Příspěvky uživatele - 158.206

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Doma dělané filtrace, 6.11.2008
otázka je, zda na těch 7m3 vody má ten vortex smysl, zda by jste nenašli nějaké jiné řešení odloučení mechanických nečistot, pokud jste omezeni prostorem (a to jak jsem pochopil jste) tak bych spíše zvětšoval aktivné plochu media, a ne vortexu, který... celý příspěvek >
Přírodní jezírko s přítokem a odtokem, 3.9.2008
myslím,. že při takovémhle průtoku to s tou rašlinou nemá smysl. Důvod, proč ji tam dáváte, je mimo jiné okyselení vody, které vám ale z použité rašeliny díyk zančnému množství vody velmi rychle zmizí. Nejsem schopen odhadnout, jak dlouho to rašelina... celý příspěvek >
voda z medenych okapu - vliv na rostliny, 27.8.2008
Pro zjištění "živin" ve vodě používám základní měřící sady, které Vám určí obsah oxidů dusíku a fosforu ve vodě. Paradoxně mám lepší zkušenost s papírkovými měřáky, ty kapalinové mi sem tam udají nesmyslnou hodnotu - asi se mi třesou příliš... celý příspěvek >
Jakou máte filtraci a objem vody?, 25.8.2008
Jetšě k těm tlakovým filrům - ona ta rychlost průtoku je u nich proměnlivá - to že k tlakovému filtru přidám 12m3 čerpadlo, neznamená, že mi z filtru těch 12 kubíků poteče. Já osbně odhaduji na tlakových filtrech od Oase ztrátu tak 40% výkonu, a u... celý příspěvek >
Jakou máte filtraci a objem vody?, 23.8.2008
Velmi trefně jste to rozdělil, pouze bych Vás v jedné věci poopravil - ty DIY fitlrace vznikaly již dlouho před uvedneím (nyní velmi modního) media kaldnes. Předtím to byly Biobals, matala desky, japonské rohože, kartáče, bioakvacit, ... Ta... celý příspěvek >
zakalené jezírko, 19.8.2008
přeju čistou vodu ve Vašem jezírku, nebude to otázka 1-2 dní, spíš 1-2 týdnů, takže nebuďte netrpělivá
Jezírko bez el. proudu, 19.8.2008
Řadu OASE solar bych viděl opravdu jen jako věc pro prokysličení a mírné rozpohybování vody, na fitlraci bych Vám jí asi nedoporučil. Ten výkon mi nepřijde nijak zásadní, a navíc pokud nemáte v sestavě akumulátor a přestane svítit sluníčko, čerpadlo... celý příspěvek >
zakalené jezírko, 16.8.2008
lampu klidně nechte běžet stále,  ona má tuším 7W výkon, z hlediska spotřeby energie prakticky neměřitelné,  a určitě to kvalitě vody neuškodí. O tom přehřátí lampy nevím, a u takovýchto výkonů při zapnutém čerpdale k tomu nemůže dojít,... celý příspěvek >
zakalené jezírko, 16.8.2008
Postupovali jste správně, z mého pohledu je prakticky jedno, zda je ponecháte v sáčku či je vysypete do filtru.  Filtr bych nechal běžet trvale, víte, on nemá kdovíjaký filtrační výkon, a vypínat ho i díky malé spotřebě čerpadla mi přijde... celý příspěvek >
zakalené jezírko, 15.8.2008
Algoxan je užitečný přípravek, a pokud ho správně použijete, má jistě své opodstatnění. Já bych ho použil na vláknitou řasu, nebo na dočištění jezírka po vysávaní. Pozor na výchozí hladinu pH a rybby v nádrži
zakalené jezírko, 15.8.2008
Filtraci Water King neznám, takže nemohu reagovat. Pondopress 10000 ano, takže rada by byla následující - nechte filtraci zapnutou nepřetržitě ( prozraďte prosím , který koumák Vám poradil to vypínat) , a čištění filtru zkuste méně často - až když se... celý příspěvek >
Al-ko FRS 351 Vario, 13.8.2008
Tak jsem brzo dosekal a musím říct, že to nebyl dobrý nákup. Podcenil jsem trávu, která roste nanašem pozemku. Hodil by se mi určitě křovinořez. A po cca 2 hodinách se mi ulomil klobouček od čepování benzínu s obsah vytekl na rozpálený motor. Lítal... celý příspěvek >
Jak vysát nečistoty ze dna?, 13.8.2008
To je tak individuální, že říkat nějaké konkrétní číslo by asi byla hloupost. To množství záleží na funkci skimmerů (prach, listí, hmyz, obecně všechno, co sedne na hladinu)  a na funkci samotného filtru (to je ta oragnická hmota - řasy, aktivní... celý příspěvek >
Jak vysát nečistoty ze dna?, 13.8.2008
Pedant nejsem :)  Mám zákazníky, kteří to dělají daleko častěji, a řekl bych, že jich bude celkem dost. Ono záleží, jak máte jezírko udělané, ale když třeab máte na dně světlý kačírek, tak Vás to rozčiluje a nutí k čištění daleko víc, něž když... celý příspěvek >
Jak vysát nečistoty ze dna?, 13.8.2008
On nestojí 3-4 tisíce, spíše tak kolem 8-9 tisíc - alespoň ty typy, které fungují. Běžná údržba jezírka se provádí více než 1x ročně - já sám jsme na svoje jezírko trochu flink, ale i tak je údržba 5-6 ročně - a to si v duchu spílám, jak ho šidím :)
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika