovocinársky rok. Jablká sú úplne zrelé, okamžite konzumovateľné, rozvoniavajú, nepotrebujú čas na "doladenie". Sám som zvedavý aká bude trvanlivosť, ak by bola do... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika